Yardım Kapanınca açılmayan Redmi 9T de açıldıkran sonra şebeke sorunu

odunq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 4
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
crDroidAndroid-13.0-20240226-chime-v9.14
Telefon Modeli
Redmi 9T
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi 9T telefonda kapanınca açılmama problemi ortaya çıktı kronik sorunu. Daha sonra forumda H.kadioglu hocamın desteğiyle fotoğrafta bahsedilen direnci yerinden söktürdüm. Telefonu birleştirince açılmama- tepki vermeme sorunu tamamen çözülmüş görünüyor. Birkaç sefer kapat aç yaptım ok.

Geleyim şimdiki sorunuma: telefon şebeke görmüyor, çekmiyor. İçine takılan sim kartı tanıyor sanırım turkcell diye hangi yuvada takılı olduğu belli en azından ama çekim yok telefonu kullanamıyorum. Yazılımsal olmadığını kontrol için 1-2 rom da değiştirdim. EU rom üstüne stok fastboot rom üstüne de son olarak cdroid yüklü durumda fakat şebeke konusunda ilerleme yok maalesef. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
forumda H.kadioglu hocamın desteğiyle fotoğrafta bahsedilen direnci yerinden söktürdüm.
Bu kısım yanlış anlaşılmasın işlemi biz yapmadık sadece sökülecek direncin şemasını gönderdik..
*#06# yapınca imei çıkıyorsa, imeiler e-devlette kayıtlı ise sorun donanımsal anten vs. kaynaklı olabilir..

Oyla:

odunq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 4
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
forumda H.kadioglu hocamın desteğiyle fotoğrafta bahsedilen direnci yerinden söktürdüm.
Bu kısım yanlış anlaşılmasın işlemi biz yapmadık sadece sökülecek direncin şemasını gönderdik..
*#06# yapınca imei çıkıyorsa, imeiler e-devlette kayıtlı ise sorun donanımsal anten vs. kaynaklı olabilir..
Kesinlikle hocam. Sadece tavsiye aldim. Durumun sizinle veya size tamire verilmis gibi bir seyle alakası yok. Dediğiniz gibi yanlis bir anlasilma olmasin tabii ki.

Ben sadece yardımcı olduğunuzu belirtmek adina adinizi kullandim👍

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
üstte yazdıklarımı kontrol edin her şey tamam ise bu cihazı tamamen toplamadan şebeke gelmeyebiliyor anten arka kapakta diye hatırlıyorum.

Oyla:

odunq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
mi 4
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
üstte yazdıklarımı kontrol edin her şey tamam ise bu cihazı tamamen toplamadan şebeke gelmeyebiliyor anten arka kapakta diye hatırlıyorum.
Evet imeileri kontrol ettim faturalı ürün düzgün bir şekilde çıkıyor ve kayıtlı. Telefonu tamamen geri toplayarak işlem yaptım. Dediğiniz gibi anten kısmını tespit edip ona bakmaya çalışayım o zaman ayrıca.

Oyla:
Üst Alt