Yardım Kameradan galeriye geçiş hatası

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Merhaba. Telefonu ilk aldığımda böyle bir hata yoktu. Kamerayı açınca son çekilen fotoğrafı gösterdiği küçük dairenin içi boş. Kamera ile foto çekince doluyor ve tıklayınca galeriyi açıyor. Fotoğrafı çektikten sonra başka bir moda geçince de kayboluyor. Saçma sapan sinir bozucu bir hata. Yaşayan çözümünü bilen var mıdır?

evren usta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Evren
Cihazım
mi 6
Konular
0
Merhaba. Telefonu ilk aldığımda böyle bir hata yoktu. Kamerayı açınca son çekilen fotoğrafı gösterdiği küçük dairenin içi boş. Kamera ile foto çekince doluyor ve tıklayınca galeriyi açıyor. Fotoğrafı çektikten sonra başka bir moda geçince de kayboluyor. Saçma sapan sinir bozucu bir hata. Yaşayan çözümünü bilen var mıdır?
Bende de aynı sıkıntı var işyerine aldığım 3 cihazda da aynı problem var. Vede galeri silindi 3 telefondanda.

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Google Fotoğrafları kaldırdım. Önbellekleri verileri temizledim. Aklıma gelen her çözümü denedim ama olmuyor. Farklı kamera yükleyerek geçici olarak çözdüm problemi.

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
fabrika ayarlarına dönüp sıfırladım, ancak değişen birşey yok. şimdi de uygulamalar yanıt vermiyor, sonlandırdı hataları gelmeye başladı.

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Kameradan galeriye geçiş problemiyle ilgili İngilizce hiç sonuç çıkmaması nedeniyle dille ilgili olabileceğini düşündüm ve dili İngilizce yapınca sorun çözüldü. Tekrar Türkçeye dönünce yine problem var ancak İngilizce çektiğim son resim kaldığı için galeriye ulaşabiliyorum. Sorunu en.miui forumuna da yazdım.

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Bu hatayı benden başka dert eden yok galiba. Yeni A2 aldım onda da aynı sorun var. Telefonu İngilizce kullanıyorum.

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Bu durum tüm güncel miui sürümlerinde var. Kameradan galeriye geçiş özelliğini kaldırmışlar. Yapacak bir şey yok şimdilik

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Bu durum tüm güncel miui sürümlerinde var. Kameradan galeriye geçiş özelliğini kaldırmışlar. Yapacak bir şey yok şimdilik
Kaldırma söz konusu değil. Tamamen dilden kaynaklı bir problem. İngilizce de problem ortadan kalkıyor.

Oyla:

Procyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhan
Cihazım
Mi a2 Lite
Konular
2
Kaldırma söz konusu değil. Tamamen dilden kaynaklı bir problem. İngilizce de problem ortadan kalkıyor.

Google fotoğraflar tek galeri olduğu için ve Google fotoğraflar da kameraya bağlı olmadığı için, fotoğraf yedeklenene kadar geçen sürede geçiş yapabiliyorsunuz. Yani fotoğrafı çektiğiniz anda tıklarsanız açar. Ben Asus'un APK olarak galerisini yükledim ama xioami nin kamera uygulaması galeri olarak görmediği için geçiş yapmadı.

Ben açıkçası çok dert etmiyorum kamera uygulamasını kapatıp fotoğraflara gidiyorum ama tabiki böyle bir şeyin olması çok saçma.

Oyla:

stranium

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tr
Cihazım
Mi A2 ve A2Lite
Konular
5
Google fotoğraflar tek galeri olduğu için ve Google fotoğraflar da kameraya bağlı olmadığı için, fotoğraf yedeklenene kadar geçen sürede geçiş yapabiliyorsunuz. Yani fotoğrafı çektiğiniz anda tıklarsanız açar. Ben Asus'un APK olarak galerisini yükledim ama xioami nin kamera uygulaması galeri olarak görmediği için geçiş yapmadı.

Ben açıkçası çok dert etmiyorum kamera uygulamasını kapatıp fotoğraflara gidiyorum ama tabiki böyle bir şeyin olması çok saçma.
Son çekilen fotodan zaten geçiliyor. Ama kameraya geri dönünce veya mod değiştirince thumbnail(küçükresim) kayboluyor. İngilizce yapıp deneyin sorun ortadan kalkıyor.
İşin garibi İngilizce yapıp çektiğiniz son foto thumbnail olarak kalıyor. İngilizce yapıp sevdiğiniz birinin fotoğrafını kalıcı olarak kullanabilirsiniz.

Google'la da alakalı bir durum değil. Miui romlu başka bir telefonda da aynı problem var. Miui kameradan kaynaklanıyor sorun.

Oyla:
Üst Alt