Kamera ve performans

mahsunakgul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahsun
Cihazım
s3 mini
Konular
5
Arkadaşlar merhaba öncelikle bundan 1-2 hafta öncesine kadar alacaklar listemde 4-5 model telefon varken şuan bu 2 ye düştü

- Önceliğim her iki telefon arasında şöyle olacak
1-Kamera
2-Aldıktan sonra yaşanılacak sorunlar

Modeller arasında ise
1-Xiaomi mi5s 128/4
2-Xiaomi mi5 pro 128/4

evet arkadaşlar bunları kağır üzerinde değilde alıp kullanan arkadaşlardan kullanıcı deneyimi ve yorumu olarak cevaplarınızı bekliyorum ? Sizce hangisi ve neden ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Merhaba hocam. Her iki modelde de aldıktan sonra sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Kağıt üzerindeki özellikleri zaten araştırmışsınızdır diye onlardan hiç bahsetmeden kullanıma etkilerinden söz etmek istiyorum. Mi5s metal kasa olduğu için daha uzun süreli bir kullanım sunabilir. Mi5'e göre elde daha sağlam bir duruşu var. Mi5 Pro'da zannediyorum seramik kasa düşünüyorsunuz. Çok fazla parmak izi ve kir tuttuğunu belirteyim. Mi5 alırsanız kılıfsız kullanmanız mümkün olmaz ancak Mi5s'i ben kılıfsız kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Kamera olarak ise Mi5s kamerası daha iyi. Google pixel'de kullanılan kamera sensörünü kullanıyor. Açıkçası pixel'in çektiği resimlerle kıyaslayınca pixel bir adım daha önde ancak bu durum yazılım ile alakalı görünüyor. Güncellemelerle fotoğraf kalitesi çok daha iyi olacak tahmin ediyorum. Mi5'in kamera konusundaki artısı ise ois. Fotoğraf çekiminde ciddi bir fark yok ancak hareketliyken çekilen videolarda ois, Mi5s'in kullandığı eis'ten daha iyi. Bu iki cihaz arasında benim tercihim Mi5s'ten yana oldu :)

mahsunakgul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahsun
Cihazım
s3 mini
Konular
5
Merhaba hocam. Her iki modelde de aldıktan sonra sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Kağıt üzerindeki özellikleri zaten araştırmışsınızdır diye onlardan hiç bahsetmeden kullanıma etkilerinden söz etmek istiyorum. Mi5s metal kasa olduğu için daha uzun süreli bir kullanım sunabilir. Mi5'e göre elde daha sağlam bir duruşu var. Mi5 Pro'da zannediyorum seramik kasa düşünüyorsunuz. Çok fazla parmak izi ve kir tuttuğunu belirteyim. Mi5 alırsanız kılıfsız kullanmanız mümkün olmaz ancak Mi5s'i ben kılıfsız kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Kamera olarak ise Mi5s kamerası daha iyi. Google pixel'de kullanılan kamera sensörünü kullanıyor. Açıkçası pixel'in çektiği resimlerle kıyaslayınca pixel bir adım daha önde ancak bu durum yazılım ile alakalı görünüyor. Güncellemelerle fotoğraf kalitesi çok daha iyi olacak tahmin ediyorum. Mi5'in kamera konusundaki artısı ise ois. Fotoğraf çekiminde ciddi bir fark yok ancak hareketliyken çekilen videolarda ois, Mi5s'in kullandığı eis'ten daha iyi. Bu iki cihaz arasında benim tercihim Mi5s'ten yana oldu :)

Haklısınız hocam dediğiniz gibi bende mi5s'i düşünüyordum fakat mi5'in de pro versiyonu ister istemez aklımı çeliyordu.Video konusunda çok hasas biri değilim yani mi5s beni tatmin eder diye düşünüyorum . Fotoğraf çekmede ise megapixellerin artık eskisi kadar önemli olmadığını bunun yanında kullanılan sensör ve diyafram açığı gibi etmenlerinde önemli olduğunun farkındayız artık. Sanırım gerek tasarım gerek kullanım ve performasn bakımından snapdragon821 ile beraber mi5s daha mantıklı geliyor. Yorumunuz için sağolun.

yusufaydin23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
Mi5 çok şık bir cihaz. Görüntü olarak mi5 derim. Sağlamlık olarak mi5s derim. Donanım olarak yakınlar. Kamera performansı olarak iki cihazda üzmez bence. Mi5 prime ile gece çektiğim bi foto.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusufaydin23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2