Uygulama Kamera uygulamasında karıncalanma var

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Kamera uygulaması açtığım sırada kamera çekim öncesi görüntüde karıncalanma gibi bir durum var gibi geldi çözümü var mı teknik sorun mu dersiniz

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Normalde ışık koşullarına bağlı olarak olabilir. Bu durumu hangi durumlarda yaşıyorsunuz? Düşük ışıkta mı oluyor sadece yoksa gündüz dışarıda da aynı durum oluyor mu?

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Normalde ışık koşullarına bağlı olarak olabilir. Bu durumu hangi durumlarda yaşıyorsunuz? Düşük ışıkta mı oluyor sadece yoksa gündüz dışarıda da aynı durum oluyor mu?
Dışarda gün isigindada bazen karsilastim bı kameraya baglanilamiyor hatası aldım uygulama dan daha sonra baş gösterdi bu sorun

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Dışarda gün isigindada bazen karsilastim bı kameraya baglanilamiyor hatası aldım uygulama dan daha sonra baş gösterdi bu sorun

Sorunu çözer mi bilmiyorum ama kamera uygulamasının verilerini temizlemeyi denediniz mi denemediyseniz bir deneyin bence. Onun haricinde sürüm yada rom sorunu olabilir.

Bilgisi olan arkadaşlar varsa yazar umarım.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Kamera uygulaması açtığım sırada kamera çekim öncesi görüntüde karıncalanma gibi bir durum var gibi geldi çözümü var mı teknik sorun mu dersiniz
Sorunu çözermi emin değilim ama kamera uygulamasında ( Ekran titreşimini önle ) seçeneğini 50Hz olarak ayarlarsanız ortamda bulunan ışık frekansıyla aynı olacağı için karıncalanma ve dalgalanma azalır diye düşünüyorum. Türkiye elektrik sebekesi 50Hz olduğu icin 50Hz ayarlamanız daha iyi.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Sorunu çözermi emin değilim ama kamera uygulamasında ( Ekran titreşimini önle ) seçeneğini 50Hz olarak ayarlarsanız ortamda bulunan ışık frekansıyla aynı olacağı için karıncalanma ve dalgalanma azalır diye düşünüyorum. Türkiye elektrik sebekesi 50Hz olduğu icin 50Hz ayarlamanız daha iyi.
Çözüm öneriniz için teşekkürler ama 50hz olarak ayarli

Üst Alt