Yardım Kamera ışık yansıma sorunu

cem1453

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
Redmi note 7
Konular
1
Arkadaslar merhaba aranizda yeniyim.
Konularda araştırdım ama bulamadim. Benim kamerada parlama sorunum var sadece bende olan biseymi yoksa genel mi onu sormak için konu actim üzgünüm. Yardımlarınızı bekliyorum ne yapabilirim?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Sorun çözüldü mü? Benim kameramın üzerinde koruyucu vardı ve bir süre sonra aynı sorunu yaptı. Çıkardım ve düzeldi. Kameranızın üzerini iyice kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Oyla:

musti1961

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
note7
Konular
0
Bu duruma lens flare denir. Google da aratırsanız pro fotoğraf makinalarının bile sorunu olduğunu görebilirsiniz. Parlak bir ışığa güneş gibi karanlıkta ampul gibi şeylere tutulduğunda gri pembe yansımalar olusur. Bu sensör önündeki mercek grubu içindeki ışık yansımalarından kaynaklanır. İyi mercek üreticileri merceklerin üzerine ince kaplamalar yaparak azaltmaya çalışırlar Zeiss gibi mesela. Samsung kamera modüllerinin çoğunda lens flare vardır. Note7 de Samsung kamera modülü var..Mercek grubu kaynaklı olduğu için yazılımsal çözüm yoktur..Durumu anlatabildim sanırım.kamerayi ışığa uygun acıyla tutarsaniz belli olmaz..Dert etmeye gerek yok..Kolay gelsin.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bu duruma lens flare denir. Google da aratırsanız pro fotoğraf makinalarının bile sorunu olduğunu görebilirsiniz. Parlak bir ışığa güneş gibi karanlıkta ampul gibi şeylere tutulduğunda gri pembe yansımalar olusur. Bu sensör önündeki mercek grubu içindeki ışık yansımalarından kaynaklanır. İyi mercek üreticileri merceklerin üzerine ince kaplamalar yaparak azaltmaya çalışırlar Zeiss gibi mesela. Samsung kamera modüllerinin çoğunda lens flare vardır. Note7 de Samsung kamera modülü var..Mercek grubu kaynaklı olduğu için yazılımsal çözüm yoktur..Durumu anlatabildim sanırım.kamerayi ışığa uygun acıyla tutarsaniz belli olmaz..Dert etmeye gerek yok..Kolay gelsin.

Lens flare de görüntü ters olarak yansımaz hocam konuyu açan arkadaşın örnek fotoğrafına baktıysanız eğer bu başka bir şey lens mekanizması ile ilgili bir sıkıntı.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Lens flare de görüntü ters olarak yansımaz hocam konuyu açan arkadaşın örnek fotoğrafına baktıysanız eğer bu başka bir şey lens mekanizması ile ilgili bir sıkıntı.
Bahsettiğiniz gibi hocam ya lenste sorun var ya da kameranın üzerinde unutulmuş bi film var. Benim örneğimdede ters yansıma sorunu vardı.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bahsettiğiniz gibi hocam ya lenste sorun var ya da kameranın üzerinde unutulmuş bi film var. Benim örneğimdede ters yansıma sorunu vardı.

Evet hocam zaten aklıma ilk gelen koruyucu idi arkadaşa da söyledim ama koruyucu yok demişti .

Oyla:

musti1961

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
note7
Konular
0
Deneme

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önceki gönderiye iki foto ekledim ay in altında yıldız gibi görünen lens flare dir. Diğer fotoda ise telefonun açısı hafifçe değiştirilerek cekildiginde yıldızlar bahçenin içinde kaybolmuslar . Bu tür ışığa karşı çekimlerde lens flare dikkat edilirse sorun indirgenir.

Son düzenleme:
Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Deneme

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önceki gönderiye iki foto ekledim ay in altında yıldız gibi görünen lens flare dir. Diğer fotoda ise telefonun açısı hafifçe değiştirilerek cekildiginde yıldızlar bahçenin içinde kaybolmuslar . Bu tür ışığa karşı çekimlerde lens flare dikkat edilirse sorun indirgenir.
Hocam sol alt köşedeki yazıyı nasıl yapıyorsunuz.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam sol alt köşedeki yazıyı nasıl yapıyorsunuz.
Sadece stock kamera uygulamasında mevcut. Kamera>fotoğraf>ayarlar kısmından cihaz etiketini açarak etkinleştirebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt