Kamera ayarlari

• Konbuyu başlatan ByMi
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 6K

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam aslında kendi kamera uygulaması ile kumlamaya çözüm bulamadım ama ışık konusunu manuel modda cozebiliyorum örnek vereyim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam Iso'yu 100 veya 200 yapmanız lazım. Yoksa çok fazla Noise oluşuyor. Bu yüzden Manuel Modda uzun pozlama yapmanız lazım. Fakat bazen yapacak birşey olmuyor, mecburen fazla Noiseli fotoğraf çekmeye mecbur kalıyoruz. Google Camera'da burada bir nebze olsun kurtarabilir bizi. Tabi bazen yinede Noise oluşumu oluyor; artık orası da Donanıma bakıyor.

Noise haricinde zaten ancak dediğiniz gibi kullanmak gerekiyor :)

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Hocam Iso'yu 100 veya 200 yapmanız lazım. Yoksa çok fazla Noise oluşuyor. Bu yüzden Manuel Modda uzun pozlama yapmanız lazım. Fakat bazen yapacak birşey olmuyor, mecburen fazla Noiseli fotoğraf çekmeye mecbur kalıyoruz. Google Camera'da burada bir nebze olsun kurtarabilir bizi. Tabi bazen yinede Noise oluşumu oluyor; artık orası da Donanıma bakıyor.

Noise haricinde zaten ancak dediğiniz gibi kullanmak gerekiyor :)
Google cameraya bakmalı mutlaka

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Google cameraya bakmalı mutlaka

Kesinlikle bakılmalı hocam. Bokeh efekti için Ana Kamerayı kullanması sebebiyle de düşük ışıkta daha iyi sonuç alıyorsunuz :) Portre modunda İnsan yüzü göremez ise ekranda; Arka tarafı daha az bulanık yapıyor yalnız :) Yapay zekayı şimdiden kullanmaya başladık :D

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Kesinlikle bakılmalı hocam. Bokeh efekti için Ana Kamerayı kullanması sebebiyle de düşük ışıkta daha iyi sonuç alıyorsunuz :) Portre modunda İnsan yüzü göremez ise ekranda; Arka tarafı daha az bulanık yapıyor yalnız :) Yapay zekayı şimdiden kullanmaya başladık :D
Hocam Google kamerayı yaptım oldu ama bununla ilgili bir videomu çeksem acaba yapmak isteyenler için gerek varmı acaba?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam Google kamerayı yaptım oldu ama bununla ilgili bir videomu çeksem acaba yapmak isteyenler için gerek varmı acaba?

Video çekerseniz çok daha güzel olur tabi hocam, özellikle de kurulum aşamaları olabilirse :) Ne olursa olsun Video'nun kötüsü olmaz hocam, emeğinize sağlık şimdiden :) Umarım sizde memnun kalırsınız :)

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Video çekerseniz çok daha güzel olur tabi hocam, özellikle de kurulum aşamaları olabilirse :) Ne olursa olsun Video'nun kötüsü olmaz hocam, emeğinize sağlık şimdiden :) Umarım sizde memnun kalırsınız :)
En son sürümü yükledim ama pek bir fark göremedim yine aynı sorun var karıncalı yahu ama yapması kolay root istiyor sadece

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
En son sürümü yükledim ama pek bir fark göremedim yine aynı sorun var karıncalı yahu ama yapması kolay root istiyor sadece

En son sürüm derken hocam? Benim paylaştığımdan daha düzgün çalışanı çıkmadı benim gördüğüm kadarıyla ama. Karınca sorunu yok hocam normalde.

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
En son sürüm derken hocam? Benim paylaştığımdan daha düzgün çalışanı çıkmadı benim gördüğüm kadarıyla ama. Karınca sorunu yok hocam normalde.
Bütün sürümleri mevcuttu internette en son çıkanı yükledim bir kaç sürüm daha denedim sorun var yine ama daha detaylı bakamadım ayarlara çözelim beraber inşallah

gentleman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ramazan
Cihazım
Mi MAX 2
Konular
0
Google Camera yükleme yolu var mıdır? Apk olarak indirdim, açınca bir saniye sonra hata veriyor. Duruyor.

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Google Camera yükleme yolu var mıdır? Apk olarak indirdim, açınca bir saniye sonra hata veriyor. Duruyor.
Hemen anlatıyorum telefon rootlu olacak root izni ile sistem dosyalarına erişebilen bir dosya yöneticisi olacak mesela bende es dosya yöneticisi var system klasöründen build.prop içerisine text dosyası olarak girip en alta persist.camera.HAL3.enabled=1
Komutunu yazıp kaydet diyip çıkıyoruz telefonu yeniden başlatıyoruz sonra yükle istediğin apkyi reis kusura bakma anlatım dandik oldu xD

Üst Alt