Yardım Kablosuz Android auto bağlanınca, mobil veri gidiyor!

makaptan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fosfor
Cihazım
Mi9
Konular
2
Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum. Arabayla wifi üzerinden android auto bağlantısını hiç sorunsuz yaptım ancak mobile veri yani internet bağlantım gidiyor. Geliştirici seçeneklerinden mobile veri etkin seçeneğini seçsem de yine de başaramadım, telefon offline oluyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Telefonum Mi 9, official rom 12.0.5.0, qfaeuxm.

nadirari

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nadir
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Merhaba, umarım görürsün mesajı. çözebildin mi durumu ? aynı problemi ben de yaşıyorum.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Araçlarınız da Bluetooth var ise bağlantıyı Bluetooth üzerinden yapmayı deneyin. Telefon herhangi bir wifi ağına bağlandığında mobil verinin çalışmaması gayet normal bir durum. Geliştirici seçeneklerinde ki "her zaman etkin" parametresi düşündüğünüz amaç için değildir. Oradaki parametre mobil veri bağlantısını açık tutar ve wifi bağlantısının kesildiği durumlarda internet bağlantısını kesintiye uğratmadan mobil veri ye geçer.

nadirari

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nadir
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
1
Araçlarınız da Bluetooth var ise bağlantıyı Bluetooth üzerinden yapmayı deneyin. Telefon herhangi bir wifi ağına bağlandığında mobil verinin çalışmaması gayet normal bir durum. Geliştirici seçeneklerinde ki "her zaman etkin" parametresi düşündüğünüz amaç için değildir. Oradaki parametre mobil veri bağlantısını açık tutar ve wifi bağlantısının kesildiği durumlarda internet bağlantısını kesintiye uğratmadan mobil veri ye geçer.
Hocam Bluetooth ile bağlanıyorum zaten ayrıca kendi wifiyi kapatmama rağmen otomatik açıp birde oradan kendi bağlanıyor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Hocam Bluetooth ile bağlanıyorum zaten ayrıca kendi wifiyi kapatmama rağmen otomatik açıp birde oradan kendi bağlanıyor.

İnternetten biraz araştırdım bu sorun hakkında bir tek xiaomi sahipleri konuşuyor. haha-- Çözüm olarak da Speedify adlı bir uygulama önermişler.

Normalde diğer marka telefonlarda aşağıdaki gibi işliyormuş olay.

Telefonun wifi listesinde aracın adını bulup bağlantı kuruyorum. Sonra da araçta Android Auto ya tıklayıp listedeki telefonuma "Bağlan" diyorum kablosuz bağlanıyor. Bir süre sonra telefonun ekranında "İnternet bağlantısı yok" uyarısı beliriyor doğal olarak ve mobil ağ denensin mi diyor izin ver dediğimde android auto bağlantısı kopmadan internet bağlantısı da geliyor ve kullanmaya devam ediyorum. İsterseniz deneyin bu şekilde.

Üst Alt