Çözüldü K20 Pro - Parmak İzi Sorunu Miui 12 - AOSP ROM

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Öncelikle herkese merhaba
K20 Pro / Mi9t Pro ekran değişimi olan cihazım için uzun zaman araştırdım fakat bir çözüm bulamamıstım parmak izi eklerken miui 12 de cihaz kendine reset atıyordu aosp romlarda ise parmak izi sensörü çalışmıyordu simgede gelmiyordu ve parmak izi eklenemiyordu yeni ekrandaki kod firmware ile uyuşmuyormuş
Bu sorunu yaşayan arkadaslarım için bu konuyu açtım,
Kullandıgınız rom a uyan bütün firmwareleri deneyip sorunsuz bir kullanım elde edin, neden mi ?
örnek 12.0.5.0 firmware flaslayınca miui12 de ekran reset atıyor 12.0.3.0 flaslayınca parmak izi çalışıyor fakat ışık patlaması oluyordu kilit açıldıktan sonra 11.0.8.0 flaslayınca sıkıntısız cihaz sıfır gibi çalıştı parmak izi
fakat her rom a aynı firmware uymuyor flaslamak istediğiniz rom a uyan bütün firmwareleri deneyin sorununuz çözülecektir
şuan KangOs v11.6 Rom Firmware ise V11.0.8.0 flasladım sıkıntısız çalışıyor aosp romdayım arkadaşlar tavsiye ederim herkese kolay gelsin.

Aytacagac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
Mi 9 t
Konular
1
K20 Pro / Mi9t Pro ekran değişimi olan cihazım için uzun zaman araştırdım fakat bir çözüm bulamamıstım parmak izi eklerken miui 12 de cihaz kendine reset atıyordu aosp romlarda ise parmak izi sensörü çalışmıyordu simgede gelmiyordu ve parmak izi eklenemiyordu yeni ekrandaki kod firmware ile uyuşmuyormuş
Kullandıgınız rom a uyan bütün firmwareleri deneyip sorunsuz bir kullanım elde edin, neden mi ?
örnek 12.0.5.0 firmware flaslayınca miui12 de ekran reset atıyor 12.0.3.0 flaslayınca parmak izi çalışıyor fakat ışık patlaması oluyordu kilit açıldıktan sonra 11.0.8.0 flaslayınca sıkıntısız cihaz sıfır gibi çalıştı parmak izi
fakat her rom a aynı firmware uymuyor flaslamak istediğiniz rom a uyan bütün firmwareleri deneyin sorununuz çözülecektir
şuan KangOs v11.6 Rom Firmware ise V11.0.8.0 flasladım sıkıntısız çalışıyor aosp romdayım arkadaşlar tavsiye ederim herkese kolay gelsin.
Hocam kusura bakmayin sizi meskul ediyorum da firmware ne demek ve nerden nasil yapiyorsunuz

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
kök yapı yani telefon içindeki komple yazılım sistemidir.

CumhurK

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Xioami Mi9T Pro
Konular
10
Selam, bu sorun orijinal rom kullanırken de veya orjinale dönüş yaptığınızda da yaşanıyor mu?

Aytacagac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
Mi 9 t
Konular
1
Selam, bu sorun orijinal rom kullanırken de veya orjinale dönüş yaptığınızda da yaşanıyor mu?
Miui 11 e donmeye calisiyorum ama yapamiyorum burdan bi arkadas bana atmis indirdim zip olarak ama bi turlu kuramiyorum miui11 e donus yapin duzelir demisti

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Orjinalde sknti vardı zaten en başta sonra diğer romlarda denedim sorunun yeni ekranın firmware kodundan kaynaklandığını fark ettim firmware denedim farklı farklı sorun ortadan kalktı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 11 e donmeye calisiyorum ama yapamiyorum burdan bi arkadas bana atmis indirdim zip olarak ama bi turlu kuramiyorum miui11 e donus yapin duzelir demisti
Düzelir fakat ekranda ışık patlaması vs olur kilit açılınca MIUI 11 revos rom da böyleydi bende revos kullanın miui11 geçerseniz nasıl kuramiyorsunuz sorun ne yardımcı oluym ?

Aytacagac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
Mi 9 t
Konular
1
Orjinalde sknti vardı zaten en başta sonra diğer romlarda denedim sorunun yeni ekranın firmware kodundan kaynaklandığını fark ettim firmware denedim farklı farklı sorun ortadan kalktı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Düzelir fakat ekranda ışık patlaması vs olur kilit açılınca MIUI 11 revos rom da böyleydi bende revos kullanın miui11 geçerseniz nasıl kuramiyorsunuz sorun ne yardımcı oluym ?
Geecekten ilginiz icin cok tesekkur ederim kuramammamin sebebi benim beceriksizligimden oluyo galba arkdasin attigi linkten indirdim miui11 i rar seklinde dosyalari actim ama yukleme dosyasini bulamadim hep metin dosyasi felen yoksa bilgisayardanmi yapmam gerekiyo anlamadim.

Osmpocco

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
Poco x3
Konular
7
Rica ederim hocam miui11 yüklemeniz geçerli bir çözüm değil dediğim gibi bl kilidini açıp orangefox kurduktan sonra sorununuzu çözmenize yardımcı olucam

Aytacagac

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aytaç
Cihazım
Mi 9 t
Konular
1
Rica ederim hocam miui11 yüklemeniz geçerli bir çözüm değil dediğim gibi bl kilidini açıp orangefox kurduktan sonra sorununuzu çözmenize yardımcı olucam
İlginiz icin cok tesekkur ederim bu benim yapabilecegim bi is deyil anlasilan keske bartin da olsaniz da siz yapiverseydiniz cok mesaketli bi iş bu

Minik73

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
3
Size zahmet olmazsa V11.0.8.0 link verirmisiniz

Üst Alt