Rehber K20 Pro Gcam + Config

uppwind

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Solomun
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
1
Herkese iyi forumlar dilerim. 1 aydan fazladır K20 Pro sahibiyim. Birkaç farklı developer'ın sunduğu Gcam portları denedim.
Son 2 haftadır Xtrme adlı developer'ın yayınladığı Gcam portu kullanıyorum.
Uygulama, stock haliyle bile miui kameradan çok daha güzel fotolar çekiyor. Ancak ben sizinle, çok beğendiğim 2 konfiği de paylaşmak istiyorum.
Bu configler sayesinde profesyonel düzeyde fotoğraflar çekebilirsiniz. Miui kameraya göre aldığınız sonuçlar karşısında çok şaşıracaksınız!
Not
; (4K ve 1080p video çekimleri de çok profesonel.)

Öncelikle cihazda root, twrp olmasına felan gerek yok.

Uygulamayı bu linkten indiriyoruz;

Daha önce Gcam port yüklediyseniz, şimdi indirmiş olduğunuz Gcam'i yüklemeniz için, eskisini silmeniz gerek.

CONFIG için; Vermiş olduğum linkteki Gcam'i yükledikten sonra uygulamayı açıyoruz.
İstemiş olduğu izinleri EVET diyip kabul ediyoruz.
Daha sonra DİĞER sekmesine tıklayıp AYARLAR'a gidiyoruz. Aşağıda GENEL sekmesinin hemen altında Save Settings'e tıklıyoruz.
Enter Configs Name yazan ekrana "STOCK" yazıp SAVE ediyoruz.

(Dosyalar bölümünde Gcam diye dosya açıldı ve bu dosyanın içinde Configs diye dosya açıldı.)

Bu linkten gerekli konfigleri indirin;
1) (Favori konfiğim. Renk doygunluğu ve HDR özelliği gayet profesyonel.)
2)
(Genelde gece çekimlerinde Geniş açı kamera için bu konfiği kullanıyorum.)

İndirmiş olduğunuz konfigleri, Dosyalar kısmında bulunan Gcam klasörünün içindeki Configs klasörünün içine atınız.

CONFIG YÜKLEME;

GCAM kamerasını açıyoruz. Deklanşör butonunun bulunduğu kısımdaki siyah boşluğa çift tıklıyoruz. (Ek'teki fotoda kırmızı çizgiyle belirttiğim bölge.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Karşımıza Choose config ekranı geliyor. Buradan, 1. linkten indirmiş olduğunuz confiği seçip RESTORE'e tıklıyoruz ve KULLANIMA HAZIR!
Artık profesyonel derecede fotoğraflar çekmenize hiçbir engel kalmadı. Ayrıca bu config sayesinde çok kaliteli 60FPS 4K veya 1080p video çekebilirsiniz!

GECE ÇEKİMLERİ İÇİN; Genelde 2. linkteki confiği kullanıyorum. Ama isterseniz, size en başta STOCK olarak kaydettirdiğim konfiği de kullanabilirsiniz.
Cidden inanılmaz derecede kaliteli geniş açı gece çekimleri yapabilirsiniz. Stock ve 2. likteki configlerle Geniş açıda "Gece Görüşü Modu" kullanabilirsiniz.
1. linkteki konfig sadece ana kamera için "Gece Görüşü Modu"na izin veriyor.

NOTLAR; Ben her 3 konfiği de ortam ışığı ve çekeceğim objeye/manzaraya göre değiştiriyorum.
Bazen sırayla 3 konfigle foto çekiyorum. Aralarında karşılaştırma yapıyorum. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız tek bir config yetmeyebiliyor.

BUG; Elbette her portta olduğu gibi, bu uygulamada da buglar mevcut.
Uygulama, telefonun 3 kamerasını da kullanmanıza olanak sağlıyor ancak Geniş Açı Kamerada video çekime izin vermiyor ve uygulamadan çıkıyor.
STOCK configte Slow-mo (Ağır çekim video) butonu var ama malesef çekmiyor ve uygulamadan açıkıyor.
Benim bildiklerim bunlar. Yeni şeyler öğrendikçe, elimden geldiğince paylaşım ve yorum yapmaya çalışacağım.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Eyvallah hocam tam aradığım olay dış cephe kaplama işi yapıyoruz kaliteli detaylı resimler lazım oluyor çok işime yarayacak teşekkürler Yes~~

uppwind

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Solomun
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
1
Eyvallah hocam tam aradığım olay dış cephe kaplama işi yapıyoruz kaliteli detaylı resimler lazım oluyor çok işime yarayacak teşekkürler Yes~~
Rica ederim hocam güle güle kullanın. Kolay gelsin.

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
hocam ön kamerayla çekilen fotoğrafları ne kadar farklı sürüm yüklediysem ters çeviriyordu, bunun bir çözümü yok mu? bu sürümde de öyle mi yapıyor?

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Google kendi yapıyor aslında düz o ters değil angel~~ dışarıdan nasıl görünüyorsak öyle gösteriyor bize.

uppwind

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Solomun
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
1
hocam ön kamerayla çekilen fotoğrafları ne kadar farklı sürüm yüklediysem ters çeviriyordu, bunun bir çözümü yok mu? bu sürümde de öyle mi yapıyor?
Malesef Gcam bu şekilde selfie çekiyor ama çözüm çok kolay.
Çekmiş olduğunuz fotoyu miui gallery'den açıp (Sihirli deynek şeklindeki) Edit butonuna tıklayın ve KIRP seçeneğini seçin.
Çıkan menüde en soldaki araçla fotoyu düz hale getirebilirsiniz.

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
Malesef Gcam bu şekilde selfie çekiyor ama çözüm çok kolay.
Çekmiş olduğunuz fotoyu miui gallery'den açıp (Sihirli deynek şeklindeki) Edit butonuna tıklayın ve KIRP seçeneğini seçin.
Çıkan menüde en soldaki araçla fotoyu düz hale getirebilirsiniz.
ben de böyle yapıyorum hep de uzun iş, her şeyin daha kolayını arıyoruz :D
ön kamera stock, arka kamera gcam devam Yes~~

NebuLa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yıldırım
Cihazım
Mi9t Pro
Konular