Yardım joyeuse yazılım sorunu

Barış Binali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barisbinali
Cihazım
RN 9 pro
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.5.7.0.RJZMIXM
Telefon Modeli
redmi note 9 pro
Bootloader Kilidi
Açık
merhaba dostlar cihazımda yazılımsal problemler var ,

1. olarak telefonun ses dosyalarında hata var çünkü ses gidip geliyor,
2. olarak telefona bir şey yapmamama rağmen reboot atıyor.
3.olarak kamera ile video çekemiyorum,
4.olarak telefonda halen daha anlam veremediğim bir hantallık bir yavaşlık var

yakından/uzaktan her türlü yardıma ücretli veya ücretsiz olarak açığım. yardımlarınızı esirgemeyin lütfen telefona çok ihtiyacım var

önerilerinizi yazabilirsiniz. lütfen yardımcı olun...

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25

Yukarıdaki 3 linki indirin ve masaüstüne çıkartın.
1. MiUsbDriver klasörü icindeki MiUsbDriver.exe'ye çift tıklayın ve telefonu bilgisayara bağlayın. Sürücüler yüklenmiş olacak.
2. .tgz içinden çıkardığınız dosyaları (images klasörü ve diğer dosyaları) çıkardığınız platform tools klasörü içine atın.
3. Telefonu fastboot (bootloader) moda alın.
* Bunun için platform tools klasörü içinde adres çubuğuna cmd.exe yazın ve enterlayın.
* Karşınıza gelen komut istemcisi penceresine şu komutları girin.
Kod:
adb devices
> Cihazın bağlı olduğunu ya da göründüğünü doğrulamak için ( cihazınız ????? device şeklinde görünecek )
Kod:
adb reboot bootloader
> Cihazı fastboot modda başlatacak.
** Bunlardan önce geliştirici seçenekleri, USB hata ayıklamanın açık olduğundan ve telefon üzerinde gelen bildirimden bilgisayara hata ayıklama yetkisi verdiğinizden emin olun.
4. Telefon bilgisayara bağlı ve fastboot moddayken flash-all.bat dosyasına çift tıklayın ve yüklenmesini bekleyin.
* Yüklendikten ve MIUI logosu çıktıktan sonra biraz bekletebilir, sabırlı olun ve cihazı kapatmaya çalışmayın.
* Dosyalarınız silinecek o yüzden önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Oyla:

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
o sürüm çok sıkıntılı bir sürüm bl kilidiniz açık ise miui mint 25.8.12 miui 13 romuna bakın forumda yer alıyor şuana kadar kullandıklarım arasında en az sorunu olan romdu

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Eea rom tavsiye ederim. Miui 13 stabil betası yayınlandı recovery ile yükleyebilirsiniz yada fastboot rom ile 12.5.11 fastboot sürümünü yükleyip ota üzerinden gelmesini bekleyebilirsiniz. Eea romlarda böyle sorularla uğraşmazsınız.

Oyla:

Barış Binali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
barisbinali
Cihazım
RN 9 pro
Konular
2
sorunu çözdüm ama fastboot rom kurarak değil, pixel experience recovery indirerek system partition (bölümü) wipe'ladım ardından format data ve cache wipe'ladım, bu adımlardan sonra bootloader yerine geri dönerek pitchblack recovery yükledim ( bu arada bana göre en stabil twrp ) miui 13 EEA joyeuse sürümünü flaşladım sorunum çözüldü. daha önceden çok defa fastboot üzerinden rom kurdum ama düzelmedi çareyi bu şekilde buldum. Yardım isteyen herkese yardımcı olurum...

Oyla:
Üst Alt