Yardım İşletim sistemi berbat

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui global 12.5.7
Telefon Modeli
Red mi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Sesi bir kez kısıyorım komple sessize alıyor şuan klavyede yazı yazıyorum harflere sonradan basıyor veyâ basılı kalıyor. Aramalarda ses gelmiyor telefonu çok fazlâ gereksiz uygulamalarla veya dosyâlarla yormamama rağmen nedeň böyle?

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Peki cihazda bu hatalar başlamadan önce donanıma zarar verebilecek bir şey oldumu. Düşürme veya tamir işlemi falan.

Cihazınız global kayıtlı bir cihaz olduğuna göre sisteme müdahale edilmemiş. Uygulama yüklemesi yapmadığınız söylüyorsunuz normalde yazılımda olan bu tarz bir gecikmeyi hard reset atarak çözmek muhtemeldir. Bunu denediniz mi. Buda çözemediyse donanımsal olabileceği geliyor aklımıza.

Peki bir soru daha MIUI uygulamalarını APK olarak falan indirip güncelledinizmi. Çünkü programlar güncelleniyor fakat o cihaz için dağıtılmıştır. Siz manuel güncelleme yaparsanız uyumsuzluk sorunları çıkarabilir.
hard reseti denemedim. onu bi denemem lazım

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Peki cihazda bu hatalar başlamadan önce donanıma zarar verebilecek bir şey oldumu. Düşürme veya tamir işlemi falan.

Cihazınız global kayıtlı bir cihaz olduğuna göre sisteme müdahale edilmemiş. Uygulama yüklemesi yapmadığınız söylüyorsunuz normalde yazılımda olan bu tarz bir gecikmeyi hard reset atarak çözmek muhtemeldir. Bunu denediniz mi. Buda çözemediyse donanımsal olabileceği geliyor aklımıza.

Peki bir soru daha MIUI uygulamalarını APK olarak falan indirip güncelledinizmi. Çünkü programlar güncelleniyor fakat o cihaz için dağıtılmıştır. Siz manuel güncelleme yaparsanız uyumsuzluk sorunları çıkarabilir.
Hardreset denemedim. Onu bir deneyeyim.

Oyla:

mairre74

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Sesi bir kez kısıyorım komple sessize alıyor şuan klavyede yazı yazıyorum harflere sonradan basıyor veyâ basılı kalıyor. Aramalarda ses gelmiyor telefonu çok fazlâ gereksiz uygulamalarla veya dosyâlarla yormamama rağmen nedeň böyle?
Bl kilidini açmayı deneyip bu biraz zaman alabilir ama sonradan işletim sistemini tekrar yukleyebilimisin hız anlamında kasma anlamındada işe yarıyabilir yazılımsal bi sorunsa veya format hardreset atmayı deneyebilirsin (Hardreset oneririm ilk verilerinizi yedekleyip)

Oyla:

suleymandondu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Bl kilidini açmayı deneyip bu biraz zaman alabilir ama sonradan işletim sistemini tekrar yukleyebilimisin hız anlamında kasma anlamındada işe yarıyabilir yazılımsal bi sorunsa veya format hardreset atmayı deneyebilirsin (Hardreset oneririm ilk verilerinizi yedekleyip)
kilit açmak için bir süre veriyordu o süreyi doldurdum ama kilit açmak istediğimde olmadı xiaomi tool hata verdi. en iyi seçenek hard reset gibi duruyor teşekkürler.

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Cihazı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra ayarlar > cihaz hakkında > güncelleme> miui simgesine 5-6 kez dokunun, sağ üst üç noktadan son paketi indir deyin ve paketi yükleyin. Yazılımsal bir sorunsa bu şekilde düzelmesi gerekir.

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam sorun sizde değil MIUI da ... Geçenlerde xioami 12 pro deneyimleme şansım oldu ulan onda bile kasiyordu demem oki MIUI kullanılmaz eskiden gene iyiydi sonradan daha kötü bozdular xioami nin sıfır telefonu alınmaz artık alırsanda bootloader açıp aosp geçmek en rahatı olur

Oyla:
Üst Alt