Soru İşlemci hızı düşüşü

MelloMorphy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
17
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 13.0.4
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Fotodaki çekirdek 7 ve 8 i çalıştırmanın bir yolu var mı ? Bunun oyun performansına bir etkisi olur mu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-11-06-16-17-51-800_com.abs.cpu_z_advance.jpg
    Screenshot_2022-11-06-16-17-51-800_com.abs.cpu_z_advance.jpg
    287,2 KB · Görüntüleme: 9

MelloMorphy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
17
Hayır çok düşük normal şartlarda +330k gibi değerler alması gerekir cihazın.
Pil ve Performans uygulamasına bir müdahale yaptınız mı ?
Herhangi bir kernel müdahale uygulaması yüklü mü ?
Telefonu fabrika ayarlarina döndürdükten 2 3 saat sonra bu testi yaptım pil ve performansa müdahale etmedim

Oyla:

canakay

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Astsubay
Konular
14
Telefonu fabrika ayarlarina döndürdükten 2 3 saat sonra bu testi yaptım pil ve performansa müdahale etmedim
Telefonu fabrika ayarlarına dönermek sorunun yazılımsal olup olmadığını anlamaya pek yardım etmez yukarda verdiğim tavsiyeyi uygulamanı yeniden tavsiye ediyorum mi flash nasıl kullanılır forumdan öğren ve telefonuna yazılımı internet kafede atablirsin

Oyla:

MelloMorphy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
17
Telefonu fabrika ayarlarına dönermek sorunun yazılımsal olup olmadığını anlamaya pek yardım etmez yukarda verdiğim tavsiyeyi uygulamanı yeniden tavsiye ediyorum mi flash nasıl kullanılır forumdan öğren ve telefonuna yazılımı internet kafede atablirsin
İşlemci zarar görmüş olabilir mi ? Çünkü telefon 1 hafta önce açılıp kapanıyordu kendi kendine bende güç tuşu takılı kalmıştır diye 1 2 kere vurdum telefona
Ve dediğin şeyi deneyeceğim umarım sorunu çözerim :/

Oyla:

canakay

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Astsubay
Konular
14
İşlemci zarar görmüş olabilir mi ? Çünkü telefon 1 hafta önce açılıp kapanıyordu kendi kendine bende güç tuşu takılı kalmıştır diye 1 2 kere vurdum telefona
Ve dediğin şeyi deneyeceğim umarım sorunu çözerim :/
Bunu yap dememin sebebi eğer mi flash ile temiz yazılım attığımız halde sorun devam ediyorsa sorunun donanımsal olup olmadığını anlamaktır. Hiç bir zaman da telefonculara yazılım attırmayın. Ülkemizdeki telefoncuların %90 ı temiz iş yapmıyor. İphonelardan parça çalıyorlar neden bu telefondan çalmamıs olsun?

Oyla:

MelloMorphy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yahya
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
17
Bunu yap dememin sebebi eğer mi flash ile temiz yazılım attığımız halde sorun devam ediyorsa sorunun donanımsal olup olmadığını anlamaktır. Hiç bir zaman da telefonculara yazılım attırmayın. Ülkemizdeki telefoncuların %90 ı temiz iş yapmıyor. İphonelardan parça çalıyorlar neden bu telefondan çalmamıs olsun?
Hocam şuan ki rom dosyasını indirip mi downloader dan geçmek istediğim romu indirsem sonra dosya isimlerini değiştirip güncellesem bu temiz kurulum olmuyor değil mi ? Mi Flash dan yazılım değiştirmenin ne farkı var ?

Oyla:
Üst Alt