Yardım Isınıp yeniden başlatma

ibaz46

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bayram
Konular
3
Merhaba arkadaşlar miu4 kullanıyorum ve bugün birkaç defa telefonum ısınıp kendini yeniden başlattı. Üstelik her baslatmada şarjı yüzde 15 20 oranında azalttı. Bu konuda yardım yada tavsiyesi olan varmı acaba. Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ghost37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi 4
Konular
1
geliştirici rom kullanıyorsan yeniden başlıyor . kararlı kit kat kullanıyorsan bişey diyemem

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Geliştirici rom ısınmasada yeniden başlatıyoe arada

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Geliştirici rom ısınmasada yeniden başlatıyoe arada

Hocam 6.5.27 yüklü şu anda. Temiz kurulumdan önce her gün 1 veya 2 defa yeniden başlıyordu ama temizledikten sonra hiç yeniden başlatma olmadı. Açık kalma süresine bakıyorum ve 64 saat yazıyor şu anda.

Zannediyorum son güncellemlerden birinde (veya daha fazlasında) bir problem var. Temizlik yapılmadan üzerine kuruduğunda sıkıntı çıkartıyor... :(

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Hocam 6.5.27 yüklü şu anda. Temiz kurulumdan önce her gün 1 veya 2 defa yeniden başlıyordu ama temizledikten sonra hiç yeniden başlatma olmadı. Açık kalma süresine bakıyorum ve 64 saat yazıyor şu anda.

Zannediyorum son güncellemlerden birinde (veya daha fazlasında) bir problem var. Temizlik yapılmadan üzerine kuruduğunda sıkıntı çıkartıyor... :(
Bunu söylediginiz iyi oldu hocam, bende 'acaba olabilirmi' diye şüpheleniyordum.
Bir süre daha kullanın bakalım, sizin istatistiklerinize göre bende temiz kurulum yaparım.
Temiz kurulum yaparken veri yedeklemedeki tercihiniz ne? Mi cloud'umu kullanıyorsunuz?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Bunu söylediginiz iyi oldu hocam, bende 'acaba olabilirmi' diye şüpheleniyordum.
Bir süre daha kullanın bakalım, sizin istatistiklerinize göre bende temiz kurulum yaparım.
Temiz kurulum yaparken veri yedeklemedeki tercihiniz ne? Mi cloud'umu kullanıyorsunuz?

Hocam o kadar sıkılmıştım ki hiç bir yedek almadan wipe all yaptım ama resimler, videolar, arama kaydı, mesajlar vs. mi cloud'dan geldi. Rehber gibi şeyler google hesabından ve oynadığım bir kaç oyunun verileri de google play oyunlardan geri geldi ve hiç bir veriyi kaybetmemiş oldum. :) Artık ayda bir telefonu sıfırlarım herhalde :D

Kullanım istatistikleri için son dönemde çok kötü olduğu için hiç kayıt tutmadım ama ekran süresi 2 saatin altına düşmüştü. Batarya kullanımında android sistemi ve google uygulamaları neredeyse bataryanın yarısını tüketiyordu. Dün ise 5 saatten fazla ekran süresi aldım. Pil kullanımında abuk davranan hiç bir uygulama yok. Ekran parlaklığı otomatikte ve ilk defa bu kadar verimli otomatik ekran parlaklığı kullanıyorum. Hem karanlıkta gözü hiç yormuyor hem de güneş ışığı altında çok net görebiliyorum. Aynı zamanda batarya tüketimine de çok büyük artısı oldu. Yeniden başlatma sorunu artık hiç yok diyebilirim. Şimdi baktım ve açık kalma süresi 88 saat olmuş. Galiba yeniden başlatmayacak :)

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
Nasıl yani, ilk kurulumu güncelleyici ile yapmıştınız, ve sadece wipe all data'mı yaptınız hocam? Ben önce wipe all data yapıp sonra romu telefon hafızasından tekrar kurarım diyordum, temiz kurulum dediğimiz bu değilmi, neyse cokta önemi yok, düzeliyorsa mecburen öyle yapacağız.
Peki galerideki sorunlar devam ediyormu? bazı klasörirn 10 larca gözükmesi?

Oyla:

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
14
Önce wipe data yapıp sonra romu kurunca 5 tane tema geliyor.
Önce romu kurup sonra wipe data yapınca sadece varsayılan tema geliyor.
Fark edince denediğim cihazlar : Gmd, s3, galaxy note. Hepsi böyle. Gördüğüm kadarıyla temalarda değişiklik oluyor.

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt