Soru İphone 7 ve note 8 ekran

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Arkadaşlar herkese merhabalar hayırlı ramazanlar.. Sorum biraz saçma olacak belki ama iki telefonun arasındaki ekran farkları nelerdir? Karşılaştırma yapıldığı zaman mi note 8 daha önde dursada iki telefonu elimize alınca iphone ekran renkleri dokunmatik vs bariz güzel.. Birde bizim telefonun ekran çözünürlüğünü değiştirmek yada mevcut keskinliği azaltmamız veya dokunmatik hassasiyetini değiştirmemiz mümkün müdür?

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Pixel yoğunluğu, ekran çözünürlüğüne bağlı şeyler. Epey gibi sitelerden karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunları değiştirmek mümkün değil malesef ancak renk doygunluğu gibi özellikleri ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. Dokunma akıcılık kısmındada sanırsam arayüz kaynaklı tam bilgim yok hocam bunlar kendi görüşlerim :)

Oyla:

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
Pixel yoğunluğu, ekran çözünürlüğüne bağlı şeyler. Epey gibi sitelerden karşılaştırma yapabilirsiniz. Bunları değiştirmek mümkün değil malesef ancak renk doygunluğu gibi özellikleri ayarlar kısmından değiştirebilirsiniz. Dokunma akıcılık kısmındada sanırsam arayüz kaynaklı tam bilgim yok hocam bunlar kendi görüşlerim :)
Dediğim gibi o sitelerden bakınca note 8 daha önde ama reel de olay farklı :))

Oyla:

erginsevdi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ergin sevdi
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
28
iPhone'da malzeme kalitesi var hocam ikiside LCD ekran ama kalite farkı var ve ayrıca yazılım farkı. iOS oyle canlı bir renk kullanıyor ki sanki ekrana değil iconlara tikliyor gibi adamlar çoğu güzelliği yazılımla yapıyor ama.

Oyla:

Kaanx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
A2 lite
Konular
25
iPhone'da malzeme kalitesi var hocam ikiside LCD ekran ama kalite farkı var ve ayrıca yazılım farkı. iOS oyle canlı bir renk kullanıyor ki sanki ekrana değil iconlara tikliyor gibi adamlar çoğu güzelliği yazılımla yapıyor ama.
Aynen tam da demek istediğim bu. Ayrıca inceleyenler fark etti mi bilmiyorum ama aynı note 8 tianma ve huaxing panelde bile fark ediyor huaxing bir tık daha canlı gibi

Oyla:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Malzeme kalitesi en büyük etken,ayrıca iPhone’da çift etki alanlı piksel teknolojisi var

Oyla:
Üst Alt