Soru İPhone 5S'den Xiaomi Mi 9'a geçilir mi?

ImHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
İPhone 5S
Konular
1
Arkadaşlar 4 yıldır 5S kullanıyorum. Cihaz iyi güzel ama ömrünü tamamladığını düşünüyorum. Bataryası gitmiyor artık. Batarya değiştirsem bile nafile. Performans olarak kötü bir cihaz değil ama yavaşladığını hissediyorum. Bir arkadaşım 2600 liraya Xiaomi Mi 9 satıyor. Normalde İPhone 8 alırdım ama bütçem yetmiyor. 6S ve 7 zaten eskidi. Bu yüzden Xiaomi kaldı tek alternatif. O da baktım Xiaomi Mi 9'a özellikleri fena değil. Lakin onun da batarya sorunları varmış. Sizce geçmeye değer mi? Yoksa 5S'de kalsam mı bir süre daha? Çok kararsızım. Dediğim gibi arkadaşım 2600'e satıyor sıfır kutulu şekilde.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Bataryasında bişi yok hocam.MİUİ 12 geldiböyle oldu ona yapacak bişi yok.5Sten daha fazla ekran süresi alırsınız ve performans açısından daha iyi olur.Tabi İOS Kadar güvenlik sistemimiz yok Android'de :D alışmak lazım İOSTAN androide

ImHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
İPhone 5S
Konular
1
Bataryasında bişi yok hocam.MİUİ 12 geldiböyle oldu ona yapacak bişi yok.5Sten daha fazla ekran süresi alırsınız ve performans açısından daha iyi olur.Tabi İOS Kadar güvenlik sistemimiz yok Android'de :D alışmak lazım İOSTAN androide
Tedirginim hocam. Bir sorun olur mu? Memnun eder mi beni? Geçsem mi geçmesem mi çok ama çok kararsızım. :|

TheDante

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Note 9S
Konular
2
Ios sevdanız alışkanlıklarınıza bağlı bence bu sorunun cevabı. Uzun yıllardır android cihaz kullanan birisiyim (Arada yaklaşık 8-9 ay iosda kullandım gram sevemedim ) P.tesinden itibarende 9s kullanıcısıyım şimdilik sıfır sıkıntı. İllaki kullandığınız 5s'e göre çok artıları var ama ios-andr alışma meselesi önemli konu.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Tedirginim hocam. Bir sorun olur mu? Memnun eder mi beni? Geçsem mi geçmesem mi çok ama çok kararsızım. :|
Şöyle açıklayayım.Android tarafı olarak WhatsApp Instagram gibi uygulamalarda optimizasyon yok.Bundan dolayı fotoğraf yükleme sonrası kalite düşüyor.Bu problem olmayacaksa geçin (Her android cihazda böyle Xiaomi olarak dusunmeyelim).Batarya tarafindaysa baya iyi bir bataryadan bahsediyoruz 3300 mAh buda en az 8 saat Ekran süresi demek çok kullanmazsanız bu 1 gün olur.Ekran tarafında yine Xiaomi önce AMOLED + daha büyük bir ekran daha fazla parlaklık felan say say bitmez.Performans açısından SD 855 kullanıyor dünyadaki en iyi işlemciler arasında 5S te bunu bulamazsın :) Hem android istediğin modlu uygulamayı kullanmayı olanaklı kılıyor.

ImHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
İPhone 5S
Konular
1
Şöyle açıklayayım.Android tarafı olarak WhatsApp Instagram gibi uygulamalarda optimizasyon yok.Bundan dolayı fotoğraf yükleme sonrası kalite düşüyor.Bu problem olmayacaksa geçin (Her android cihazda böyle Xiaomi olarak dusunmeyelim).Batarya tarafindaysa baya iyi bir bataryadan bahsediyoruz 3300 mAh buda en az 8 saat Ekran süresi demek çok kullanmazsanız bu 1 gün olur.Ekran tarafında yine Xiaomi önce AMOLED + daha büyük bir ekran daha fazla parlaklık felan say say bitmez.Performans açısından SD 855 kullanıyor dünyadaki en iyi işlemciler arasında 5S te bunu bulamazsın :) Hem android istediğin modlu uygulamayı kullanmayı olanaklı kılıyor.
Bazı yerlerde alınmaması gerektiğini okuduğumdan tedirginim hocam. İşlemci olarak, donanım olarak normal olarak 5S'ten daha güçlü. 5S, 8 senelik bir cihaz sonuçta. 3300 mAh pil Android tarafında yetersiz diye duymuştum. Mi 9 kullanıcıları batarya anlamında şikayetçiymiş. Lakin arkadaşım sıfır verecek cihazı. Bilmiyorum geçip bir deneyimlemek iyi olur ama Android'i. :)

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam bence yurtdışı bakın. Hiçbir sorun olmuyor daha dün arkadasim aldı. Poco X3 e bir bakın derim.

TheDante

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Note 9S
Konular
2
Hocam bence yurtdışı bakın. Hiçbir sorun olmuyor daha dün arkadasim aldı. Poco X3 e bir bakın derim.
Arkadaşın dediği gibi de bakabilirsiniz aralarında ciddi fiyat farkları var çünkü. 2K gibi bir tutara 5000mah + bir cihaz alabilirsiniz .Şahsen benim kullandığım cihazda yurtdışı.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Arkadaşın dediği gibi de bakabilirsiniz aralarında ciddi fiyat farkları var çünkü. 2K gibi bir tutara 5000mah + bir cihaz alabilirsiniz .Şahsen benim kullandığım cihazda yurtdışı.
Poco yurtdışı olarak 2450 ye bulunuyor.Garanti zaten bir işe yaramıyor genelde.Ondan yurtdışı almak daha mantıklı

Üst Alt