Sohbet ios vs android

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam yani telefon kıyası da değil aslında tamamen işletim sistemi üzerine benim demek istediğim s20ultrayi deneme fırsatım oldu telefona bir lafım yok ama bir ios eksikliği hissediyorum nedense aliskanlıkmı desem buna kötülemekte istemiyorum ama hâlâ üstüne katmasi gereken şeyler var gibi androidin özellikle stabilite konusunda bir süre sonra yavaslamalar can sıkıyor Android'de
Amiral gemisi cihazlar el üstünde tutuluyor hocam yavaslamalar olmaz diye düşünüyorum. Amiral gemisi kullanmadım veya iPhone kullanmadım tarafsız olarak bakıyorum:) Param olsa ve bunlardan birini alacak olsam Tercihimi pil, depolama ve özelleştirme artısı olan samsungdan yana kullanırım diğer türlü her şeyi aynı zaten iPhone ile. Samsung fanı falan değilim yanlış anlaşılmasın. Ama bence dediğiniz gibi alışkanlık eğer iPhone kullanmış olsaydım şuana kadar belki de iPhone seçerdim.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
hocam neye göre eziyor samsung alıyorsun 1 sene sonra çöp adam akıllı yazılım destegi doğru dürüst yok kasmalar donmalar sıfırını al 2 ay sonra satmaya çalışsan elinde patlar yarı fiyata satamazsın kimse kusura bakmasın iphone ile de kimse boy yarışına girmesin hani bir ata sözü vardır biz fakirler kadar nankörü yoktur bir tarafdan zengine atar tutarız bir tarafdan da zengin olmayı hayal ederiz saygılar.
Bir sonraki mesajımı okumanızı öneririm hocam. Eğer fiyattan girseydim gider Xiaomi seçerdim. S20 ultra nasıl kasabilir çok merak ediyorum. Abim yaklaşık 4 senedir Galaxy note 4 kullanıyor cihazda ghost dışında hiçbir problem yok sırf eskidigi için telefon değiştirecek yoksa telefon hala yaşıyor problem yok. Galaxy C7 kullandım hala da aktif olarak kullanıyorum. Cihazda kasma donma patlama yok. Ben neden hiç denk gelmedim 2 aya kasan donan telefona. Yani önemli olan aldıktan sonra fiyatı düşmeden satabilmek mi? Yaptığınız karşılaştırma bu mu? Tek taraflı bakıyorsunuz. Ve de abartıyorsunuz.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Orta bütçeli bir telefon ve Miui arayüzünü kullanıyor. Miui'nin olduğu her yerde kasma,donma (ara sıra),hatalar olur. Pixel rom kullansanız bunların hiçbiri ile uğraşmak, düşünmek zorunda olmazsınız. Yani 2000tl lik telefondan 5 sene hiçbir sıkıntı yaşanmamasını beklemeyin. Amiral gemisi Android telefonların ömrü 3-4 sene. Gittikçe gelişiyorlar. Eskiden 3-4 seneyi bırak 1 sene dolmadan patatese bağlıyordu Android telefonlar. iPhone dan Android'e geçecekseniz yüksek bir model tercih etmelisiniz. Aksi taktirde aradığınız hızı,stabiliteyi bulamazsınız. Android telefonu özelleştirmeyi sevdiğim için, neredeyse herşeyi beleş,illegal yoldan kullanabildiğim için seviyorum. iPhone'da Android gibi açık bir sistem olsa onuda kullanırdım. Note 7 için birçok custom rom var. Eğer sorunsuz bir kullanım istiyorsanız AOSP romlar kullanın. (Pixel,Havoc)

Klcgl19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi note 7
Konular
9
Amiral gemisi cihazlar el üstünde tutuluyor hocam yavaslamalar olmaz diye düşünüyorum. Amiral gemisi kullanmadım veya iPhone kullanmadım tarafsız olarak bakıyorum:) Param olsa ve bunlardan birini alacak olsam Tercihimi pil, depolama ve özelleştirme artısı olan samsungdan yana kullanırım diğer türlü her şeyi aynı zaten iPhone ile. Samsung fanı falan değilim yanlış anlaşılmasın. Ama bence dediğiniz gibi alışkanlık eğer iPhone kullanmış olsaydım şuana kadar belki de iPhone seçerdim.
Mağlum fiyatlardan dolayı Android'e yöneldik
Orta bütçeli bir telefon ve Miui arayüzünü kullanıyor. Miui'nin olduğu her yerde kasma,donma (ara sıra),hatalar olur. Pixel rom kullansanız bunların hiçbiri ile uğraşmak, düşünmek zorunda olmazsınız. Yani 2000tl lik telefondan 5 sene hiçbir sıkıntı yaşanmamasını beklemeyin. Amiral gemisi Android telefonların ömrü 3-4 sene. Gittikçe gelişiyorlar. Eskiden 3-4 seneyi bırak 1 sene dolmadan patatese bağlıyordu Android telefonlar. iPhone dan Android'e geçecekseniz yüksek bir model tercih etmelisiniz. Aksi taktirde aradığınız hızı,stabiliteyi bulamazsınız. Android telefonu özelleştirmeyi sevdiğim için, neredeyse herşeyi beleş,illegal yoldan kullanabildiğim için seviyorum. iPhone'da Android gibi açık bir sistem olsa onuda kullanırdım. Note 7 için birçok custom rom var. Eğer sorunsuz bir kullanım istiyorsanız AOSP romlar kullanın. (Pixel,Havoc)
Fazla oyun oynamıyorum telefonda banka işlemleri müzik dinlemek vs işlemleri yapıyorum ama ara sıra takılma donma durumları bazen can sıkıyor tabiki ne kadar ekmek o kadar köfte

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Fazla oyun oynamıyorum telefonda banka işlemleri müzik dinlemek vs işlemleri yapıyorum ama ara sıra takılma donma durumları bazen can sıkıyor tabiki ne kadar ekmek o kadar köfte
Tam olarak bu hocam. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Madem abi ayfon yaa diyorlar. Apple bu fiyata bu performansı versin de kullanalım.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68

Miui arayüzünü kullanan telefonlarda stabilite aramayın. Ha alıp custom rom manyağı yaparsınız o ayrı. Sizin gibi gündelik kullanıcı sade bir arayüzü olan romlar tercih etmeli. (AOSP) Vakit kaybetmeden bootloader kilidini açın. Forumda yardımcı olurlar hangi custom rom daha iyi vs. Benim kullandığımın en iyisi Pixel. Bildirim sorunu yok,donma/kasma yok,bug(hata) yok. Hız var, stabilite var. Birde Gcam kurup ayar çekersiniz mis gibi olur. Pixel romlar düzenli güncelleme alıyor.

Faruk_simsekk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk Şimşek
Cihazım
Mi9T Pro
Konular
2
Bu mesajı 2015 senesinde aldığım Samsung Note 5 telefonumdan yazıyorum. Pilinin zayıflaması haricinde hiçbir sıkıntısı yok. Bunun için k20 pro aldım. Gidip de paramla iphone a köle olacak değildim tabi ki. Özgürlük içimizde var. Şu telefona rom atıp farklı bir stilde kullanmak bile seçmek için bir sebep. İphone un kendi cihazlarını yazılımla yavaşlattığı mahkeme tarafından kanıtlanmış bir gerçek. Şimdi param var diye gidip böyle bir ürünü mü almalıyım. Bizim milletimizde genel olarak ayranı yok içmeye atla gider s.... özelliği doğal yapısında olduğu için sırf iphone alıyor. İphone 7 ile 8 arasında ne fark var yani. Neden insanlar 7yi satıp 8 alıyorlar. Bu tamamen sosyolojik ve psikolojik bir olay.

cihaddumann

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihad
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
18
Bunu şöyle düşünebiliriz Windows 7 den kopamamak gibi ios'a yıllarca alışmışsın Windows 10 a yükseltmekten korkuyorsun.

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
Hocam cihazınız orta seviye giriş telefonu sd 660 kullanıyor yüksek bir işlemci değil.Xiaomi her zaman miui arayüzüyle gelir.Bu arayüzünde stabilite istiyorsanız kesinlikle orta segmentin üstünde bir işlemci gerekiyor.Siz ios'un stabilitesine,akıcılığına,seriliğine ve performansına alışmışsınız.Eğer telefonunuzda ios gibi bir performans istiyorsanız kesinlikle aosp rom kullanmalısınız.Biz yıllarca androdin yavaşlığından,kasılmalarından hep şikayetçi olduk ama aslında herşey göründüğü gibi değil.Google geliştiricileri aslında android'i çok seri,performanslı hale getiriyorlar amma velakin işletim sistemini markalara verdikleri için telefon markaları bu saf androidin üstünde oynama yapıyorlar ve kendi arayüzlerini ortaya çıkarıyorlar sırf biraz daha fazla özelleştirme koyabilmek için.Her marka her ay bir sürü model çıkarıyor giriş seviyesi,orta seviye,yüksek seviyeli cihazlar derken bu kadar cihaza arayüz yaparken çok stabillik beklemeyiniz.Zamanları çok önemli paldır,küldür yapılan aceleyle yapılan işletim sistemleri çok fazla performanslı olmaz sadece bu tür markalar yüksek seviyeli telefonlarına zamanlarını çok ayırırlar üzerinde titrerler.Ama google öyle değil.Adamlar yılda 2 veya 3 tane cihaz çıkarıyorlar bazen 2 yılda bir çıkarıyorlar.Ve yazılım işlerinde çok iyiler.Üstünde çok iyi çalışıyorlar.O yüzden size tavsiyem eğer performans,stabilite istiyorsanız aosp tabanlı (saf android) romlar tercih ediniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi note 7 için evolution x romu kullanmanızı tavsiye ederim linki burda en üstteki en güncelidir

Üst Alt