Soru İnternet Bağlantısı Kopma Sorunu

F8rhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
F. Özmutaf
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Herkese merhaba.

Elimde iki adet Redmi Note 7 bulunuyor. İki cihaz da Xiaomi Türkiye Garantili cihazlar. Biri 64 GB diğeri 128 GB. Cihazlardan birini ben diğerini eşim kullanıyoruz. İkimiz de sürekli olarak internet bağlantı problemleri yaşıyoruz. Twitter, İnstagram veya YouTube gibi sosyal platformlarda gezerken bir süre sonra akış yenilenmemeye başlıyor. Ana ekrana dönüp, açık tüm uygulamaları kapatıp tekrar girdiğimiz zaman akışlar tekrar güncellenmeye devam ediyor. Evdeki wi-fi bağlantımızda sorun yok çünkü bilgisayarlarımda herhangi bir bağlantı sorunu yaşamıyorum, ayrıca ikimiz de işyerlerimizdeki wi-fi'ya bağlıyken de yine bağlantı sorunları yaşıyoruz.

Telefonları satıp değiştirme noktasına geldik. Bu sorunun sebebi ve çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz?

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Hocam yüksek bir ihtimalle aynı qcn dosyasına farklı imeiler yazılmış. Bundan dolayı mac adresleriniz bire bir aynı olduğu için iki cihazda modemden düşük hızlarda veri alıyor. İki cihazında Wlan>Modem İsmi>Gizlilik seçeneğini 'Rastgele mac kullan' olarak değiştirirseniz sorununuz çözülecektir.

Oyla:

F8rhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
F. Özmutaf
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstat cevabın için teşekkür ederim ama bahsettiğim yoldan giderek belirttiğin ayar ekranını bulamadım. O ayara nereden ulaşacağımı daha detaylı yazabilir misin?

Oyla:

YsrGunes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Herkese merhaba.

Elimde iki adet Redmi Note 7 bulunuyor. İki cihaz da Xiaomi Türkiye Garantili cihazlar. Biri 64 GB diğeri 128 GB. Cihazlardan birini ben diğerini eşim kullanıyoruz. İkimiz de sürekli olarak internet bağlantı problemleri yaşıyoruz. Twitter, İnstagram veya YouTube gibi sosyal platformlarda gezerken bir süre sonra akış yenilenmemeye başlıyor. Ana ekrana dönüp, açık tüm uygulamaları kapatıp tekrar girdiğimiz zaman akışlar tekrar güncellenmeye devam ediyor. Evdeki wi-fi bağlantımızda sorun yok çünkü bilgisayarlarımda herhangi bir bağlantı sorunu yaşamıyorum, ayrıca ikimiz de işyerlerimizdeki wi-fi'ya bağlıyken de yine bağlantı sorunları yaşıyoruz.

Telefonları satıp değiştirme noktasına geldik. Bu sorunun sebebi ve çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Selamünaleyküm kardeşim hayırlı bayramların olsun. bluetooth açıksa kapatıp o şekilde dene muhtemelen sorunun düzelecektir. Xiaomi lerin kronik sorunlarından birisi bluetooth açıkken wifide internetin kesilmesi inatla hala güncelleme yaparak bu sorunu düzeltemediler.

Oyla:

F8rhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
F. Özmutaf
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Selamünaleyküm kardeşim hayırlı bayramların olsun. bluetooth açıksa kapatıp o şekilde dene muhtemelen sorunun düzelecektir. Xiaomi lerin kronik sorunlarından birisi bluetooth açıkken wifide internetin kesilmesi inatla hala güncelleme yaparak bu sorunu düzeltemediler.
Aleyküm selam üstat. Sana da hayırlı bayramlar. BT açık yada kapalı fark etmiyor. Sorun sürekli var.

Oyla:

kemalozturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 12 Lite
Konular
0
Hocam bağlandığınız ağın yanında sağ tarafında '>' işareti var ona tıklayın. Gizlilik yazar aşağıda o seçeneği değiştirin. Miui12 de olduğum için anlatımı ona göre yapıyorum. Miui11de de aynı yerde olması lazım.

Oyla:

F8rhat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
F. Özmutaf
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Hocam bağlandığınız ağın yanında sağ tarafında '>' işareti var ona tıklayın. Gizlilik yazar aşağıda o seçeneği değiştirin. Miui12 de olduğum için anlatımı ona göre yapıyorum. Miui11de de aynı yerde olması lazım.
Hocam ekran görüntüsünü ekte gönderiyorum. ">" işaretine tıkladığımda bende "Gizlilik" diye bir bölüm yer almıyor.

Ekli dosyalar

• SS.jpeg
    SS.jpeg
    83,6 KB · Görüntüleme: 11
Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Global stabil romda o kısım yok, bende aradım. Evde tek modem mi kullanıyorsunuz bu arada?

Oyla:
Üst Alt