Yardım internal storage 0MB

bianconero

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mister
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
yok
Telefon Modeli
mi10t pro
Bootloader Kilidi
Açık
hayırlı ramazanlar,

büyük sorunum var. her şeyi yedekleyip yeni kurulum yapayım dedim. wipe atıp 14.0.5 kurdum ama vendor mount edilemedi hatası verdi, ben de recovery yeniden başlatayım belki ondandır diye düşündüm ve başlattım. sonuç : 0mb :@

otg flash takıp pcde olan eski sürümlerden kurdum hata vermedi ama açmıyor direk twrpye düşüyor

bütün her şeyim internal storagede kafayı yiyorum sistemi sildiğim için decrypt şifresini de kabul etmiyor kaldım böyle :@

internal storage nasıl kurtarabilirim?

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
hayırlı ramazanlar,

büyük sorunum var. her şeyi yedekleyip yeni kurulum yapayım dedim. wipe atıp 14.0.5 kurdum ama vendor mount edilemedi hatası verdi, ben de recovery yeniden başlatayım belki ondandır diye düşündüm ve başlattım. sonuç : 0mb :@

otg flash takıp pcde olan eski sürümlerden kurdum hata vermedi ama açmıyor direk twrpye düşüyor

bütün her şeyim internal storagede kafayı yiyorum sistemi sildiğim için decrypt şifresini de kabul etmiyor kaldım böyle :@

internal storage nasıl kurtarabilirim?

Umarım Wipe yaptığınızda internal storage' yi silmemişsinizdir. Twrp açıkken Telefonu USB üzerinden mount ederek bilgisayara bağlayınız, internal storage' yi muhtemelen görebilir, bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.

Kuruluma başlarken TWRP' de Wipe yaptıktan sonra '' Mount Bölümü' ne geçip orada ne varsa kutucuklarını işaretlemiz gerekirdi ve ondan sonra install bölümüne geçip Romu flaşlamanız gerekirdi. Twrp halen aktif olduğuna göre tekrar romu dediğim gibi flaşlayıp sistemi açabilirsiniz. Aynen alttaki gibi yapınız :

KURULUM :
- Kurulum için son sürüm '' TWRP '' veya son Sürüm '' OrangeFox '' kullanılabilir.
Nasıl yapılacağı aşağıda sırası ile açıklanmıştır :

1- Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, data, internal storage ve external sdkart hariç ne varsa wipe edilecektir. Ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
2- Yine Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, orada '' Önbellek, Data, Dalvik, Cache, System ve Vendor '' kutucukları işaretlenerek '' Wipe '' yapılacaktır. ( İnternal storage ve External SDKartı işaretlemeyiniz )
3- Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) ne kadar kutucuk varsa vendor dahil işaretlenecektir.
4- Yükleme ( install ) kısmına geçilecektir ve '' Rom Flaşlanacak '' dır.
5- '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
6- Son olarak yine '' Wipe Data '' yapılacak ve ardından '' Reboot to Sistem '' yapılarak sistem açılacaktır.

Not :
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Umarım Wipe yaptığınızda internal storage' yi silmemişsinizdir. Twrp açıkken Telefonu USB üzerinden mount ederek bilgisayara bağlayınız, internal storage' yi muhtemelen görebilir, bilgilerinizi kurtarabilirsiniz.

Kuruluma başlarken TWRP' de Wipe yaptıktan sonra '' Mount Bölümü' ne geçip orada ne varsa kutucuklarını işaretlemiz gerekirdi ve ondan sonra install bölümüne geçip Romu flaşlamanız gerekirdi. Twrp halen aktif olduğuna göre tekrar romu dediğim gibi flaşlayıp sistemi açabilirsiniz. Aynen alttaki gibi yapınız :

KURULUM :
- Kurulum için son sürüm '' TWRP '' veya son Sürüm '' OrangeFox '' kullanılabilir.

1- Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, data, internal storage ve external sdkart hariç ne varsa wipe edilecektir. Ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
2- Yine Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, orada '' Önbellek, Data, Dalvik, Cache, System ve Vendor '' kutucukları işaretlenerek '' Wipe '' yapılacaktır. ( İnternal storage ve External SDKartı işaretlemeyiniz )
3- Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) ne kadar kutucuk varsa vendor dahil işaretlenecektir.
6- Son olarak yine '' Wipe Data '' yapılacak ve ardından '' Reboot to Sistem '' yapılarak sistem açılacaktır.

Not : 2. bölümde ve 6. bölümde data ve internal storage wipe edilmeyecektir, düzeltiyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
twrpde format data işlemi yapmayı denedin mi? daha sonra reboot twrp yap tekrar bak gelecek mi

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
'' format data '' yapılırsa internal storage' deki bilgileri kaybeder. Yapmaması gerekir.

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57

KURULUM :

Not :

Durumunuza özel kurulumu tekrar düzeltiyorum :

KURULUM :

1- Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, internal storage ve external sdkart hariç ne varsa wipe edilecektir. Ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.
2- Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) ne kadar kutucuk varsa vendor dahil işaretlenecektir.
3- Yükleme ( install ) kısmına geçilecektir ve '' Rom Flaşlanacak '' dır.
4- '' Reboot system'' yapılacaktır.

mecbur kalırsa yapacak artık
İnternal storage' deki bilgilerini kurtarmak istiyor, o yüzden format data yapmaması gerekir.

Oyla:

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
buradaki 2.yöntemi denesin ozaman belki düzelir

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Twrp moduna geçebiliyormuş, Twrp açıkmış. Sorunu çözmesi gerekir, eğer internal storajı silmemişse ve format data yapmamışsa !

Oyla:

bianconero

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mister
Cihazım
Mi10T Pro
Konular
9
Twrp moduna geçebiliyormuş, Twrp açıkmış. Sorunu çözmesi gerekir, eğer internal storajı silmemişse ve format data yapmamışsa !
hayır silmedim.

sadece advanced wipe/ dalvik, cache ve datayı wipe yaptım yeni rom kurmak için. rom kurulumda vendor hatası verince recovery yeniden başlattım şimdi internal storage göremiyorum. restarttan önce dosyalarım oradaydı.

twrp ilk başta şifre isterdi şimdi istemiyor. datayı mount edemiyorum

Oyla:
Üst Alt