Yardım Instagramda story linkleri sadece Google Chrome'den açılıyor.

Spontini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 Pro 8GB
Konular
14
Merhaba, şu an default browser olarak Kiwi Browser kullanıyorum fakat ne yaparsam yapayım Instagram storylerinde ki linkler Google Chrome'de açılıyor. Bugün Link2SD kullanıp Google Chromeyi devredışı bıraktım ona rağmen düzelmedi, Chromeyi devredışı bıraktıktan sonra story linkleri yerine beni instagram.com linkine yönlendiriyor. Instagramın bu olayını nasıl çözebilirim?

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam iyi forumlar cihazınız rootlu ve magisk yüklü ise vereceğim play store link'i ile uygulamayı yükleyip root izni verirseniz sistem uygulamalarını silebilirsiniz chrome tarayıcısını ve google uygulamasını silin diğer kullandığınız tarayıcıyı varsayılan yapabilirsiniz.
(Tüm işlem olasılıklarını kendi sorumluluğunuzda olduğunu bilerek uygulayınız)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Chrome sadece basit bir tarayıcı olmamakla birlikte androidin bir parçası artık ve chrome library kütüphanesi androidin içinde mevcut buna ek olarak android system webview chrome ile bağlantılı çalışır.
Android kullanıpta chrome silmeye engellemeye çalışmak bence iyi bi fikir değil hocam yinede ben silmek istiyorum derseniz chrome ve android system webview uygulamalarını silebilirsiniz ama çoğu uygulamalar ve tarayıcıda çalışmaz hale gelicektir.

Spontini

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Poco X3 Pro 8GB
Konular
14
Chrome sadece basit bir tarayıcı olmamakla birlikte androidin bir parçası artık ve chrome library kütüphanesi androidin içinde mevcut buna ek olarak android system webview chrome ile bağlantılı çalışır.
Android kullanıpta chrome silmeye engellemeye çalışmak bence iyi bi fikir değil hocam yinede ben silmek istiyorum derseniz chrome ve android system webview uygulamalarını silebilirsiniz ama çoğu uygulamalar ve tarayıcıda çalışmaz hale gelicektir.
Chrome silmek istemiyorum, tek istediğim instagramın android ayarlarıma saygı gösterip linkleri hali hazırda default browserim olan Kiwi Browser'de açması. Chromeyi Link2SD kullanarak dondurdum zaten silmekle aşağı yukarı aynı etkiyi yapıyor ama şu an dediğim gibi storylerde bulunan linkleri açtığımda o linke değil, instagram.com linkine yönlendiriliyorum

Üst Alt