Yardım İnstagram Hikaye Paylaşım Sorunu

ander

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ander
Konular
1
Öncelikle herkese merhaba,

15-20 gün kadar önce Nexus 6P den Mi 9 a geçerek aranıza katıldım.

Daha önceden huawei zamanlarımdan Skorpi hocamı tanıyorum, çok yardımları olmuştur sağolsun bana, burada görmek mutlu etti kendi adıma :)
Girizgahdan sonra konu başlığında bahsettiğim soruna değinmek istiyorum.

Cihazı aldığımdan beri hem çin romu yüklü iken hem de şuan global 10.2.9.0 rom yüklü iken farketmeksizin instagramdan hikaye paylaşmak istediğimde instagramın kendi kamerası ile video çekmeye çalıştığımda hem aşırı düşük kalitede (wifi yada mobil veri farketmeksizin, ve uygulama içindeki veri tasarrufu kapalı olmasına rağmen) ve aynı zamanda yavaşlatılmış sanki 1mp lik bir kamera ile çekim yapıyormuş gibi bir durumla karşılaşıyorum, (çekerken sorun yok paylaştıktan sonraki görüntüyü kastediyorum) bu durum telefonun kamerası ile video çekip paylaştığımda da hemen hemen aynı kalitesizlikte oluyor, çok bir şey değişmiyor yani.fotoğrafta biraz daha iyi gibi ama yine onda da sorun var çektiğim kalitede paylaşmıyor.
Çok araştırdım en son burada da benzer sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu gördüm (link vermek yasak mı bilemiyorum ama)

Konu hakkında bilgisi olan önerisi tavsiyesi olan arkadaşlar var ise yazabilir mi acaba, belki birlikte bir çözüm yoluna ulaşabiliriz.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Edit: Rom versiyon güncellemesi

Son düzenleme:

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
birisi link vermişti bulursam editlerim modlu instagram kalite vs düşmüyor dedi story'de

Oyla:

zeki gözeyi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
XİAOMİ Mİ9T PRO
Konular
2
Modlu Instagram kullanıyorum ben önemli ölçüde fark yaratıyor, boomerang yapacaksanız kendi uygulamasını indirin o şekilde paylaşın ayrıca stock kamera ile çekip yükleyince bir nebze düzeliyor
modlu instagram nedir hocam? ben teknolojini nen düz halinde yaşıyorum :)

Oyla:

habipS

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Habip
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
0
Merhabalar, bu sorun bende var. Telefonumda MIUI Global 11.0.2.0 (QFAMIXM) sürümü yüklü, Ne instagram hikayeleri izleyebiliyorum dönüyor ama açılmıyor aynı zamanda Whatsapp hikaye bölümünüde göremiyorum. Son güncellemeden sonra bu hale geldi. Sürekli telefonumu kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Uygulamaları durduruyor anlamadım neden oluyor acaba?

Oyla:

ander

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ander
Konular
1
Merhabalar, bu sorun bende var. Telefonumda MIUI Global 11.0.2.0 (QFAMIXM) sürümü yüklü, Ne instagram hikayeleri izleyebiliyorum dönüyor ama açılmıyor aynı zamanda Whatsapp hikaye bölümünüde göremiyorum. Son güncellemeden sonra bu hale geldi. Sürekli telefonumu kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Uygulamaları durduruyor anlamadım neden oluyor acaba?
Sorununuzu ilgili rom güncellemesi konusuna yazın zira bahsettiğiniz sorunun konunun ilk mesajı ile alakası yok, burda yükleme yaptıktan sonra kalite düşmesinden bahsediyoruz.

Oyla:

Keep

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9
Konular
6
Sürekli samsung kullanan biri olarak ilk kez xiaomi mi 9 aldım. İnstagram hikaye paylaşımında video birden fazla parça ise ilk parçayı paylaşıyor ikinciyi paylaşmıyor sürekli dönüp duruyor.
Aynı videoyu Samsung note 5 anında arka arkaya paylaşıyor
Bu problem bir tek bende var sanıyordum meğerse herkete varmış. Böyle basit hataları, uygulama ve sistem geliştiricileri nasıl görmezler şaşırıyorum. Umarım en kısa sürede düzeltirler

Oyla:

YasoBaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
2
Merhabalar aynı sorun bende de var cihazım mi 9 Instagram video story paylaşırken ilk part paylaşılıyor ama videonun devamı ikinci part ve sonrası hata veriyor paylaşılmiyor ne yaptıysam bu duruma bir çözüm bulamadım sizin düşünceleriniz varsa benimle paylasirmisinuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyalar

• IMG_20200104_210755.jpg
    IMG_20200104_210755.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:
Üst Alt