Yardım İnstagram Hikaye Paylaşım Sorunu

ander

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ander
Konular
1
Öncelikle herkese merhaba,

15-20 gün kadar önce Nexus 6P den Mi 9 a geçerek aranıza katıldım.

Daha önceden huawei zamanlarımdan Skorpi hocamı tanıyorum, çok yardımları olmuştur sağolsun bana, burada görmek mutlu etti kendi adıma :)
Girizgahdan sonra konu başlığında bahsettiğim soruna değinmek istiyorum.

Cihazı aldığımdan beri hem çin romu yüklü iken hem de şuan global 10.2.9.0 rom yüklü iken farketmeksizin instagramdan hikaye paylaşmak istediğimde instagramın kendi kamerası ile video çekmeye çalıştığımda hem aşırı düşük kalitede (wifi yada mobil veri farketmeksizin, ve uygulama içindeki veri tasarrufu kapalı olmasına rağmen) ve aynı zamanda yavaşlatılmış sanki 1mp lik bir kamera ile çekim yapıyormuş gibi bir durumla karşılaşıyorum, (çekerken sorun yok paylaştıktan sonraki görüntüyü kastediyorum) bu durum telefonun kamerası ile video çekip paylaştığımda da hemen hemen aynı kalitesizlikte oluyor, çok bir şey değişmiyor yani.fotoğrafta biraz daha iyi gibi ama yine onda da sorun var çektiğim kalitede paylaşmıyor.
Çok araştırdım en son burada da benzer sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu gördüm (link vermek yasak mı bilemiyorum ama)

Konu hakkında bilgisi olan önerisi tavsiyesi olan arkadaşlar var ise yazabilir mi acaba, belki birlikte bir çözüm yoluna ulaşabiliriz.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Edit: Rom versiyon güncellemesi

Son düzenleme:

semihburakerkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Burak
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Öncelikle herkese merhaba,

15-20 gün kadar önce Nexus 6P den Mi 9 a geçerek aranıza katıldım.

Daha önceden huawei zamanlarımdan Skorpi hocamı tanıyorum, çok yardımları olmuştur sağolsun bana, burada görmek mutlu etti kendi adıma :)
Girizgahdan sonra konu başlığında bahsettiğim soruna değinmek istiyorum.

Cihazı aldığımdan beri hem çin romu yüklü iken hem de şuan global 10.2.6 rom yüklü iken farketmeksizin instagramdan hikaye paylaşmak istediğimde instagramın kendi kamerası ile video çekmeye çalıştığımda hem aşırı düşük kalitede (wifi yada mobil veri farketmeksizin, ve uygulama içindeki veri tasarrufu kapalı olmasına rağmen) ve aynı zamanda yavaşlatılmış sanki 1mp lik bir kamera ile çekim yapıyormuş gibi bir durumla karşılaşıyorum, (çekerken sorun yok paylaştıktan sonraki görüntüyü kastediyorum) bu durum telefonun kamerası ile video çekip paylaştığımda da hemen hemen aynı kalitesizlikte oluyor, çok bir şey değişmiyor yani.fotoğrafta biraz daha iyi gibi ama yine onda da sorun var çektiğim kalitede paylaşmıyor.
Çok araştırdım en son burada da benzer sorun yaşayan arkadaşlar olduğunu gördüm (link vermek yasak mı bilemiyorum ama)

Konu hakkında bilgisi olan önerisi tavsitesi olan arkadaşlar var ise yazabilir mi acaba, belki birlikte bir çözüm yoluna ulaşabiliriz.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Instagram+ dener misiniz?

Oyla:

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
Bende de aynı sorun var mı 8 de problem yoktu mi 9 da donuyor video attıktan sonra fakat sanırım instagraminin sürümü ile alakalı

Oyla:

dorothy

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Swat
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
EGM
Konular
21
Hocam Instagramin androiddeki kendi sorunu, cihazınızda sıkıntı yok yani

Oyla:

Keyfekeder

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Öğrenci (Üni)
Konular
18
Artık düzelmesini beklemekten sıkıldım r5+ dan redmi 6 proya geçtim 5 aydır çözüm bekliyorum ama nafile beklemekten başka çözüm yok gibi

Oyla:

hunterbey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adnan
Cihazım
mi9
Konular
2
Sürekli samsung kullanan biri olarak ilk kez xiaomi mi 9 aldım. İnstagram hikaye paylaşımında video birden fazla parça ise ilk parçayı paylaşıyor ikinciyi paylaşmıyor sürekli dönüp duruyor.
Aynı videoyu Samsung note 5 anında arka arkaya paylaşıyor

Oyla:

barisgtr91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barış
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
1
Sürekli samsung kullanan biri olarak ilk kez xiaomi mi 9 aldım. İnstagram hikaye paylaşımında video birden fazla parça ise ilk parçayı paylaşıyor ikinciyi paylaşmıyor sürekli dönüp duruyor.
Aynı videoyu Samsung note 5 anında arka arkaya paylaşıyor
Miui 11 ise bekle sorunların çözümü için güncelleme gelicek geri bildirim yapmak çok önemli daha erken çözülüp yayınlanır güncellemeler

Oyla:

zeki gözeyi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
XİAOMİ Mİ9T PRO
Konular
2
Miui 11 ise bekle sorunların çözümü için güncelleme gelicek geri bildirim yapmak çok önemli daha erken çözülüp yayınlanır güncellemeler
Arkadaşın bahsettiği hikaye paylaşamama sorunu bende de var. geri bildirim yaptım lakin henüz bir güncelleme düzletme vs gelmedi. Ekstra deneme ya da yapmam gerekn bir şey var mı?

Oyla:

Keyfekeder

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Öğrenci (Üni)
Konular
18
Arkadaşın bahsettiği hikaye paylaşamama sorunu bende de var. geri bildirim yaptım lakin henüz bir güncelleme düzletme vs gelmedi. Ekstra deneme ya da yapmam gerekn bir şey var mı?
Modlu Instagram kullanıyorum ben önemli ölçüde fark yaratıyor, boomerang yapacaksanız kendi uygulamasını indirin o şekilde paylaşın ayrıca stock kamera ile çekip yükleyince bir nebze düzeliyor

Oyla:
Üst Alt