Haber İngilizce forum yöneticisi Meredithhan ile yapılan ropörtaj..

İngilizce forum adminlerinden Meredithhan ile ropörtaj yapma fikri oluştuğunda bizlere zaman ayıramayacağını düşünmüştüm, yinede şansımı denemek istedim ve kendisine bu isteğimi belirten bir mesaj yazdım, mesajıma sıcak, samimi ve içten bir cevap verdi, yöneticilerimizden @cantara Emre arkadaşımızın da devreye girmesi ile bu ropörtaj gerçekleşmiş oldu, 
İngilizce forum adminlerinden Meredithhan ile yapılan söyleşimizin soru ve cavapları aşşağıdadır.. :)

S) Adının anlamı nedir, kaç yaşındasın, hangi şehirde doğdun? 

C) İngilizce adım olan Meredith’ten bahsediyorsun değil mi ? Orijinal olarak, Meredith denizi koruyan tanrının adıdır. 
Bir isim olarak anlamı da uzun boylu, zeki ve bağımsız kadınları temsil eder fakat ben sadece uzunum şimdilik.
Shhh… Benim yaşım bir sır…
Doğduğum yer Hebei bölgesindeki, Hengshui şehri.

S) Boş zamanlarında neler yapmaktan hoşlanırsın? Hobilerin var mı ?

C) Boş zamanlarımda okumayı ,biraz ingilizce televizyon kanallarını izlemeyi ve hafif egzersizler yapmayı severim.

S)  Hangi tür müzik dinlemeyi tercih edersin? Favori filmlerin hangileridir? Oynadığın herhangi bir bilgisayar oyunu var mı?

C) Pop ve rock muzik tazlarını tercih ediyorum.
  Filmlerin çok büyük bir hayranı değilim, o yüzden favorimi söyleyemeyeceğim.
  Maalesef bilgisayar oyunu oynamıyorum.

S) Meredith Han Çin dışında hangi ülkede yaşamak isterdi ve neden?

C) Bu güzel bir soru.  Bence Amerika’da yaşamak isteyebilirdim, çünkü o çeşitli kültürlerin karışımına sahip ve Amerika’da yaşamını devam ettirmek için bir çok yol var. Basit bir yaşam tercih edersem, yapabilirim ve aynı zamanda hareketli bir hayat istersem de bir çok fırsata sahip.

S) Xiaomi öncesinde, bu alanda daha önce bir iş tecrüben oldu mu? Olduysa eğer oradaki görevin neydi? 

C) Xiaomi’ye benzer iş tecrübelerine sahip değilim ,Xiaomi benim ilk aşkım.

S) Xiaomi ile nasıl tanıştın? İşi aldıktan sonra şirket hakkında ilk izlenimlerin nasıl oldu?

C) Burada çalışmadan önce de Xiaomi’yi uzun zamandır biliyordum. İnanılmaz fiyatlara, harika telefonlar ürettiklerini duymuştum, ve aslında kendime Mi1 satın aldım. İş başvuruları yaparken Xiaomi’nin işe alım yaptığını öğrendim ve başvurdum.

Şirket hakkında ilk izlenimim, genç ve enerjik bir takıma sahip olduğuydu. Çalışanlar genel olarak gençler, fakat çok profesyoneller ve işlerine karşı büyük bir tutkuya sahipler.

S) Şu anki işinde hangi pozisyonda çalışıyorsun? Pozisyonunun sorumluluklarını bize açıklar mısın?

C) Ben uluslararası operasyon takımındayım. Hepinizin bildiği gibi bizim ana platformumuz MIUI ingilizce forumları. MIUI’nin daha fazla insana ve daha fazla bölgeye ulaşması için çabalıyoruz. Aynı zamanda bütün uluslararası MIUI kullanıcılarına her açıdan, yapabileceğimiz bütün yardımı yapmak için uğraşıyoruz.

Ben forumda MIUI genel/teknik açıklar/beta takımı/porting takım alt forumlarının yönetiminden sorumluyum ve bunun yanında bazı özel takımları yönetiyorum.

S) Her işin kendine özgü zorlukları vardır, özellikle çok uluslu işlerde bu daha fazla olabilir, senin işinle ilgili olanları anlatabilir misin bizlere?
Karşılaştığın ilginç olaylar oldu mu?

C) Benim için en büyük sıkıntı, arkadaşlar sizin ihtiyaçlarınızı tamamen giderememek ve tamamen yardımcı olamadığım zamanlar. Benim pozisyonumun ve yeteneklerimin bir sınırı var. Bundan dolayı size %100 yardımcı olamadığım zamanlarda kendimi her zaman kötü hissediyorum.

Çok ilginç isteklerle karşılaşmıyorum gerçekten, fakat komik olan şeylerden biri, bazı kullanıcıların özel mesajlarında bana efendim (Sir, erkek anlamında hitap) diye hitap etmesi ve onlara Madame (kadın anlamında hitap) olduğumu söylediğimde nerdeyse istisnasız  gerçekten korkuyorlar. Sizi bu şekilde korkutmaktan hoşlanıyorum arkadaşlar XD

S) Forumda kaç kişi aktif olarak çalışıyor? 

C) Aynı takımda 4 tane iş arkadaşım var. Forumda 5 adminden oluşuyoruz.

S) Forumdaki kullanıcıların firmanın üzerindeki etkisi nedir? Örnek ingilizce forumda yapılan anketler Xiaomi tarafından belirleyici bir yolmudur? yoksa Çin forum dahamı etkili.

C) Xiaomi her zaman kullanıcı geri dönüşlerine çok dikkat gösteriyor. Basitçe bütün Xiaomi çalışanları, bunlara liderler ve gelişim ekipleri de dahil olmak üzere, hepsi forumlara ve kullanıcı başlıklarını gelip okuyorlar.

İş arkadaşlarımızın çoğu Çinli. Bundan dolayı, onların MIUI İngilizce forumuna gelmelerinde İngilizce, konuşulan dil bir sorun teşkil ediyor, fakat bizler, adminler olarak her zaman sizin düşüncelerinizi ve fikirlerinizi onlara iletiyoruz ve dikkat ediyoruz. Bu yüzden forumda bir şeyler yazmaktan hiç çekinmeyin.

S) Miui romların desteği gelecekte nasıl olacak? Yani bu şekilde diğer cihazlara rom yapmaya devam edecekler mi?  

C) Emin olarak söyleyebileceğim tek şey var ki  o da MIUI her zaman daha ve daha iyiye gidecek.

Evet, şu anda Xiaomi markası olmayan cihazlar için, 200’den fazla ported ROM’a sahibiz. 
http://en.miui.com/thread-4717-1-1.html
http://en.miui.com/thread-2651-1-1.html 

S) İleride Xiaomi cihazların sayısının artacağını göz önüne alırsak bunu nasıl idare edecekler. Eski cihazlara güncelleme gelecek mi? örnek Mi2 ye V6 gelecek mi? 

C) Hali hazırda bir bilgiye sahip değilim. Tahminimce hepimiz bekleyip göreceğiz. Elimize geçer geçmez bu merakınızı giderecek haberi tabiki forumda açıklayacağız. Lütfen bizi takip etmeye devam edin.

S) Cihazların üretim aşamasından ne kadar bilgilisiniz? Yeni bir model çıktığında mesela MI3S yada MI4, eski cihazların üretimleri devam ediyor mu? 

C) Son sorunun cevabını kopyala , yapıştır yapmaya ihtiyacım var sanırım :P
Son çıkan haberler için Lütfen bizi takip etmeye devam edin.

S) Xiaomi yeni ülkelere açılma market stratejisini planlarken, forum anketlerini bir factör olarak görüyor mu? ( Yeni ülkelere açılımla ilgili hali hazırda senin açtığın bir başlık mevcut http://en.miui.com/thread-19712-1-1.html ) Xiaominin yeni ülkelere açılması adım adım biliniyor mu yoksa rastgele mi oluyor? Xiaomi'nin yeni ülkelere yayılma stratejisi hakkında bize ne söyleyebilirsin?

C) Aslında, o anket, yayılacak yeni ülkelerin listesi yapıldıktan sonra yapıldı. Amaç, o ülkelerdeki kaç tane kullanıcının burada olduğunu görmekti. Emin olunabilecek tek şey şu ki, yayılma stratejisi bir çok Pazar araştırması, bir çok uzmanın senelerdir tecrübeleri ve gündüzlü, geceli yapılan toplantılara bağlı olarak belirleniyor. Tabi ki rastgele yapılan bir şey değil. Ve hepimiz en kısa zamanda Türkiye’de sizinle tanışmayı umut ediyoruz.

S) Bu röportajı sizden rica ederken fotoğraf istenilmemesini rica etmiştiniz. Biz bu kuralınızı acaba yıkabilir miyiz? :)

C) Xiaomi’ye gelip benim bir fotoğrafımı çekmek için kapılarımız sonuna kadar açık, söz veriyorum saklanmayacağım :P

Meredith Han'ın verdiği son cevapta, bana cevap hakkı doğduğu için küçük bir ilave yapıp
ve kendisine espirili bir şekilde cevap verdim.. :)

Xiaominin merkez ofisini görmek için ölebileceğimi söyledim, ayrıca Meredithhanın her zaman Türkiyeye gelmesini beklediğimizi ve gelirkende bir an önce cihazlarıda yanında getirmesini istedim.. :)

Ropörtajın ingilizce forumdaki linki.

Bu ropörtajın gerçekleşmesinde emeği geçen @cantara ve @HiddeNKinG'e sonsuz teşekkürler..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: İngilizce forum yöneticisi Meredithhan ile yapılan ropörtaj..

Bence çok güzel bir röportaj oldu hocam. Emekleriniz için çok çok teşekkürler. Keşke Meredithhan da biraz "gevşek" davransaydı da bir kaç ipucu alabilseydik :D

Bu arada konu sabit :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Elinize sağlık. O da ser vermiş sır vermemiş ama son davet hiç te yabana atılır cinsten değil. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

benkimim

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Telefon
Konular
524
röportaj güzel soran güzel cevaplayan güzel destek olanlar güzel sonuç güzel.

mv_9522

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mürvet
Cihazım
Mi 9, Mi 2
Meslek
Mat. hocası
Konular
23

Cok iyi bir reportaj... Cok merakla ve dikkatla okudum... Tesekkurler...

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183

Heyecanla sonuna kadar okudum hocam elinize sağlık gerçekten çok güzel iş çıkardınız.

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

cantara pid=5840 dateline=1405962094' Alıntı:
Bence çok güzel bir röportaj oldu hocam. Emekleriniz için çok çok teşekkürler. Keşke Meredithhan da biraz "gevşek" davransaydı da bir kaç ipucu alabilseydik :D

Bu arada konu sabit :)

Teşekkür ederim, Bu ropörtaj bir ekip işiydi ve sizlerin sayesinde oldu..
Meredithhan ağzını bantlamış hiç bir şey konuşmuyor.. :)

chatin_62 pid=5842 dateline=1405962808' Alıntı:
Elinize sağlık. O da ser vermiş sır vermemiş ama son davet hiç te yabana atılır cinsten değil. :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Teşekkür ederim, hemen karşı atağa geçtim bende onu Türkiye'ye davet ettim.. :)

casibao

Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

benkimim pid=5843 dateline=1405963201' Alıntı:
röportaj güzel soran güzel cevaplayan güzel destek olanlar güzel sonuç güzel.

Güzel yorumun için teşekkür ederim.. :)

mv_9522 pid=5845 dateline=1405964050' Alıntı:
Cok iyi bir reportaj... Cok merakla ve dikkatla okudum... Tesekkurler...

Teşekkür ederim.. :)

casibao

Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124

HiddeNKinG pid=5854 dateline=1405966147' Alıntı:
Heyecanla sonuna kadar okudum hocam elinize sağlık gerçekten çok güzel iş çıkardınız.

Teşekkür ederim, Umarım istediğimiz ilgiyi ve dikkati bu ropörtaj vasıtası ile www.miuiturkiye.net üstüne çekeriz..

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78
Çok başarılı ve zamanlamasıda yerinde bir röportaj olmuş.Çok teşekkürler,bir daha okuyacayım,başlangıç olarak iyi bir girişim casibao arkadaşım,devamı inşallah yakın zaman da gelir,dikkatlerini sitemize çekmek anlamında da iyi bir strateji.Bu arda Derica mıydı,o ropörtajıda bekliyoruz.:D

Üst Alt