Rom [İnceleme] MIUI 12

Hesene.72

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi note 10 pro
Konular
14
Cihazı ses kısma +güç tuşuna basılı tutarak TWRP moduna al aşağıdaki img dosyasını bilgisayara indir, masaüstüne at

Masaüstünde boş bir kısma mousunu getirerek shift + mouse sağ click yap
"Komut penceresi "Windows Powershell" burada aç tıkla
USB ile telefonu pcye bağla, aşağıdaki kod powershell "komut penceresine" yapıştır enterla
fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-davinci.img
Cihazı güç tuşuna basılı tutarak kapat, ses açma + güç tuşuna basılı tutarak açıldığında TWRP açılacaktır.
Hocam bu twrp tüm cihazlar icinmidir

isyanet

YaReN
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mi Max 2
Cihazım
xianomi
Konular
5
Merhaba forrum üyeleri,

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gün içerisinde MIUI 12 ilk kapalı beta güncellemeleri birçok Xiaomi cihaz içi yüklenebilir zip dosyası olarak paylaşıldı. Sistem arayüzünden, optimizasyonlara ve yeni özelliklerden kapalı ekran temalarına kadar pek çok alanda yeniliği içerisinde bulunduran güncellemeyi Mi 9T/Redmi K20 cihazıma TWRP Recovery üzerinden kurdum.

MIUI 12 Kapalı Beta güncellemesi nasıl kurulur ?

İlgili güncellemeyi bilgisayarınıza indirin.
Cihazınızın bootloader kilidini açın
TWRP Recovery yükleyin.
TWRP menüsünden Wipe-Advanced Wipe- Vendor ve Internal Storage hariç temizleme işlemini gerçekleştirin.
Install kısmına gelerek MIUI 12 Beta güncellemesini kurun

MIUI 12 Ekran Görüntüleri

Arayüz Ekran Görüntüleri

Ayarlar - Always On Display Ekran Görüntüleri

Uygulamalar

Kamera

Kişisel Yorumum

Öncelikle belirteceğim bazı kısımlar benim cihazım özelinde yaşanan problemler olabilir, bu hatalar farklı cihazlarda olmayabilir veya gelecek güncellemelerde çözülmüş olabilir.
Cihaz : Mi 9T/Redmi K20 - Yazılım Sürümü : MIUI 12 20.4.27 Android 10 - Kernel Sürümü : 4.14.117-perf+

Arayüz

Arayüz tarafında MIUI 11 ile karşılaştırıldığında gerçekten devrimsel bir yeniliğe gidilmiş durumda. Bana kalırsa gerek varsayılan duvar kağıdı gerekse Sans Serif font kullanımı ve mavi ağırlıklı materyal tasarım; kullanıcıya iPhone, Google, Pixel cihazlarının yazılımsal sentezini yansıtıyor.
Bu noktada farklı arayüzlerin iyi noktaları tek bir pota altında toplandığına inanıyorum. Animasyonların akışkanlığı ve batarya optimizasyonun beta bir yazılım olmasına rağmen iyi bir durumda olması çoğu MIUI kullanıcısını bu ROM'u kurmak için heyecanlandıracaktır.

Bildirim paneli , varsayılan duvar kağıdı, son uygulama çekmecesi ve bildirim panelinde bulunan hızlı ayar kontrolleri (parlaklık) iOS yazılımını andırsa da özgün bir yenileme ile gerçekten hoş duruyor. Bildirim çubuğunda sağ panelin aşağıya indirmesi ile hızlı ayar çekmecesinin, sol taraftan aşağı indirilmesi ile bildirimlerin geldiğini belirtmek istiyorum. Ayrıca her zaman açık ekran temalarının güncellenerek desteğin arttırılması birçok kullanıcıyı memnun edecektir.

Kamera tarafında ise kendi cihazım üzerinde konuşmak gerekirse henüz devrimsel bir tasarım geçişi yaşanmamış. Test ettiğim kadarı ile Mi 9T cihazı özelinde fotoğraf ve video tarafında cihaz güncellemeye ihtiyaç duyuyor. Karanlık/Işık ortamlar arası geçişte arayüzün ön incelemesi ve görüntü düzeyinin MIUI 11 Stabil sürümlerine oranla nispeten geride olduğunu fark ettim. Video tarafında ise EIS stabil çalışırken, grenlenme seviyesinin MIUI 11'e nazaran bir tık arttığını hissediyorum ancak bu bulunduğum ortam koşuluna bağlı olarak bir yanılsamam olabilir.

Uygulamalar tarafında ise bana OneUI arayüzünün iyi taraflarının MIUI 11 arayüzü ile sentezlendiği algısını bıraktı. Sans-Serif büyük fontlu yazıların üst-orta kısımı kapladığı tek el kullanımına uygun kullanıcı dostu arayüzler geliştirilmiş. Karanlık mod desteği ise uygulamalarda bulunuyor.

MIUI 12 Kapalı Beta ROM'unu kurmak isteyen kullanıcıların bilmesi gereken noktalar;
*
ROM geliştirilme aşamasında olduğu için bazı noktalarda hatalar ile karşılaşabilirsiniz (henüz karşılaşmadım)
*ROM MIUI Çin tabanlı olduğu için Türkçe dil seçeneği bulunmamakta; İngilizce kullanabilirsiniz.
*Google Play ve Hizmetleri bulunmuyor, tıklayarak Google Installer ile uygulamaları kurabilirsiniz.

İyi forumlar
Kilit ekranı ile ilgili herhangi bir değişiklik var mı mesela kilit açma ikonu değişti mi

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Ellerine sağlık Ömer ;)
Utku teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kilit ekranı ile ilgili herhangi bir değişiklik var mı mesela kilit açma ikonu değişti mi
Kilit açma ikonu değişmemiş ancak cihazım özelinde şunu söyleyebilirim; bootlogo olarak adlandırılan cihaz açıldığında karşılaştığımız ekranda bootloader kilidinin açık olduğunu belirten ikonun değişmiş olduğunu fark ettim

Chaosoft

Chao
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 10
Meslek
Designed
Konular
11
Mi 12 den çok konu çok güzel olmuş eline sağlık

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Mi Roaming uygulaması çalışıyor mu hocam ?
Uygulamalar kısmına ekran görüntüsünü attım, daha önce kullanmadığım bir uygulama olmadığı için bilmiyorum :) açılıyor gibi :)

Kilit ekran bildirimleri aynı sekildemi hocam onda da değişiklik varmı ios tarzi mi atma imkankn varmı bikdirim geldiği anki durum
Arayüz kısımına bir görselini ekledim şu anda sanırım bildirim dış hattı dahada yuvarlatılmış ancak pek de farklılık yok gibi.

Ayrıca izinler dolayısı ile Google Play Service, Google Contact Sync ve Google Chrome verilerinizi çekemiyor. Bunun çözümü ise az önce belirttiğim uygulamarın izinlerine onay vermek. Settings - Apps - Manage Apps - xxxx uygulaması -- Permissions seçenekleri onayları açıldığında Play Service düzgün çalışacaktır.

Son düzenleme:

Cengizhan91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengizhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
3
Hocam rom linki nerde acaba ? Eve geçince ben de kurayım.:D