Yardım IMEI yasal uyarı

Furkan_K

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 11t
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.2
Telefon Modeli
Xiaomi 11t
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, daha öncede yasal uyarı diye mesaj gelmişti ama o başka bir IMEI idi. Şimdi tekrar mesaj geldi ve bu sefer benim imeim. Şu an e devletten sorguladığım zaman kayıt dışı IMEI yazıyor. Daha önce kayıtlı yazıyordu bu neden böyle oldu?
Yd 11t
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelen mesaj IMEI 2 için ama iki IMEI de kayıt dışı yazıyor e devlette.

curtana73

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aziz
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Bilgisayar Uzmanı
Konular
32
Aynı şey benim başıma Sony Xperia z2 cihazında geldi. IMEI'ni çaldırmış olabilirsin veya cihazın yurtdışı ise kayıt yaptırman (ücretlidir) gerekebilir. Ben hemen e-devlet'e girip emniyet genel müdürlüğüne bilgi verdim, çözüm olmadı ama en azından kendimi o imei ile işlenebilecek suçlardan korumuş oldum. Bence ilk işin bu olmalı, sonra da eski bozulmuş telefonuna ait IMEI var ise onu telefonuna yazdır ve e-devlet üzerinden IMEI kaydı yaptır.

Oyla:
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Merhaba, daha öncede yasal uyarı diye mesaj gelmişti ama o başka bir IMEI idi. Şimdi tekrar mesaj geldi ve bu sefer benim imeim. Şu an e devletten sorguladığım zaman kayıt dışı IMEI yazıyor. Daha önce kayıtlı yazıyordu bu neden böyle oldu?
Yd 11t

Hocam IMEI atan telefoncu IMEI kaydetmiş bir yere sonra kendisi satacak sizin imeiyi büyük ihtimalle

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Yd 11t

Eğer imei atan kişi dürüst değilse imei başka bir cihazda daha vardır. Böyle bir durum söz konusu değilsede atılan imei en son ne zaman kullanıldı? 1 yıldan önce ise sistem bu süreyi geçtikten sonra klon gibi algılıyor. Eskisi gibi yastık altı cihazların imei lerin kullanımını önlemek için alınan önlem.

Bu sistemde elinizdeki cihazın imeisini bir kez çalışan orjinal cihaz üzerinden açmadan önce e devletten uzun süre kullanılmayan imei aktif etme bölümünden aktif etmeniz gerekiyor. Daha sonra diğer cihazlarda yararlanmaya başlarsınız. Tabi imei klonlamak yasal değildir.

Oyla:
Üst Alt