Yardım Imeı yasal takip mesajı

frkn1461

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi note 3
Konular
4
İyi günler arkadaşlar bugun telefonuma yasal takip adında bir mesajda bir imei numarası yazıyor ve klonlandığını telefonun kapatılacağını söylüyor. İmei numarası benim telefona ait değil. E devletten sorguladığımda da kendi imei numaramda bi sıkıntı olmadığı gözüküyor. Bi şey yapmalı mıyım bu mesaj bana neden geldi ? Ve ilerde başıma bir sıkıntı gelir mi ? Bilgilendirenlere şimdiden teşekkür ederim.

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
İyi günler arkadaşlar bugun telefonuma yasal takip adında bir mesajda bir imei numarası yazıyor ve klonlandığını telefonun kapatılacağını söylüyor. İmei numarası benim telefona ait değil. E devletten sorguladığımda da kendi imei numaramda bi sıkıntı olmadığı gözüküyor. Bi şey yapmalı mıyım bu mesaj bana neden geldi ? Ve ilerde başıma bir sıkıntı gelir mi ? Bilgilendirenlere şimdiden teşekkür ederim.
Merabalar kardeşim sim kartını yakin zamanda baska bir telefona taktın mi? (eski bi tuşlu telefon flan ) yada akıllı saat gibi bir cihaza taktın mi hic?

Mustafa Kemal Atatürk

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

frkn1461

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi note 3
Konular
4
Merabalar kardeşim sim kartını yakin zamanda baska bir telefona taktın mi? (eski bi tuşlu telefon flan ) yada akıllı saat gibi bir cihaza taktın mi hic?

Mustafa Kemal Atatürk

Hocam telefonu yeni aldım bu yüzden 4.5 g li yeni hat aldım telefona direk onu taktım bu hattı da başka bir yerde kullanmadım

Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Hocam telefonu yeni aldım bu yüzden 4.5 g li yeni hat aldım telefona direk onu taktım bu hattı da başka bir yerde kullanmadım
O zaman dikkate alma *06# yaptığında cikan imei veya evraklarindaki imei yazan değilse

Mustafa Kemal Atatürk

Oyla:

frkn1461

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi note 3
Konular
4
O zaman dikkate alma *06# yaptığında cikan imei veya evraklarindaki imei yazan değilse

Mustafa Kemal Atatürk

Hocam şöyle bi şey oldu hattımı değiştirdiğim yer bana önce türk telekom 4.5 gli hat verdi ama ben taraftarcell li oldum için o hat bende çalışmadı ama ben o hattı telefonuma taktım. Daha sonra çalışmayınca oraya gidip değiştirip taraftarcelli olanı verdi onu geri aldı. Benim imei değil hatta benim imei mi e devlette de kontrol ettim doğru bi sıkıntı olmaz di mi ?

Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Hocam şöyle bi şey oldu hattımı değiştirdiğim yer bana önce türk telekom 4.5 gli hat verdi ama ben taraftarcell li oldum için o hat bende çalışmadı ama ben o hattı telefonuma taktım. Daha sonra çalışmayınca oraya gidip değiştirip taraftarcelli olanı verdi onu geri aldı. Benim imei değil hatta benim imei mi e devlette de kontrol ettim doğru bi sıkıntı olmaz di mi ?
O bayoye gidip bi sorsana bu imei sizdeki bir telefonami ait diye çünkü hat orda bi telefona takılmis ve onun imei olabilir mesaj gec geliyor benim başıma da gelmişti akıllı saate takmıştım

Mustafa Kemal Atatürk

Oyla:

frkn1461

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
mi note 3
Konular
4
O bayoye gidip bi sorsana bu imei sizdeki bir telefonami ait diye çünkü hat orda bi telefona takılmis ve onun imei olabilir mesaj gec geliyor benim başıma da gelmişti akıllı saate takmıştım

Mustafa Kemal Atatürk

Peki eğer öyleyse benim için bi sıkıntı yaratır mı

Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Peki eğer öyleyse benim için bi sıkıntı yaratır mı
Hayir o mesaj o telefona gelmiş sana değil

Mustafa Kemal Atatürk

Oyla:

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Aldığın hattı önceden başka biri kullanmışdır.insanlar numarayı kapatınca o hattı tekrardan satın almaları icin satısa sunuyor firmalar.

Oyla:

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
Aldığın hattı önceden başka biri kullanmışdır.insanlar numarayı kapatınca o hattı tekrardan satın almaları icin satısa sunuyor firmalar.
Hatla akakali degil. Soyle aciklim senin kayıtlı olmayan bir telefonun var. Hangi sim kartı o telefona takip açarsan o hatta mesaj geliyor
Bu mesaj bazen 1 2 gün sonrada gelebiliyor. Yani o sure içinde kendi telefonuna taktın diyelim msj ona geldi ama aslında kayıtlı olmayan telefonun mesaji.

Mustafa Kemal Atatürk

Oyla:
Üst Alt