İpucu IMEI repair yaptırmadan ömürlük kullanım (çift hatlı cihazlar için)

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Dostum deneme dedim ben sana, 1 gün değil bir kez bile sinyal verse süre başlıyor. Hayırlı olsun 4 ay sonra ikiside kapanır

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
Dostum deneme dedim ben sana, 1 gün değil bir kez bile sinyal verse süre başlıyor. Hayırlı olsun 4 ay sonra ikiside kapanır
Cahillik işte :D ama hala bir ihtimal var 1. Hat kapanacak mesajı gelmedi

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
bizimki üvey evlat muamelesi görüyor açılmadı, sizinki açıldı mı?

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hocam çift sim ise, sim 2 ye takın onu deneyin, 2sinden biri illaki açılmış olmak zorunda, listeler sıfırlandı çünkü

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Arkadaşlar benim hattım 20 aralıktan beri sim 1 de takılı. Benden önceki arkadaşa mesaj ne zaman geldi bilmiyorum. Banada bu zamana kadar bi mesaj gelmedi. Ne zaman kapanacağını nasıl öğrenebilirim ?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Yok hocam 1-2 kez sinyal vermede sorun olmuyorda gün içinde kullanınca hemen sisteme düşüyor ben 10 dk ikinci sime taktım sorun olmadı kayıt bulunmadı durumunda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar benim hattım 20 aralıktan beri sim 1 de takılı. Benden önceki arkadaşa mesaj ne zaman geldi bilmiyorum. Banada bu zamana kadar bi mesaj gelmedi. Ne zaman kapanacağını nasıl öğrenebilirim ?
Öğrenemezzsin süreler sıfırlandı örnek 2 gündür btk sürekli 120 gün kaldı diyor günde 3 kere aynı mesaj geldi

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hocam şöyle açıklık getireyim, yılbaşından önceki sürenin önemi yok, yıl başından sonra, hattınızı taktığınızda listeye alındınız, mesaj gelmesi gerekmiyor, ilk taktığınız günden itibaren 120 gün sayın, 3 aşşağı 5 yukarı olur zaten

Yok hocam 1-2 kez sinyal vermede sorun olmuyorda gün içinde kullanınca hemen sisteme düşüyor ben 10 dk ikinci sime taktım sorun olmadı kayıt bulunmadı durumunda
Denedim yaşadım tecrübemle söylüyorum, 10 dakikası falan değil mevzu, sisteme düştüğü an mesaj gelecek diye bir kaide yok ki, sinyal verdiği an otomatik sisteme işleniyor imeiler, sistemsel yani farkedilmeme durumu yok, baz istasyonuyla veri alışverişi başladığı an imeiniz listeye ekleniyor, ama siz bilirsiniz yinede

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
Hocam şöyle açıklık getireyim, yılbaşından önceki sürenin önemi yok, yıl başından sonra, hattınızı taktığınızda listeye alındınız, mesaj gelmesi gerekmiyor, ilk taktığınız günden itibaren 120 gün sayın, 3 aşşağı 5 yukarı olur zaten

Denedim yaşadım tecrübemle söylüyorum, 10 dakikası falan değil mevzu, sisteme düştüğü an mesaj gelecek diye bir kaide yok ki, sinyal verdiği an otomatik sisteme işleniyor imeiler, sistemsel yani farkedilmeme durumu yok, baz istasyonuyla veri alışverişi başladığı an imeiniz listeye ekleniyor, ama siz bilirsiniz yinede
Benim 2. Sim'e mesaj geldi 1'e hala gelmedi (iksinede 1 2 saat hat takmıştım 2. Sime mesaj gelince hemen ikisindende çıkardım ve şuan hat takmıyorum bu cihaza), bu zaman içerisinde 2 de kullanacam artık mesaj geldi diye, kapanınca 1e takacağım ozaman belli olacak kapanacakmı kapanmayacakmı. ben geçen sene iki hattıda kullandığım için edevlette 2 imeide kayıt dışı olarak gözüküyor şuan acaba yılbaşı geçince bu yazıda sıfırlanıyormu yoksa öyle kalıyormu?
Şuan hattını daha önce kullanmış ve yılbaşı gelince hiç hat takmamış olduğu halde e devlette sorgulayınca ne çıkıyor bakabilen varmı? Kayıt dışımı kayıt bulunamadımı yazıyor?

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Hocam benim sim kart zaten 20 aralıktan beri takılı duruyor. Tamam sizin dediğiniz gibi 120 gün sayayım. Ama sim iki imei sorguladığımda kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz diyor. Halbuki 1 ocaktan beri hiç kullanmadım. Yani mesaj gelmesi gerekecek mi nasıl anlayacağız.

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Benim 2. Sim'e mesaj geldi 1'e hala gelmedi (iksinede 1 2 saat hat takmıştım 2. Sime mesaj gelince hemen ikisindende çıkardım ve şuan hat takmıyorum bu cihaza), bu zaman içerisinde 2 de kullanacam artık mesaj geldi diye, kapanınca 1e takacağım ozaman belli olacak kapanacakmı kapanmayacakmı. ben geçen sene iki hattıda kullandığım için edevlette 2 imeide kayıt dışı olarak gözüküyor şuan acaba yılbaşı geçince bu yazıda sıfırlanıyormu yoksa öyle kalıyormu?
Şuan hattını daha önce kullanmış ve yılbaşı gelince hiç hat takmamış olduğu halde e devlette sorgulayınca ne çıkıyor bakabilen varmı? Kayıt dışımı kayıt bulunamadımı yazıyor?
Kayıt dışı yazar, çünkü imeinin kapanmasını sağlayan operatörün e devletteki kayıt değil, sıfırlananda operatördeki liste e devletteki değil

Hocam benim sim kart zaten 20 aralıktan beri takılı duruyor. Tamam sizin dediğiniz gibi 120 gün sayayım. Ama sim iki imei sorguladığımda kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz diyor. Halbuki 1 ocaktan beri hiç kullanmadım. Yani mesaj gelmesi gerekecek mi nasıl anlayacağız.
Arkadaşa cevap verdim bak sistemi açıkladım aslında orda.

Aralık muhabbetini kenara bırak dostum, ocak 1 itibari ile operatörlerin kayıt dışı olarak raporladığı imei listesi siliniyor, bundan dolayı sinyal veren yeni imei olarak algılanıyor ve 120 günlük süreç böylece başlıyor

Üst Alt