Soru Imeı, pasaport kaydı hakkında

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Arkadaşlar merhabalar, ben mi 8 kullanıyorum bir süredir ve cihazım kayıtsız. Gördüğüme göre insanlar pasaport kardeşliği adı altında tek pasaporta iki telefon kaydettiriyorlar. Abim şuanda yurtdışında ve kendine yeni telefon alacak. Ona da mi8 aldırıp onun pasaportunun üzerine hem benimkini hem onunkini kaydettirmem mümkün müdür? Yeni bir kanun geldiğini ve kaydedilen telefonu sadece pasaportta kimliği yazan kişinin sahip olduğu mobil hatların kullanabileceğini öğrendim. Hattım zaten abimin üzerine o yüzden sorun olmayacağını düşündüm. 3 aylık bir süre kaldı benim telefonumun kapanmasına bu yüzden çözüm aramaktayım. Eğer ki başka bir öneriniz olursa dinlemek isterim. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Hepinize iyi forumlar.

Neyzen_06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi9
Konular
2
Yeni yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce yurda giriş yapan pasaport sahibi bugün kayıt yapsa iki telefonu pasaportuna kaydedebilir mi acaba, pasaport sahibi ile hat sahibinin aynı kisi olması zorunluluğunu getiren 1 haziranda yürürlüğe giren yasa 1hazirandan önce yurda giriş yapanları da kapsıyor mu, sonuçta 120 gün süre veriyorlar.

Oyla:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Peki 1 haziran itibari ile pasaport kardeşliği bitti deniliyor, burada önemli olan 1 hazirandan sonra yurda giriş yapanlar mi bu yeni yasaya tabi yoksa 1 hazirandan önce giriş yapilsada islemin 1 hazirandan sonra mesela şimdi yapanlar mialum 120 gün süre veriyor? Acil cevap verirseniz memnun olurum. Nisanda yurda giriş yapmış bir pasaporta iki telefon kaydedebilirmiyiz?
Tam emin değilim ancak önemli olan cihazın ne zaman yurda giriş yaptığı değil kayıt işleminin ne zaman gerçekleştirildiği olmalı. Zaten kayıt ücretide 1500 tl oldu. Yani pasaport kardeşliği yapabilseniz bile bu kişi başı 750 tlye mal olacak. Yani artık yasal kayıt olayı mantıklı değil.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
hocam 620 lira bugün itibari ile 1500 TL'ye çıkmıştır.Artık cihazları kayıt ettirmek büyük külfet içermektedir alan arkadaşlar ona göre düşünmesini tavsiye ederim.

Bu tutar nerede ve ne zaman açıklandı acaba?

Oyla:

Neyzen_06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi9
Konular
2
Şuan internet vergi dairesinde hala 620 TL görünüyor ödeme yapmak istediğinizde yasa yarın yürürlüğe giriyor normalde o sebeple saat 24 e kadar yapılabilir gibi görünüyor

Oyla:
Üst Alt