Soru IMEI konusunda yardım.

Asimov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İslam
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.6.0
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Yaklaşık bir ay önce yurt dışı bir Poco X3 NFC aldım. Şimdiye kadar kullandım ve bugün haliyle IMEI attırdım. Fakat attırdıktan sonra fark ettim ki sürüm 12.0.8 den 12.0.6 ya düşmüş ve güncelleme yok. İlk aldığımda direk güncelleme gelmişti. BL kilidi açılmış. Tema uygulaması da çalışmıyor. IMEI atılınca bunlar normal midir? Tekrar güncelleme alır mıyım? Pek bilgim yok aydınlatırsanız çok mutlu olurum.

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Repair işleminden sonra Endonezya romu mi flash üzerinden kurmuş ve şu an telefonda twrp ve magisk yoksa ota yolu ile güncelleme yapabilir ayrıca ayarlardan da telefonu sıfırlayabilirsiniz. Yani repairden önce nasıl kullanıyorsanız o şekilde devem edebilirsiniz. Bir çok kez farklı farklı poco x3 de bizzat kendim denedim. İmei niz gitmez.

Oyla:

Asimov

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İslam
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Repair işleminden sonra Endonezya romu mi flash üzerinden kurmuş ve şu an telefonda twrp ve magisk yoksa ota yolu ile güncelleme yapabilir ayrıca ayarlardan da telefonu sıfırlayabilirsiniz. Yani repairden önce nasıl kullanıyorsanız o şekilde devem edebilirsiniz. Bir çok kez farklı farklı poco x3 de bizzat kendim denedim. İmei niz gitmez.
Ota yolu ile sadece endonezya romunun yeni sürümlerini mi kurabilirim? Eğer öyleyse nasıl kuracağım?

Son düzenleme:
Oyla:

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Ota yolu ile sadece endonezya romunun yeni sürümlerini mi kurabilirim? Eğer öyleyse nasıl kuracağım?
Hocam telefonunuzda Endonezya romu olduğu için ondan örnek verdim. Mi flash ile herhangi bir stok rom kurulumundan sonra( ister global ister Endonezya ister Avrupa ister Türkiye fark etmez yani) normal bir şekilde ayarlar üzerinden gelen güncellemeyi indirip kur dediğiniz zaman başka herhangi bir işleme gerek kalmadan telefon kendisi güncelliyor zaten. Burada ana nokta romun mi flash üzerinden temiz bir şekilde kurulmuş olması. Böyle yapıldığı takdirde imei atılmamış normal garantili bir telefonu nasıl kullanıyorsanız o şekilde kullanmaya devam edersiniz. Umarım anlatabilmişimdir :)

Oyla:
Üst Alt