Soru IMEI Kayıtsız Telefonla Takas

InJustice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Arkadaşlar merhaba. Benim telefonum Mi Türkiye Resmi servis garantili ve IMEI kayıtlı. Şimdi benim telefonu ben Eminönü'nde imei işi yapan telefonculara götürsem kayıtlı RN7 ile Mi 9T'yi takas edebilirim. Tabii o da kayıtlı ancak garantisiz oluyor. Bu işi yapan tanıdık işinde çok iyi dediğiniz bir esnaf abimiz var mı acaba?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Arkadaşlar merhaba. Benim telefonum Mi Türkiye Resmi servis garantili ve IMEI kayıtlı. Şimdi benim telefonu ben Eminönü'nde imei işi yapan telefonculara götürsem kayıtlı RN7 ile Mi 9T'yi takas edebilirim. Tabii o da kayıtlı ancak garantisiz oluyor. Bu işi yapan tanıdık işinde çok iyi dediğiniz bir esnaf abimiz var mı acaba?
Hocam sıfır 9T kayıtsız ile RN7 kullanılmış kayıtlıyı üzerine fark vermeden mi takas etmeyi düşünüyorsunuz, fark vererek mi?

Oyla:

InJustice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Fark alırsa da ne kadar alır bilmiyorum, benim merak ettiğim bu işi yapan yani benim telefon özelinde değil, tanıyor musunuz diye sordum. Eminönü'nde çok fazla yapan var bu işi de belki sizin daha önce memnun kaldığınız bir esnaf vardır. Üstüne ne kadar istiyor ne istiyor bir sormak istedim.

Kaldı ki arkadaşlar 2100 TL ye Mi 9T Pro alan biliyorum ben siz neden üstüne para vermeden alamazsınız dediniz anlamadım. Benimkisi çok absürt bir şey değil aslında. Benim telefonu 1100 saysak makul zaten. 1500 TL kayıt parası var.

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Fark alırsa da ne kadar alır bilmiyorum, benim merak ettiğim bu işi yapan yani benim telefon özelinde değil, tanıyor musunuz diye sordum. Eminönü'nde çok fazla yapak var bu işi de belki sizin daha önce memnun kaldığınız bir esnaf vardır. Üstüne ne kadar istiyor ne istiyor bir sormak istedim.
Tamam hocam şimdi anladım, ilk mesajda sanki birebir değiştireceksiniz gibi anlamıştım. Üstüne ne kadar isteyecekleri ancak, takas sırasında netleşir.Sizin telefonunuzun durumu kadar oradaki piyasa nasıl çalışıyor o çok önemli. Kesinlikle çok haklısınız böyle bir takas yapacaksanız referanslı birini seçin, çünkü orada esnaftan çok, esnaf görüntüsü altında kurnaz var.

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Boşuna gitmeyin, zamanınıza yazık, üzülürsünüz onların vereceği teklifleri duyunca. Telefoncu esnafı takasta öldürür fiyatı, kendi telefonunu piyasa üstü fiyata sayıp sizinkini piyasa altı fiyata alır. Kendi telefonunuzu kendiniz kullanıcıya satın

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Ayrıca sizin cihazın ₺1500 kayıt ücretini hiç bir şekilde dikkate almaz yok sayarlar.

Oyla:

InJustice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Ya benim amacım şeydi aslında. Madem kayıtsız telefonlar bu kadar ucuza satılıyor yani ucuz derken bizim bu telefonlara verdiğimiz kayıt ücreti olmayınca biz aynı fiyatlara üst segment telefonlar alabiliyoruz, e ben bendeki ile direkt takas yapayım demiştim. Nedir nasıldır diye fikirlerinizi almak istedim. Tanıdık olmazsa çok zor zaten olmaz da öyle. Her yer üç kağıtçı.

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Hayallerinizi sukuta uğratmış olmak istemem ama piyasa hiç de öyle değil. Sizin telefonunuzun garantili sıfır kapalı kutusu bile imei kayıtlı Mi9t nin fiyatından daha ucuzken, ikinci eline birebir yahut cüzi farkla takas ümidiniz olmasın. 600 700 lira ancak sayarlar sizin cihazı, üstüne en az 1500 ₺ fark talepleri olur

Oyla:
Üst Alt