Haber IMEI Kayıt Harcına Bir Zam Daha Geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pasaporta IMEI kayıt ücreti: 1813 TL
Yurt dışından getirilen telefonların pasaporta IMEI kayıt ücreti, yeniden değerleme oranına göre zamlanarak 1500 TL’den 1813 TL’ye çıktı. IMEI kayıt ücreti Kasım 2018’de 170,70 TL’den 500 TL’ye, Haziran 2019’da 618 TL’ye, Temmuz 2019’da 1500 TL’ye çıkmıştı. Bu ücret 2020 yılında 1813 TL olacak.

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Aynen katılıyorum...

Adam "vur beline kazmayı" yapmış.

Bende "vur beline kazmayı" yaptığı için, bahse konu alakasız kişiyi yamyam olarak betimledim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zamları savunmadım. Ben yalnızca tespit yaptım.

Millet aç, işsiz edebiyatı yapıp, cep telefonu harçlarına yapılan zammı eleştirmek "yaman çelişki" değil mi ?

Yani aç ve işsiz olan kişi önce karnını doyurmanın çabasına mı girmeli, yoksa cep telefonu harçlarına yapılan zamlarla mı ilgilenmeli ?

Esasında aç-işsiz edebiyatının GSM forumlarında bahsinin hiç geçmemesi lazım ya... hadi neyse.
Mesele cep telefonlarına yapılan zam değil hayatımızdaki herşeye sistematik olarak zam geliyor. Bırakın artık paran yoksa şunu yapma bunu yapma edebiyatını. Benim param yok calışmıyorum internet üzeri bir şeyler satıyorum ve elimde ki cihazın iyi olması lazım şimdi iyi bir telefon alınca haddi mi aşmış oluyorum. Telefon lüks değil bir ihtiyaçtır. 5bin liralık telofunda zmlanıyor 100 liralıkta.

Ryzou

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
K20 PRO
Konular
0
Katlansın zamcıklar inlove~~

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Mesele cep telefonlarına yapılan zam değil hayatımızdaki herşeye sistematik olarak zam geliyor. Bırakın artık paran yoksa şunu yapma bunu yapma edebiyatını. Benim param yok calışmıyorum internet üzeri bir şeyler satıyorum ve elimde ki cihazın iyi olması lazım şimdi iyi bir telefon alınca haddi mi aşmış oluyorum. Telefon lüks değil bir ihtiyaçtır. 5bin liralık telofunda zmlanıyor 100 liralıkta.
Sen iş yapıyorsun. Yani telefonu ticaretinde bir araç olarak kullanıyorsun. Ne güzel...

Dolayısı ile ticaretinde kullanabileceğin çok çeşitli telefon var. Alırsın bir telefon. Modeline bakmadan bozuluncaya kadar kullanırsın.

Yani ticaret yapanları telefon harçları daha az etkiler...

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
Yoo... Ben hala samsung note4 tlf kullanıyorum. Hanım da mi max kullanıyor. 5 yıldan önce telefon değiştirmeyiz.

Bu işin tuzu kuru olmakla ilgisi yok. Yeni nesil gençlik telefonu kendisinin mütemmim cüz-i olarak görmektedir. Zaten bütün aksaklık ta buradan çıkmaktadır. Telefon insanların ayrılmaz bir parçası değil, ihtiyaç duyulması gereken zamanlarda kullanacağı bir aygıttır.
Kimin neyi ne kadar kullanacağına karar verip, doğrusuda bu diye dayatmaya bir şey denirde neyse. Sene olmuş 2020 teknoloji çağında gelmiş 5 seneden önce değişmeye gerek yok, yok neymiş ayrılmaz değilmiş. Önünüze her dayatılanı kör şekilde kabul edip savunmaktan keşke vazgeçseniz artık.

İphone 11 pro max yurtdışı fiyati 6800 tl.İmei ile birlikte 8800 de. Tr fiyatı 10500 en ucuz. Bak bakalım kaymak tabaka etkileniyor mu bu durumdan hani telefona, yani ayfona 12k para vericek tayfa. Neyse daha konuşurdum da gerek yok. Üst mesajlarda stoya hocamin yaptigi buyuklugu yapipta iyi gunler veya keyifli yasamlarda dilemiyorum

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Kimin neyi ne kadar kullanacağına karar verip, doğrusuda bu diye dayatmaya bir şey denirde neyse. Sene olmuş 2020 teknoloji çağında gelmiş 5 seneden önce değişmeye gerek yok, yok neymiş ayrılmaz değilmiş. Önünüze her dayatılanı kör şekilde kabul edip savunmaktan keşke vazgeçseniz artık.
Dostum sen istediğini istediğin sürelerle kullan. Senin telefon değiştirme sıklığına kimsenin birşey diyecek hali yok.

Yurtdışından yolcu beraberinde telefon getirip, pasaporta işletirsen, devletin belirlediği harcı ödemek durumundasın.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Aynen katılıyorum...

Adam "vur beline kazmayı" yapmış.

Bende "vur beline kazmayı" yaptığı için, bahse konu alakasız kişiyi yamyam olarak betimledim.

Zamları savunmadım. Ben yalnızca tespit yaptım.

Millet aç, işsiz edebiyatı yapıp, cep telefonu harçlarına yapılan zammı eleştirmek "yaman çelişki" değil mi ?

Yani aç ve işsiz olan kişi önce karnını doyurmanın çabasına mı girmeli, yoksa cep telefonu harçlarına yapılan zamlarla mı ilgilenmeli ?

Esasında aç-işsiz edebiyatının GSM forumlarında bahsinin hiç geçmemesi lazım ya... hadi neyse.
bu tespit daha iyi olmuş :)) ağzına sağlık... konut ve araç satışları tavan yapmış... cer cepte minimum 1500 tl değerin de cep telefonu ondan sonra millet aç... :)
aslında yoksulluk hep vardı hep de olacak bu adaletsiz dünyada ki eşitsiz dağılım dan dolayı ama ne tuhaf ki aç olan yada yoksulluk çeken değil de keyfi yerinde rahatı takır olanlar onların haklarını beleş avukat olarak savunur ama kim bilir belki zerre de faydası yoktur tek yoksula... Allah hayır etsin sonumuzu...

Kötü günler geride kaldı şimdi önümüzde daha kötü günler bizi bekliyor.
verdiğin pozdan belli çok kötü günler geçiriyor ülkemiz :) inş daha kötü olmaz :) Allahtan 70-80 ler de türkiyenin halini görmedin büyüklerine sor anlatsın sana.

İphone 11 pro max yurtdışı fiyati 6800 tl.İmei ile birlikte 8800 de. Tr fiyatı 10500 en ucuz. Bak bakalım kaymak tabaka etkileniyor mu bu durumdan hani telefona, yani ayfona 12k para vericek tayfa. Neyse daha konuşurdum da gerek yok. Üst mesajlarda stoya hocamin yaptigi buyuklugu yapipta iyi gunler veya keyifli yasamlarda dilemiyorum
hocam insanlık şunun farkında değil aslında... zenginin malı zügürdün çenesini yorar... kusura bakmayın ama siz şu an bulunduğunuz konumdan konuşurken yarın diğer konuma geçseniz sizin de alttakine zerre kadar faydanız olmaz... zengin fakiri düşünmez... ayfon 11 ile örnek vereceğine bir fakir evine ekmek götürebiliyor mu diye düşünün... her kes üstündekini hedef almış kimse alttakini düşünmez olmuş... beterin beteri var... bırakın bu siyasi söylemleriii... zengin zenginliğini yapıp haklı dağılım olsa kimsenin bir şey yapmasına gerek kalmadan refah sağlanır... 10 kişiye bir köfte 1 kişiye 10 köfte düşün bu günümüz de adalet beklemesin kimse... dünya kuruldu kurulalı bu var hep de var olacak... kimse kendine bakmaz ama ağzından eleştiri de düşmez... her kes kendini düzeltsin önce... sonra sorun da kalmaz yoksulluk da...

Son düzenleme:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Zengin daha çok zengin oluyor, fakir dahada fakirleşiyor tam anlamıyla bu.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
verdiğin pozdan belli çok kötü günler geçiriyor ülkemiz :) inş daha kötü olmaz :) Allahtan 70-80 ler de türkiyenin halini görmedin büyüklerine sor anlatsın sana.
Sana ben cevabını verirdim ama burası yeri değil tartışma çıkmasın. şu kurduğun cümlenin komikliğine bak profil resmime bakarak kendince beni analiz etmişsin
beni ne kadar tanıyosun hakkımda ne kadar fikir sahibisin? ben 2010 yılından beri çalışmıyorum artık yaşadığımız ülkede okumak yada çalışmak neye yarıyorki? benim ne iş yaptığım nasıl para kazandığım hakkında bi fikrin yok. ben ülkenin bu durumunu insanların bu halini görmezden mi gelmem lazım sıra bana gelene kadar susucak mıyım. gün gelecek ben oy vermedim diyeceksiniz neyse susayım ben şimdilik...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt