Haber IMEI Kayıt Harcına Bir Zam Daha Geldi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pasaporta IMEI kayıt ücreti: 1813 TL
Yurt dışından getirilen telefonların pasaporta IMEI kayıt ücreti, yeniden değerleme oranına göre zamlanarak 1500 TL’den 1813 TL’ye çıktı. IMEI kayıt ücreti Kasım 2018’de 170,70 TL’den 500 TL’ye, Haziran 2019’da 618 TL’ye, Temmuz 2019’da 1500 TL’ye çıkmıştı. Bu ücret 2020 yılında 1813 TL olacak.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Arkadaşlar bu işin çok canlı bir piyasası var. Devlet harçlara bu denli büyük zam yapmasına rağmen Dubai vs gibi yerlerden yolcu beraberinde hala yüksek model cep telefonu gelmektedir.

Ben şu an Adana'dayım. Yurtdışından gelen bir yakınımı biraz önce hava alanından alıp geldim. Dubai'den son model Iphone telefon getirmiş. Pasaport kayıt harcını ödedikten sonra, yaklaşık 230 dolar fiyatta avantajı yakaladığını belirtti. Varın gerisini siz hesap edin.

Yılbaşından sonra pasaport kayıt harcı 1838 TL'de olsa, yüksek model telefonlar hala yolcu beraberinde ülkeye girmeye devam eder. Yani her durumda bu işin çok canlı bir piyasası var.

Bu nedenle orasından burasından konuyu siyasete alet etmeye hiç gerek yok bence... Yani herkes menfaatine bakıyor.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
4 ay önce 30 TL gazla 100 km giderken şuan 54 TL ile 100km gidebiliyorum her şeyi özetliyor benzine ve motorine bu gece zam geldi.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Konu içerisinde yaşanan tartışmalar nedeniyle yeni yorumlara kapatılmıştır.

Ek olarak maalesef ki forumda sadece siyasi tartışma amaçlı bulunan, sadece siyasete çekilebilecek konulara yazan üyelerimiz var. Bu tarz üyeliklere izin verilmeyeceğini belirtmek istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt