Soru imei işlemi sonrası volte

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
LG g2 imei attım wolte gitti. Redmi note 5 pro imei attım wolte geldi. Nasıl bütün imei ler nasıl aynı sinyali alır hocam. Bu nasıl bir mantık. 3310 HD sinyali nasıl versin şebeke. Madem bütün telefonlar aynı sinyali alır Redmi note 10 pro ya 5g nasıl verilecek onu açıklayın.
Siz ülkedeki yaklaşık 10 milyon imei atılmış cihazın hepsine 4.5g 5g destekli imeimi atılıyor sanıyorsunuz? Ben volte de vowifide kullanıyorum tuşlu telefon imeisi var nasıl olacak? Yanlış biliyorsunuz.. bütün imeiler aynı sinyali alır vowifi çalışmama sebepleri bellidir. İmei işlemi , rom modem vb. Sebeplerle çalışmıyordur..

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sanırım başka söze gerek yok.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sanırım başka söze gerek yok.
Operatörden aktif etme olayındanmı bahsediyorsunuz nasıl mantık falan değişik değişik yorumlar yapıyorsunuz. Turktelekomda destekleyen cihaz listesi sınırlıdır doğru banamı anlatıyorsunuz bu işleri destekleyen bir cihaza takarsın hattı aktif edersin sonra bu cihazdan kullanmaya devam..benim cihazımda tuşlu telefon imeisi var voltede aktif vowifide.. bu ülkeke yaklaşık 10 milyon imei atılmış cihaz var bunların %97 si tuşlu telefon imeisi ve aralarında bahsettiğiniz 3310 larda var. İyi forumlar..

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Hocam bakın biraz ağır tabir olacak ama. Okuma yazma ile ilgili sorun yoktur diye tahmin ediyorum. Orada ne yazıyor cihaz Uyumlu ise diyor anlatabildim mi. Yani her telefona aynı hizmeti almıyor.
Operatörden aktif etme olayındanmı bahsediyorsunuz nasıl mantık falan değişik değişik yorumlar yapıyorsunuz. Turktelekomda destekleyen cihaz listesi sınırlıdır doğru banamı anlatıyorsunuz bu işleri destekleyen bir cihaza takarsın hattı aktif edersin sonra bu cihazdan kullanmaya devam..benim cihazımda tuşlu telefon imeisi var voltede aktif vowifide.. bu ülkeke yaklaşık 10 milyon imei atılmış cihaz var bunların %97 si tuşlu telefon imeisi ve aralarında bahsettiğiniz 3310 larda var. İyi forumlar..

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 9 +
Meslek
Öğrenci
Konular
144
Hocam bakın biraz ağır tabir olacak ama. Okuma yazma ile ilgili sorun yoktur diye tahmin ediyorum. Orada ne yazıyor cihaz Uyumlu ise diyor anlatabildim mi. Yani her telefona aynı hizmeti almıyor.
Hocam Konuyu Kapatalım İsterseniz Olay Başka Biryerlere Gelmeden.

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
CİHAZINIZ VE SİM KARTINIZ UYUMLU İSE diyor.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
CİHAZINIZ VE SİM KARTINIZ UYUMLU İSE diyor.
Bu yüzden işte her yer bilgi kirliliği ile doluyor.
Sonra biz herkese tek tek anlatmak zorunda kalıyoruz.Bakın iyi anlayın bende okuma yazma var ama sizde anlama sıkıntısı var. İmei atılabilir cihazınız varsa 3310 imeisi atar voltede çalıştırır vowifide çalıştırır 4.5g de çalıştırırım. Okuduğunuzu anlamıyorsanız belki görünce ikna olursunuz.. bütün imeiler şebekeden aynı sinyali alır uygulamalı ve örnekli anlatıyorum size. Bu forumda yurtdışı cihaz kullanan herkesin imeisi destekleyen imeimi sanıyorsunuz siz. Yazanlar olur zaten birazdan. Neyse diyeceklerim bukadar. İyi forumlar

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
İmei sadece plakadır volte wowifi 4g ile alakası yoktur aynı araba plakası gibi düşünün şahin var altınızda ve mercedes alıyorsunuz plakasını mercedese takip kaydettiriyorsunuz plaka aynı ama arabalar farklı oluyor

piruz20

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
HÜSEYİN
Cihazım
XİAOMİ POCO X3
Konular
13
Arkadaşlar olay qcn dosyası ile alakaliymis yeniden restore ettim volte geldi ama bu seferde vowifi ara ara gelip gidiyor sanirim bu sorun modem dosyasından

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Bilmediğiniz, deneyimlemediğiniz bir konuda böylesine ağır tabirler kullanabilmek tam anlamıyla cahil cesareti hocam.

Marka/model fark etmeksizin tüm IMEI'ler aynı sinyali alır. Sizin bahsettiğiniz operatörün sunduğu hizmeti modele göre kısıtlaması ki bu da bir kaç dakikada aşılabilen bir sorun. Modele göre kod, SMS gönderimi veya SIM kart değişikliği ile hızlıca bu sorun giderilebilir.

Mutlaka kanıt istiyorsanız benim cihazımı ele alabilirsiniz. Şu an kullanmış olduğum cihazda 4G desteği olmayan Xperia Neo IMEI'si mevcut ve hem volte hem de vowifi sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Üst Alt