Yardım IMEI Hakkında

emn5805

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi mi 9t pr
Konular
14
Herkese merhaba sayın forumdaşlar. Yaklaşık 4 ay önce Mi 9T Pro almıştım. Aldıktan sonra boatloader kilidini açtım ve rootladım hatta şuan revos romla beraber kullanıyorum. Aldığım zaman en üstte ki kart yerine taktım sim kartı galiba slot 1 oluyor. Ve son zamanlarda şu IMEI kullanıma kapatılacaktır diyor. IMEI lerin ikisi de aynı IMEI.
Sorum ise şu. Yaklaşık 2 hafta kaldı belirtilen imeinin kapanmasına. Ben ilk slota takılı kullanıyordum hep. Lakin yaklaşık 2-3 ay önce sim kartımı çıkarıp takmıştım fakat slot 2 ye taktım mı bilmiyorum. Çıkarıp geri değiştirmiştim. İlk 4 ay bitmek üzere. Eğer yanlışlıkla diğer slota taksaydım sonuçta ona ait olan IMEI ye de kapanma mesajı gelmez miydi? Yardım edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20200429_190150.jpg
    IMG_20200429_190150.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 29

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.

Oyla:

emn5805

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi mi 9t pr
Konular
14
Hocam eğer slot 2 ye hattınızı taktıysanız mesaj gelecektir ama hiç hat takılmamış ise IMEI kapandıktan sonra diğer slota takıp 4 ay daha kullanabilirsiniz
Evet onu biliyorum diğer slota takıp 4 ay daha kullanmayı. Tam olarak sorum, ilk aldığım da slot 1 de kullanıyordum. Yaklaşık 2-3 ay önce 2. Slota takıp çıkarmış olma ihtimalim var yani slot 2 den sinyal aldı mı cihaz bilmiyorum. Bu gelen mesajları blurladım ama 2 mesajdaki IMEI aynı IMEI. Eğer slot 2 ye yanlışlıkla takmış olsam ona ait imeiye de ayrıca kapanma mesajı gelmez miydi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.
Kusura bakmayın hemen düzenliyorum

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Evet onu biliyorum diğer slota takıp 4 ay daha kullanmayı. Tam olarak sorum, ilk aldığım da slot 1 de kullanıyordum. Yaklaşık 2-3 ay önce 2. Slota takıp çıkarmış olma ihtimalim var yani slot 2 den sinyal aldı mı cihaz bilmiyorum. Bu gelen mesajları blurladım ama 2 mesajdaki IMEI aynı IMEI. Eğer slot 2 ye yanlışlıkla takmış olsam ona ait imeiye de ayrıca kapanma mesajı gelmez miydi?

Dediğiniz gibi 2 3 ay önce takmış olsaydınız mesaj gelmesi lazımdı ama her an da gelebilir biraz dana bekleyin belli olacaktır

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18

Gelirdi hocam. Bie imeinin kapanacagi mesaji bazen 1 bazen 2-3 kere gelebiliyor.

Oyla:

emn5805

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi mi 9t pr
Konular
14
Gelirdi hocam. Bie imeinin kapanacagi mesaji bazen 1 bazen 2-3 kere gelebiliyor.
Bana diğer IMEI hakkında daha hiç kapanma mesajı gelmedi. O zaman gönül rahatlığıyla diğer slota takıp 4 ay daha kullanabilir miyim?

Oyla:

Muharrem3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muharrem
Cihazım
K20Pro
Konular
0
Bana 8 aydır mesaj gelmiyor, ilk slota takılı hala.

Redmi K20 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mbilgili05

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
12
120 gün olan süre 150 güne çıkarılacak diye haberlerde gördüm. 4+4 yerine 5+5 olabilir artık

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt