Soru IMEI hakkında

panorama_ömer16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Lenovo K3
Konular
6
İyi sosyaller, bir ay içinde yeni aldığım yd cihazıma imei atmam gerekiyor, çift hat yuvalarının ikisini de kullandım, bundan sonra atılacak olan imei dirençli imei mi oluyor, ne tür bir imei olacak, imei atmadan önce ve sonra yapmam gereken bir işlem var mı? Cihazın botloader kilidi açık ve HyperOS 1.0.3.0 endonezya romu kurulu. IMEI den sonra yine cihazı güncelleyebilecek miyim?

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
İyi sosyaller, bir ay içinde yeni aldığım yd cihazıma imei atmam gerekiyor, çift hat yuvalarının ikisini de kullandım, bundan sonra atılacak olan imei dirençli imei mi oluyor, ne tür bir imei olacak, imei atmadan önce ve sonra yapmam gereken bir işlem var mı? Cihazın botloader kilidi açık ve HyperOS 1.0.3.0 endonezya romu kurulu. IMEI den sonra yine cihazı güncelleyebilecek miyim?
Hocam sizin cihaz için bildiğim kadarıyla direnç veya yazılımsal olarak imei atılabiliyor.

Direnç ile çift SIM mümkündür. Güncelleme yapabilirsiniz numaralar silinmez, Format işleminin sadece TWRP üzerinden yapılması tavsiye edilir.
Yazılımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ile numaralar silinir, sıfırlama ile silinmez. (İstisna durumlarda sıfırlamada da silinebilir.)

mature

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
michael
Cihazım
xiaomi
Konular
0
Hocam sizin cihaz için bildiğim kadarıyla direnç veya yazılımsal olarak imei atılabiliyor.

Direnç ile çift SIM mümkündür. Güncelleme yapabilirsiniz numaralar silinmez, Format işleminin sadece TWRP üzerinden yapılması tavsiye edilir.
Yazılımsal olarak çift SIM mümkündür. Güncelleme ile numaralar silinir, sıfırlama ile silinmez. (İstisna durumlarda sıfırlamada da silinebilir.)
Telefonun kendi aldığı otomatik güncellemeyi yüklersek de imei silinir mi?

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Direnç ile IMEI işlemi yapıldıysa sorun olmaz hocam ama yazılımsal olarak IMEI atıldı ise güncellemeden sonra silinme ihtimali yüksek

panorama_ömer16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Lenovo K3
Konular
6

Direnç imei fiziksel bir müdahale mi? Ve yüksek fiyat mı alıyorlar?

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Direnç imei fiziksel bir müdahale mi? Ve yüksek fiyat mı alıyorlar?
evet hocam, dirençli imei işlemi için öncelikle cihazın arka kapağı ardından anakartı açılıyor. Anakarta el ile ve uygun ekipmanlarla direnç takılıyor. Takılan direncin değeri ve konumu modele göre değişiyor. Yapılacak işlem hassas bi işlem olduğu için, ne yaptığını bilen işinin ehli ustalar tarafından yapılması önemli yoksa sonrasında farklı sorunlar çıkabiliyor. Anakarta direnç takıldıktan sonra yazılımsal olarak imei işlemi uygulanıyor. Fiyat konusunda cihaza göre değişebiliyor ama ortalama 1000-1500 TL civarı olması lazım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dİrençli imei işlemi yapılmışsa silinmez ama yazılımsal imei işlemi yapılmışsa, büyük ihtimalle silinir hocam

Üst Alt