Soru IMEI Değiştirilmiş Cihazın Güncellenmesi

cepfaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
necip
Cihazım
mi9
Konular
4
Merhaba 9t pro cihazda miui 10.3.4 global yüklü. Önümüzdeki günlerde miui 11 güncellemesi gelecek. Otomatik yüklenirse IMEI silinecek. Peki buna çözüm nedir? Nasıl önlem almayı düşünüyorsunuz?

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Telefon ayarlarından telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamadığınız sürece silinmez ayrıca Redmi modellerinde silinmiyor ama Mi modelleri biraz risk diye biliyorum ki tecrübem Redmi konusunda Redmi Note 4, Sıfırlama yapmak isterseniz Twrp den Wipe & Format Data yes yapın. Güncelleme otadan da gelse siz Twrp den de yükleme yapsanız hiçbir sıkıntı çıkmaz. önemli olan ayarlardaki sıfırlama olayına bulaşmamak gerçi onu yapıp sıkıntı yaşamıyorum felan diyende var ama ne olur ne olmaz fakat herzaman ki gibi öncelik EFS yedeğini her ihtimale karşı almak.

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Güncelleme kurmaz zaten kendi kendine TWRP açılır siz kur deseniz bile twrpden kurun hiç bir sıkıntı olmaz.

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Güncelleme kurmaz zaten kendi kendine TWRP açılır siz kur deseniz bile twrpden kurun hiç bir sıkıntı olmaz.

Dediğiniz gibi, Benim cihaz için konuşursam Otadan güncelleme geliyor kuruyorum (Global Kararlı da iken şuan Mi Room var) ve Twrp açılıyor geri yeniden başlatınca Rom kurulumuna devam ediyor ve başlat ekranı geliyor benim cihazda ama en sağlıklısı Twrp den kurmak Skorpi hocamın açtığı şu konu linkinide buraya bırakayım hemen.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şu an telefonda ne trwp ne root var :)

Bu şekil bi cihaz kullanıyorsanız eğer Bl kilidini açın ve Magisk yükleyin, sürprizler ile karşılaşmayın derim Bl kilidini açmak ayrıcalıktan ziyade bir güvenlik önlemide sağlıyor bize en azından müdahele edebiliyoruz Efs yedeğini alabiliyoruz ki siz sıfırlama yapacağınız zamanda buradan yapmanız lazım gene rom güncelleyeceğiniz ve rom yükleyeceğiniz zamanda diğer türlü işler kayıtsız yurtdışı cihazlar için sıkıntılı.

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
şu an telefonda ne trwp ne root var :)

IMEI'lı telefon TWRP'siz olur mu hocam :) Motora kasksız binmek gibi bir şey. İlk işiniz TWRP kurmak olsun EFS yedeğini alın silinmeyecek bir yerde saklayın. Ardından TWRP'den kurarsanız güncellemeyi.

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
IMEI'lı telefon TWRP'siz olur mu hocam :) Motora kasksız binmek gibi bir şey. İlk işiniz TWRP kurmak olsun EFS yedeğini alın silinmeyecek bir yerde saklayın. Ardından TWRP'den kurarsanız güncellemeyi.

Ancak bu kadar güzel özetlenirdi hocam saygılar :) Yes~~

Oyla:

cepfaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
necip
Cihazım
mi9
Konular
4
magiski silince kendi kendine uçtu twrp :) efs yedekli zaten.

Oyla:
Üst Alt