Yardım imei alınamıyor. (redmi note 8 pro)

alpi19

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alparslan
Cihazım
red mi note 8p
Konular
2
Herkese merhabalar. Forumda yeniyim. redmi note 8 pro cihazımı yurt dışından aldım. eski bozuk htc telefonumun imei kodunu yüklemek istedim. mi flash ile bir şekilde eng room yükledim. pembe bir masa üstü ingliizce çince karışık bir rom açıldı. pc'den usb kablosunu çekmeden cmd ile komut istemi açtım ve adb shell yazdım. adb' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file. bir hata verdi. bir çok program yükledim nette yerli yabancı bir çok videoya baktım. bulamadım. 2 gün önce bir telefoncuya gidip imei mi kayıt ettirdim. (100tl). Daha sonra eve geldiğimde whatsapp kodu bir çok kez farklı zamanlarda denememe rağmen gelmedi. ve telefoncu 11.0.6 rom yüklemişti. benimki hindistan 11.0.4 romdu ve birçok özelliği değişmiş (sevimsiz hale gelmiş) idi. Bende tekrar rom yüklemek istedim ve mi flash ile hindistan romu yükledim. yüklerken sonlara doğru checkpoint \$fastboot -s .* lock gibi bir hata verdi. Telefon şu an açılıyor her bir şeyi normal çalışıyor. Fakat *#06# yaptığımda imei alınamıyor diyor. Ayarlardan imei 2 ye baktığımda telefoncunun attığı htc telefonumun imei kodu görünüyor. ama bu *#06# ile imei görüntüleyemiyorum. Telefon içime sinmedi.
Benim şimdi yardım beklediğim konu Bu adb shell benim pcde niçin çalışmıyor?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
*#06# kısmında imei çıkmaması normal bir durum. Güncel cihazlarda google çeviricide imei çıkarken miui çeviricide ise çıkmıyor.

Mi flashın checkpoint hatası da normal.

Minimal adb kurulmadığı için çalışmıyor.

alpi19

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alparslan
Cihazım
red mi note 8p
Konular
2
*#06# kısmında imei çıkmaması normal bir durum. Güncel cihazlarda google çeviricide imei çıkarken miui çeviricide ise çıkmıyor.

Mi flashın checkpoint hatası da normal.

Minimal adb kurulmadığı için çalışmıyor.
Yani telefonu bu şekilde kullanmam ileride bir sıkıntı yasamama sebep olmaz değil mi?

seco.can.can

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SercanSubaşı
Cihazım
Mi Note 10 PRO
Konular
16
Yani telefonu bu şekilde kullanmam ileride bir sıkıntı yasamama sebep olmaz değil mi?
sıkıntı olmaz imei atılınca çıkıyor o sıkıntı bende 1 aydır o şekilde kullanıyorum

mutu__1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
mi9t
Konular
0
Endonezya ve hindistan sürümlerinde imei alınamıyor yazar. Sıkıntı yok yani. Mi global sürümü veya eea sürümü kurarsanız imei görünür.

BaranEsenturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baran
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
2
eea sürümü kullanıyorum cihazı sıfırlamak zorunda kaldım ve *#06# google telefonda imei çıkmıyor ve servis yok yazısı alıyorum

murat23351

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
MIU MI4
Konular
1
aynı durum redmi 9 telefonumda da oldu imei global 12.5.1 sürümünde imei sorunsuz iken hint endonazya sürümlerinde imei alınamıyor yazıyor ama tlf hakkında kısmında sim2 de imei dogru sekilde yazıyor aynı zaman hint ve endonozya romlarında ise play store sertifika yok hata veriyor baya ugrastım bu hatayı geçemedim tekrar global sürüme geri yükledim. hint ve endonoya romlarındaki arama kayıtı için yapmak istiyorum maalesef hata ile karşılastım.

Üst Alt