Yardım İlk Xiaomi Deneyimi

siyosyus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8 128 GB
Konular
21
Herkese iyi günler diliyorum öncelikle. 8 senedir iPhone kullaniyorum ve ilk defa Xiaomi deneyimim olacak. İnternet vasıtasıyla sipariş verdim ve yarın elime geçecek telefon. Xiaomi MI 8 128 GB. Nelere dikkat etmeliyim, neler yapmam gereklidir? 2-3 gündür okuyorum bu platformdaki basliklari ama bl kilidi olsun brick mevzulari olsun rom farkliliklari olsun gözüm epey korkmuş durumda. Bilgilendirecek arkadaşlar varsa cok teşekkür ederim simdiden.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Merhaba arkadaşlar,

Cepport'tan Mi 8 siparişimi verdim. Bende iphone'dan geçiyorum ve ilk defa android kullanacağım. Cihaz bana ulaştığında miui 10 güncellemesi otomatik olarak gelecek mi bir işlem yapmama gerek var mı? Bir de yüz tanıma özelliği bu sürümde Türkiye'ye geldi mi? Bl kilidi falan bu terimleri hiç bilmiyorum. Cihazı alınca ayar falan yapmama gerek var mı?
Öncelikle cihazı alınca global rom mu yoksa Çin romu mu onu öğren. Ne işime yarayacak dersen cihazın bl kiliti kapalı olduğunda farklı bir romda çalışmaz ve brick olur. Bu konuda bilgilenmen iyi olur

Global rom sa eğer hiç kilitle filan uğraşma kullan gitsin.

Bir de cihazin kiliti açık mı değil mi kontrol et. Açılırken mi logosunun altında unlock yazıyorsa cihazin kiliti açıktır. Hiç bir şey yazmıyorsa sadece mi logosu varsa kilit kapalıdır.

Yüz tanımaya gelecek olursak global rom da var diye biliyorum.

Eğer ben bir romda kalamam denerim değişik modlar filan cihazin kiliti kapalıysa açmak için başvuru yap 72 saat sonra açabileciksin zaten.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bootloader açma işi şu an 700 saate kadar çıkmış durumda.
Yani neye denk geleceğiniz tamamen şans işi.
İnş kısa bir zaman verir.

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
İnşallah her zaman kilitin açık olmasi iyi. Her hangi bir durumda cihaz kurtarilabilir. Benim de başıma geldi cihaz kilitli halde brick oldu. Delta servise gönderdim mecburen. Gelir gelmez kilidini kaldırdım

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Merhaba arkadaşlar,

Cepport'tan Mi 8 siparişimi verdim. Bende iphone'dan geçiyorum ve ilk defa android kullanacağım. Cihaz bana ulaştığında miui 10 güncellemesi otomatik olarak gelecek mi bir işlem yapmama gerek var mı? Bir de yüz tanıma özelliği bu sürümde Türkiye'ye geldi mi? Bl kilidi falan bu terimleri hiç bilmiyorum. Cihazı alınca ayar falan yapmama gerek var mı?
Hayırlı olsun :) MIUI 10 güncellemesi otomatik olarak gelecektir. Yüz tanıma eğer yoksa bölgenizi hindistan veya Hong Kong yaptığınızda gelecektir. Botloader kilidiniz kapalı olacaktır ancak açmak için başvurunuzu hemen yapabilirsiniz. Özetle SIM kartınızı takıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Hocam insanların kafasını karıştırmayın ya adam global versiyon cihaz almış neden bl kilit başvurusu yapsın ki zaten global sürüm var yeni Android e geçiyor romla falan ne işi var ki adam anlamıyorum diyor zaten.
Cihazı alınca direk normal şekilde kullanın birşey yapmak gerekmiyor. Global sürümde Türkiye için şuanlık yüz tanına yok

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hocam insanların kafasını karıştırmayın ya adam global versiyon cihaz almış neden bl kilit başvurusu yapsın ki zaten global sürüm var yeni Android e geçiyor romla falan ne işi var ki adam anlamıyorum diyor zaten.
Cihazı alınca direk normal şekilde kullanın birşey yapmak gerekmiyor. Global sürümde Türkiye için şuanlık yüz tanına yok
Hocam karıştırma değil ki zaten dedim globalse hiç uğraşma kullan gitsin diye

Migrostan alınan cihazlarda bl kilidi açık global rom yüklü olarak geldiğini gördük daha önce forumda.

Kilit kapalı ve global romsa cihaz hiçbir sıkıntı yok zaten.

Oyla:
Üst Alt