Sohbet İlk Kullandığınız Xiaomi Ürünü ve Sizde Bıraktığı İzlenim Nedir?

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Merhabalar, aklıma böyle bir muhabbet konusu açmak geldi. Hepimizin Xiaomi ile ilk tanıştığı bir ürünü vardır. O ilk aldığınız ürünü ve elinize aldığınızda hissettiklerinizi aktarmanızı istiyorum. Bence keyifli bir konu olacak. Ben başlangıcı yapayım.
İlk Mi5 cihazımı alarak tanıştım Xiaomi ile. O zamanlar Mi4 vardı takip ediyordum, o zamanın efsane fiyat performans cihazıydı. İçim gidiyordu resimlerine bile bakarken. Ama Türkiye'de öyle aktif bir şekilde satılmıyordu pek ve bilinmiyordu tabi. Sonra Mi5 cihazı çıkardılar. Bende GM5 Pro vardı. Ahize sorunu vardı karşı tarafın sesini alamıyordum, servise falan gönderdim ama değişti deyip yolladılar yine de bir fark yoktu ahize sesinde. Dedim bu böyle olmayacak. O zaman 1050 lira verip bir amiral gemisi telefon almıştım. Arkadaşların Ayfonlarıyla kapıştırıyorduk. Herkesin dibi düşüyordu şak diye açan parmak izi okuyucusuna. Kameraları karşılaştırıyoruz falan efsane bir telefondu. İlk elime aldığımda oyuncak gibi geldi çok hafif ve kasası camdı. Kullandıkça daha çok sevdim ve yaklaşık bir yıl önce cihazı kardeşime verip kendime Mi8 SE aldım. O günleri anlatırken bile duygulandım bak şimdi. Ne güzeldi bir model veya iki model çıkarıyorlardı. Dümdüz Mi5'ti. Pro'su Lite'ı, Mate'i, kafa karışıklığı olacak hiçbir şey yoktu. Keşke şimdi de öyle bir tane telefon çıkarsalar da adam gibi yapsalar. :)

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Merhaba bende Xiaomi'yi hep duyuyordum youtube izliyordum çin malı hehe diyenlerdendim, Ardından 2018 aralıkta babamın telefonu bozulunca telefon arayışına girdim maddi durumlarda kötüydü Xiaomi Türkiye diye bir gruba üyeymişim haberim yok gruba bir bakayım dedim Note 6 Pro 1250 tl diyordu ardından baya bir videosunu izledim ve baya bir iyi telefon olduğunu öğrendim 1 ay sonra para denkleştirip sipariş ettim faceden ilk başta korkum vardı hıyar gelicek ama neyseki telefon sorunsuz geldi ve ilk aldığımdaki hissiyatım süperdi ilk defa parmak izli ilk defa bu kadar büyük ve iyi işlemcili telefon kullanıyordum. Onu kulalndıktan sonra 2-3 ay sonra aliexpressden mi band 3 aldım çok memnunndum telefondan aldığım anda TWRP root işlerine girdim ve hemen rom kurmaya başladım tek sıkıntım instagramın kötü olmasaydı ardından yazın annemin telefonu 8GB olduğu için hafıza sıkıntısı çekiyordu bende işe başlamıştım para vardı Mi 9T Pro almayı düşündüm fakat fazla geldi kenardaki bir kısım para ile annem verdi anneme Note 6 Pro'mu verdim sonrada Mi 9 SE telefonunu sipariş ettim ve kullanıyorum yine şebeke sıkıntılı geldi 10 gün öyle kullandıktan sonra kendim reapir işlemi yaptım hatta telefonu aldığım ilk gün çökertmiştim By.TRabZonLu™ hocam sağolsun tw den bağlanıp Mi Flash ile rom atıp kurtarmıştı öyle öyle Xiaomi ile tanıştım.

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
kuzenimnde mi 5 görerek xiaomi ailesine katıldım bu süreçte onlarca ürün satın aldım fakat daha 2. yılında telefonun kapanıp açılmama sorunuyla cortlamasıyla birlikte çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. vazgeçtim mi, hayır ama mi5 teki kronik sorun yimne başıma gelir mi diye beni korkutuyor sanki yeni telefon rn7 ne zaman bozulacak diye bekliyorum ama diğper teknolojik ürünlerinden çok memnunum

Tati80

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi 9 se
Konular
0
9 ay once abime note 6 pro aldım 6 ay oncede kendime mı 9 se bu süre zarfında Xiaomi markasından haberım yoktu açıkcası, Sonuc olarak memnun kaldım bu markadan sorun ve çözüm odaklı desteği bol sosyal medya grupları,forum vb ayrıca kullanıcı sayısıda her geçen gün artıyor Buda beni daha memnun edıyor :) Forumda en ufak sorulara anında cevap verıp yardımcı olan Herkesede teşekkür ederım burdan :)

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
samsung galaxy s4 ile yolları ayırmaya kalktığımda efsane mi max 1'i gördükten sonra tereddütsüz siparişini verdim 2 yıl boyunca kullandıktan sonra büyük gelince yeğenime verdim kendisi halen kullanıyor ve RN7 ile yoluma devam ediyorum. giggle~~

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Bu yola mi 4 ile başladım, hatta Miui Türkiye marketten satın aldım diye hatırlıyorum. Önce 3g modelini sattılar sonra lte modeli getirdiler. İyi ki o süre zarfında beklemişim. Çok iyi telefondu kasası efsaneydi çelik çerçeve çok sağlamdı. Kamera da iyiydi o yıllar. Çoğu cihaz 2mp ön kamera kullanırken o 8 Mp kullanıyordu vs.

HüseyinAvcı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
Eczane Teknikeri
Konular
32
Lg g6 modeli telefonum vardı çift kameralı diye almıştım ama umduğumu bulamamıştım. Snp 821 vardı içerisinde bana kötü gelmeye başlamıştı. Letgodan film dizi izlemeyi seven birisi lg g6 telefonuma mi6 128gb modeli takas teklif etti lg g6 ekran konusunda başaralı bir telefondu. Daha önce adını duymuştum sadece. Araştırdım güzel telefon olduğunu fark ettim takas ettik model yükseltmek için daha sonradan çabaladım iphone 6s e verdim 6s i mi mix 2 ye verdim sonra mi mix 2 yi s8 plus a verdim s8 plus ı da iphone 7 plus derken sonra mi 8 mate 10 pro Oneplus 5t ve son mi mix 3 olarak devam ediyorum :) Android cihaz alırsam Xiaomi ve Oneplus tan vazgeçmem.

Baris199251

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
12
Ben aslinda cihaz ile değil s3miniye miui v5 romunu kurarak başladım. Orda miuiyu cok sevdim. Daha sonrasinda dunyanin en ince telefonu olarak lanse edilen huawei p6 kullandim onada miui kurmuştum. Daha sonra farkli bir rom yuklerken anakartini yakip telefonu çöp etmiştim. Ama gözüm miui arayüzünde kaldi araştırdım cihazlara baktım. (oncesinde iphone 5s kullaniordum) Daha sonrasinda mi5s piyasaya sürülmüştü. Cok hoşuma gitmişti tasarım kamera duruşu özellikleri ne yapip edip grupta bulunan sefa hocamdan sahibinden uzerinden almıştım ozamanlar. Öyle böyle derken ardından ıphone 8plus mi8 i görünce tekrar iphonu satip mi8'e döndüm. Üstüne 9t çıktı onu sat onu al pro cikti t yide sat prosunu al derken şuan 9tproda kaldım. Bidahada xiaomiden vazgeçmem sanırım. Diger firmalar en amirelini yapsalar bile hi~~hi~~hi~~drunk~~

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
İlk kullandığım cihaz mi Max 2 oldu ve cihaz ne kadar başarılı da olsa Xiaominin hiçbir yazılım desteğini almaması, unutulmuş olması yüzünden ivmem aşağı yönde benim.

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
BeN Mi band 2 ile başladım memenundum fakat duruduk yere bozuldu poco aldım hala çok memnunum donaqnımsal olarak sıkıntı vermeyen tek telelfonum eğer ki 10 aralıkta düzgün bir alet çıkarsa poco f1 i kardeşime verip 2.ci modele geçemk gibi bir isteğim var

Üst Alt