Sohbet ilginç bir şekilde kendimi burada buldum:)

mmirik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
Herkese selamlar saygılar..

Ben bir mi kullanıcısı değilim.
yaklaşık iki ay önce eşime telefon araştırırken REDMİ 4X i buldum. Başta fiyat performans kriteriyle materyal yapısıyla kullanıcı arayüzüyle çok hoşuma gitti.Eşim isminden çok hoşlanmadı. Duymamış ya hemen burun kıvırdı.Yine de aldım.Telefonu görünce çok beğendi. Her şey böyle başladı. İlk gün dolmadan telefonu bir örtüyle camdan silkeledi. beşinci kattan beton zemine çakıldı. arka kapak ezildi. ekrana hiç birşey olmadı. metal kapak yanlardan bir milim boşlukla açıldı. speaker çalışmaması dışında sorunsuz kurtardık. İthalatçı firmaya (EVOBT) durumu anlatarak gönderdik. Servis 360 tl maliyet çıkardı! tabi kabul etmeden geri istedim. 40 gün kadar beklemiş olduk. neyse ki speaker çalışır vaziyette geldi. bu arada arka kapağın yenisini Çin'den sipariş ettik. ezik kapak dışında sorunsuz kullanıyorduk. tabi kullanıyorduk ama benim gördüğüm günde iki kere mutlaka düşürüyordu. ve bir gün nihayet suyun içine düşürdü. aynı gün yeni kapak da gelmiş oldu. ama iş işden geçmişti.
ne oldu dersiniz? telefonu temizleyip kurutmaya çalıştım. kuruduğuna emin olunca baktım mi ekranında kalıyor. biraz araştırıp reboot edince telefon normal şekilde açıldı. yeni kapağını taktım derken ekranda dikey çizgiler belirdi. ve gitti. artık açılmıyor. sadece power tuşuna titreşim tepkisi veriyor.
yine biraz araştırmayla bir şeylere başladım. pc ye bağlayınca (her zaman değil) bazen "redmi4x taşınabilir medya" algılıyor. test point leri kısa devre ederek bağladım miflash(2017) ile gösterdim. aygıt yöneticisi işlemciyi tanıyor. Santoni global images le başlayan firmware in images klasörünü secerek flashlamaya çalıştım.her denememde 5 sn ilerledi. sonrası gelmedi.
üç gün uğraştım. artık vazgeçtim. bi kenara kaldırdım.
tekrar telefon alırsam yine xiaomi alırım.
bence çok iyi cihazlar.
destek olup umutlandıracak bir arkadaş çıkarsa tekrar uğraşabilirim.
kısaltmaya calıştıysam da uzun oldu kusura bakmayın arkadaşlar.
sevgiler..

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam kendini doğru yere atmışsın,telin canı çıkmamış tam olarak,eminim ki yine canlanacaktır,buarada dikkatimi çekti hergün teli iki defa düşürmek büyük bi başarı bence :)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
telefona acıdım :) yüksekden düşmüş sıvı görmüş cihaz hani kullanılır ama ne derece sağlam olur onu da bilemem :)

mmirik

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mi
Cihazım
redmi 4x
Konular
1
valla bu kadar olaydan sonra(anlatmadıklarım da var) servise değil adliyeye gitmem gerekirdi galiba :)

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Forumda yeniyim öncelikle selamlar herkese. Mi6 64gb siparişimi bugün verdim bi sıkıntı çıkmazsa yarın elimde olacak. Rom yükleme olayı falan var pek bi bilgim yok kimi diyor global kimi diyor beta :) Bunun yanı sıra ilk defa xiaomi telefon kullanacağım vereceğiniz tavsiyeler, öneriler nedir bilmek isterim. Şimdiden teşekkürler..

İyi Forumlar :)

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Forumda yeniyim öncelikle selamlar herkese. Mi6 64gb siparişimi bugün verdim bi sıkıntı çıkmazsa yarın elimde olacak. Rom yükleme olayı falan var pek bi bilgim yok kimi diyor global kimi diyor beta :) Bunun yanı sıra ilk defa xiaomi telefon kullanacağım vereceğiniz tavsiyeler, öneriler nedir bilmek isterim. Şimdiden teşekkürler..

İyi Forumlar :)
Öncelikle nereden aldığınızı global sürüm olup olmadığını vs yazarsanız daha rahat yardım alabilirsiniz :)

erol.mstf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa EROL
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
10
Öncelikle nereden aldığınızı global sürüm olup olmadığını vs yazarsanız daha rahat yardım alabilirsiniz :)

Bkz:

Vallahi onu da bilmiyorum :) Verdiğim sipariş bu hocam

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bkz:

Vallahi onu da bilmiyorum :) Verdiğim sipariş bu hocam
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Güle güle kazasız belasız kullanın :)
Telefonunuz zaten global sürüm ve stabil romla gelecek size. Otomatik güncelleme de alacağı için güncelleme geldikçe otomatik stabil rom kullanmaya devam edeceksiniz :) custom roma hiç girmeyin zaten gerekte yok(aksiyonlar aramıyorsanız ) yani olması gerektiği gibi kullanacaksınız. Telefonunuz gayet güzel tekrardan hayırlı olsun :)

Üst Alt