Soru HyperOs ve IMEI kayıt

hasankasabara

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 10
Meslek
İç Güvenlik
Konular
47
Evet beyler hayırlı sabahlar iyi forumlar yeni gelecek güncellemeyi kayıt yapan yerler yapmayın diyor.
Önceden kayıt yaptıran kullanıcılar için de geçerli mi bu haber varmı bir bilgisi olan ? Elimde Xiaomi 13 var direnç kayıtlı çift sim bu güncelleme sıkıntı olur mu ?

Ekli dosyalar

• IMG_20231031_063934.jpg
    IMG_20231031_063934.jpg
    310 KB · Görüntüleme: 141

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Vardı zaten,Mtk cihazlar için server kaydı vardı Xiaomi'nin
Talep görmedi kapandı.
Qualcomm cihazlar için ise iş biraz farklı, bir ara söylentiler olsa da söylentiden uzağa gidemedi.
Hocam lütfen böyle bir arz talep oluşturalım geri gelsin server kayıt direnç işi saçmalık güncelleme sıfırlamaya korkuyorsun ve sıfır cihazın içini açıp IP68 sertifikasini hiç ediyorsun kamera lensi toz aliyor buğulanma yapıyor.
Şuan kayıtsız direncsiz 13t kullanıyorum gerekirse yanımda yedek cihaz taşıyacağım bu direnç işine girmeyecegim.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam lütfen böyle bir arz talep oluşturalım geri gelsin server kayıt direnç işi saçmalık güncelleme sıfırlamaya korkuyorsun ve sıfır cihazın içini açıp IP68 sertifikasini hiç ediyorsun kamera lensi toz aliyor buğulanma yapıyor.
Şuan kayıtsız direncsiz 13t kullanıyorum gerekirse yanımda yedek cihaz taşıyacağım bu direnç işine girmeyecegim.
Valla hocam 1-2 hafta öncesine kadar server aktifti 100$ gibi bir ücrete mümkündü, şuan kapalı.Talep olursa eğer faaliyete geçebilir mümkün.
Ben de mtk alıp yapmayı düşünmedim değil...

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Valla hocam 1-2 hafta öncesine kadar server aktifti 100$ gibi bir ücrete mümkündü, şuan kapalı.Talep olursa eğer faaliyete geçebilir mümkün.
Ben de mtk alıp yapmayı düşünmedim değil...
Peki bu durumda noluyor server kapandı ve daha önce kayıt yapılmış cihazlarin kayıt öldü mü?

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
155
Bilen birisi yanıtlarsa bende merak ettim açıkçası.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Peki bu durumda noluyor server kapandı ve daha önce kayıt yapılmış cihazlarin kayıt öldü mü?
Tabi ki hayır,server kayıt cihaza IMEI atmak için değil, bir şekilde IMEI'si silinen cihazlara "Orijinal" IMEI'sini tekrar yüklemek için sunulmuş bir sistem.
Server şuan aktif değil,mevcutta uygulanmış cihazlar kullanmaya devam edecek,yeni cihazlara hizmet verilemiyor.
Bu durum Samsung için de birebir geçerli.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Tabi ki hayır,server kayıt cihaza IMEI atmak için değil, bir şekilde IMEI'si silinen cihazlara "Orijinal" IMEI'sini tekrar yüklemek için sunulmuş bir sistem.
Server şuan aktif değil,mevcutta uygulanmış cihazlar kullanmaya devam edecek,yeni cihazlara hizmet verilemiyor.
Bu durum Samsung için de birebir geçerli.
Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam o zaman hala umut var demektir. Neden böyle güzel bir yol varken direnç gibi saçma işlemlerle ugrasiliyor anlamıyorum.

Oyla:

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam o zaman hala umut var demektir. Neden böyle güzel bir yol varken direnç gibi saçma işlemlerle ugrasiliyor anlamıyorum.
Kayıtsız kullanma sürenin sonuna geldim her iki imei için de. Yakın bir zamanda direnç işlemini yaptırmam gerekiyor ama cihaza zarar verilirse diye korkmuyor da değilim.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Pahalı çünkü,yazılımsal kayıt,direnç işleminin 3 katı.Çoğu insan aman ne olacak yapılsın geçsin fazla paraya gerek yok dediği için tercih etmiyor.Ancak Qualcomm cihazlara aktif olsa muhtemelen çok talep olacaktır.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
imei değişikliğini server üzerinden yapmak için, 100 dolar bile çok para...

imei kaydı yapan simsarlar, server üzerinden kayıt yapma işleminin fiyatlamasını, telefonun resmi kayıt bedeline bakarak fiyatlıyor.

Yani telefonun resmi kayıt ücreti 700 dolar gibi bir rakam olunca, server kayıt simsarları da ağızlarını doldura doldura para istiyor.

Yılbaşından sonra resmi kayıt 30 bin TL'ye çıkacak deniliyor. Yani 1000 dolar ve ve üzeri bir rakama denk geliyor. Artık server kayıtçılar da 200 - 300 dolar arası fiyat çeker.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kayıtsız kullanma sürenin sonuna geldim her iki imei i de. Yakın bir zamanda direnç işlemini yaptırmam gerekiyor ama cihaza zarar verilirse diye korkmuyor da değilim.
Erdem bey, işlem yaptırmadan önce şu yöntemi deneyebilir misiniz ?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kayıtsız kullanma sürenin sonuna geldim her iki imei için de. Yakın bir zamanda direnç işlemini yaptırmam gerekiyor ama cihaza zarar verilirse diye korkmuyor da değilim.
yaptırmayın hocam varsa eski bir cihazınızla 4 ay idare edin yedek telefon olarak kullanın. %50 risk adamın işçiliğine bağlı herşey fakat yinede IP68 koruması varsa gidiyor ve kamera lensleri toz alabiliyor buğulanma yapıyor kısacası güzelim cihaz yalan oluyor. bazı insanlar direnç işleminden sonra şarj ve ısınma sorunlarından şikayet ediyordu. Hani bu sorunları yaşayacaksam gider ucuz bir cihaz alırım daha iyi.
bende kayıtsız kullanacağım sene sonu 4 ay eski telefonumu aramalar için kullanırım.
bizlere ağız tadıyla telefon kullanmayı bile çok görüyorlar bu ülkede ne diyim...

Oyla:
Üst Alt