Çözüldü Hugeota ve Bigota nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miu Global 12.0.5 Kararlı
Telefon Modeli
Note 9 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar ben mi firm sitesinden cihazım için tr sürümlü rom indirdim ve mi flash ile kurdum. Sitede iki adet indirme butonu vardı ikisininde bağlantısı farklı idi. Birisi bigota.d diğeri ise hugeota.d şeklindeydeydi bende rasgele hugeota.d bağlantısı olan dosyayı indirdim ve kurdum. Ben şuan için orijinal olan bir romu mu kullanıyorum yoksa farklı bir rom mu kullanıyorum anlamadım. Bende pek fazla etrafta bilgi bulamadım bu konu hakkında bilgisi olan sorularımı yanıtlarsa çok sevinirim.
Huge ota nedir big ota nedir ?
İkisinde aynı şey midir ? İkisinde otomatik güncelleme alan orjinal tr romlar mıdır ?

Bu soruları cevaplayabilecek olan varsa çok sevinirim.

Çözüm
İki linkten de indirilen dosyalar aynıdır. Hiçbir farkları yoktur. İndirip sha değerlerine de bakabilirsiniz. Sadece indirme sunucusuna fazla yük binmemesi için 2 farklı indirme sunucusu altında aynı dosyayı sunmaktadır xiaomi.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Arkadaşlar ben mi firm sitesinden cihazım için tr sürümlü rom indirdim ve mi flash ile kurdum. Sitede iki adet indirme butonu vardı ikisininde bağlantısı farklı idi. Birisi bigota.d diğeri ise hugeota.d şeklindeydeydi bende rasgele hugeota.d bağlantısı olan dosyayı indirdim ve kurdum. Ben şuan için orijinal olan bir romu mu kullanıyorum yoksa farklı bir rom mu kullanıyorum anlamadım. Bende pek fazla etrafta bilgi bulamadım bu konu hakkında bilgisi olan sorularımı yanıtlarsa çok sevinirim.
Huge ota nedir big ota nedir ?
İkisinde aynı şey midir ? İkisinde otomatik güncelleme alan orjinal tr romlar mıdır ?

Bu soruları cevaplayabilecek olan varsa çok sevinirim.
Mi flash tool ile kurulan her rom Stock (orijinal)romdur.
Big ota : ilk verilen android veya MIUI sürümü yükseltliirken ile verilen ota updateye denir.
Huge Ota: Big otanin daha kararlı yani stabil hale getirilmiş şeklidir
Bunları demiştim zaten hocam

Oyla:

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Big ota : ilk verilen android veya MIUI sürümü yükseltliirken ile verilen ota updateye denir.
Hocam cevabınız için teşekkürler fakat anlamadım az önce verdiğiniz cevapları o yüzden tekrar sormak istedim. Anlamadığım nokta şurası neden iki adet birisi geç güncelleme alıp birisi yavaş mı alıyor. Yoksa biri el değmiş bir sürüm mü onu anlamadım.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Ayrıca big ota huge Ota pek bilinen Bir terim değil bu konuda dönüş yapan nadir insan olur.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Huge Ota: Big otanin daha kararlı yani stabil hale getirilmiş şeklidir
Bunları demiştim zaten hocam
Burada sorunuzun cevabı zaten hocam ota konusunda

Oyla:

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Ayrıca big ota huge Ota pek bilinen Bir terim değil bu konuda dönüş yapan nadir insan olur ayrıca.
Hocam o yüzden kafamı yiyen bir soru oldu bilen de az ve dikkatimi çekti benim bu olay yanıtlarınız kendimce yetersiz geldi biraz o yüzden genel bir konu bulunması adına foruma sormak istedim benden sonra belki arkadaşlara faydam olmasını istedim.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
İki linkten de indirilen dosyalar aynıdır. Hiçbir farkları yoktur. İndirip sha değerlerine de bakabilirsiniz. Sadece indirme sunucusuna fazla yük binmemesi için 2 farklı indirme sunucusu altında aynı dosyayı sunmaktadır xiaomi.

Oyla: Çözüm

xperia01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Boery
Cihazım
45
Konular
4
Çok teşekkür ederim hocam benimde ilk aklıma gelen konu buydu fakat anlamadım farklı bir olayı mı var diye sormak istedim çok teşekkür ederim yanıtınız için.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Çok teşekkür ederim hocam benimde ilk aklıma gelen konu buydu fakat anlamadım farklı bir olayı mı var diye sormak istedim çok teşekkür ederim yanıtınız için.
Hayır farklı bir olay yok. Biri beta biri stabil vs değil 2 si de tamamen aynı dosyalardır. Rica ederim.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt