Sohbet Huawei yaptırımı xiaomiyi yükselen yıldız yapar mı

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
Huawei ABD ambargosu ile yükselişi sonlandı hatta bu haliyle dünya piyasasından çekilmek durumunda kalacak. Kendi işletim sistemleri vs gibi B planları uzun soluklu olacağından insanlar da emekleyen bir işletim sistemine yönelmeye ne derece yanaşır tartışılır....

Xiaomi bu durumdan karlı çıkacaktır ancak durumu fırsat bilip fiyatlarında astronomik rakamlara çıkmaya kalkmasın sakın!

Yazılım desteği ve hızlı güncellemeler ile, reklamlardan arındırılmış sade, hızlı ve pratik özelliklerle dolu bir yazılım desteği verirse yeni yükselen yıldız olmayı başarır

Bu konuda fikirleriniz nelerdir

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Huawei ABD ambargosu ile yükselişi sonlandı hatta bu haliyle dünya piyasasından çekilmek durumunda kalacak. Kendi işletim sistemleri vs gibi B planları uzun soluklu olacağından insanlar da emekleyen bir işletim sistemine yönelmeye ne derece yanaşır tartışılır....

Xiaomi bu durumdan karlı çıkacaktır ancak durumu fırsat bilip fiyatlarında astronomik rakamlara çıkmaya kalkmasın sakın!

Yazılım desteği ve hızlı güncellemeler ile, reklamlardan arındırılmış sade, hızlı ve pratik özelliklerle dolu bir yazılım desteği verirse yeni yükselen yıldız olmayı başarır

Hocam kaçırdığınız bir konu var, huawei de Çin xiaomi de Çin. Huawei çekilirse Amerika sence durur mu hepsini batırmaya çalışır. Sıra xiaomiye de gelir. Ama huaweinin çekileceğini düşünmüyorum bir sürü para kazandılar alternatiflere bakacaklardir.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Hocam kaçırdığınız bir konu var, huawei de Çin xiaomi de Çin. Huawei çekilirse Amerika sence durur mu hepsini batırmaya çalışır. Sıra xiaomiye de gelir. Ama huaweinin çekileceğini düşünmüyorum bir sürü para kazandılar alternatiflere bakacaklardir.
Hocam Apple kazansın diye Huawei blocklaniyor gibi bir düşünce var ama öyle değil. Trumpun derdi sadece Huawei ile. Çünkü Türkiye de dahil olmak üzere 2010larin başına kadar telekominikasyonda Nokia kullanılıyordu. Nokia Finlandiya malı ve NATO üyesi bir devlet. ABD için tehdid oluşturmuyordu. Ama Huawei ve ZTE neredeyse tüm Avrupa, Türkiye dahil telekominikasyon altyapılarını tekellestirdi. Altyapı demek bilgi demek, ülkenin atar damarı demek. En büyük rakibine bırakmak istemedi. Bu birinci sebepti.
İkinci sebep 28 temmuzda Kore ABD kıtasına ulaşabilecek bir füze denemesi yapıyor ve başarılı oluyor. Bu Kore'nin başarılı ikinci kıtalar arası balistik füze denemesi üstelik. Ve ABD hemen yaptırım ve ambargo kararı alıyor birleşmiş milletlere kabul ediliyor, çin ise Kore'ye balistik füze sistemi ve nükleer başlık satışına başlıyor. Yani çin kore üzerinden ABD ye parmak sallıyor. Trump ambargoyu konuşurken bir anda Kore'ye anlaşmaya gitti kim Jong adamı tiye almadı bile. Olayın bir diğer tarafı da bu.
Xiaomi çekilebilir mı Avrupa piyasasından? İmkansız değil ama zor. Milyar dolarlık döviz getirisi olan bir şirketin Çin'e çekilmesi absurd olur. ABD zorlar mı? Hayır. Çünkü ABD için Xiaomi bir tehdit oluşturmuyor. Olay çin ile ABD arasında gerçekleşecek olaylara bağlı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Asıl soruya gelirsekde bir şirketin büyümesi için ülkesinde istikrar ve güven ortamı olması gerekir. Bunun üzerine birşey inşa edersin. Ama Xiaomi için büyümenin gerçekleşmesi gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü siyasi gerilim tirmandikca çin merkezli şirketler için sorun demek. Çin büyük pazarı olabilir ama ABD tek başına süper güç. Duyarcilara kulak asmamak lazım. .

Son düzenleme:

_CeKoCu_

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aptal Adam
Cihazım
Mİ 5 , Mİ9 SE
Meslek
Danışman
Konular
33

Xiaomi yükselen bir yıldız zaten

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amed

Freedom Of Thought
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
İphone X- Mi 6
Meslek
Muimi
Konular
18
Umarım yapmaz yoksa bi yaptırım da o yer , biz Boyle iyiyiz

braymm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi4
Konular
15
Önce global sürümde ki zibilyon tane hatayı düzeltsin de sonra yükselen yıldız olur. Ben bildim bileli global sürümde bildirim sıkıntısı var ve hala düzelmedi. İnsanlar illa 15 gün bekleyip, BL kilidi açıp, TWRP yükleyip farklı romlarla uğraşmak zorunda mı? global de yine gece modu çalışmıyor abi kafayı yicem bu adamlar hiç mi bu özelliklerin çalışmadığının farkında değil? bu nasıl bir yazılım desteği? valla açık konuşayım xiaomi den bu yazılım desteği ile bir halt olmaz tek artı yanları F/P oranları diğer markalara göre daha iyi mesela Redmi note 7 nin rakibi A50 ortalama 350-400 TL daha pahalı ama tabi ki bu kadar sorunlu değil ve garantisi xiaomi ye göre daha iyi.

Ynsgltkn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Mi 8
Konular
6
An itibariyle üşenmedim baktım;

Note 9 = 5400 TL (samsung türkiye garantili)
Mi 9 = 4900 TL (ithalatçı garantili)

F/p işi bence yavaştan bitiyor arkadaşlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

An itibariyle üşenmedim baktım;

Note 9 = 5400 TL (samsung türkiye garantili)
Mi 9 = 4900 TL (ithalatçı garantili)

F/p işi bence yavaştan bitiyor arkadaşlar.

Ayrıca bu işin sonunda Huawei karlı çıkacaktır.

Üst Alt