HUAWEİ G301 CWM UPDATE YAPTIKTAN SONRA BRICK OLDU

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Cvp: HUAWEİ G301 CWM UPDATE YAPTIKTAN SONRA BRICK OLDU

arkadaşım cihaz boot bug animasyonu açılırsa bu yöntem işe yarıyor
cihaz tamamen kapattı kendini.
teşekkürler

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Cvp: HUAWEİ G301 CWM UPDATE YAPTIKTAN SONRA BRICK OLDU

By.TRabZonLu™ pid=2274 dateline=1401262048' Alıntı:
Mutlaka bir cozumu vardir donanimhaberde konuyu ac istersen
bu telefonu kullananlar ile ilgili bir hayli çalışma oldu. bende ordan geldim bu siteye. işi bilenler de aynı şeyi söylüyor. şayet bug gelirse tarif ettiğin stock rom yükleyebilirsin. piili yada pilsiz. sd karttan dload dosyasını.o şekilde soft bricki çok açtım. o zaman bug çıkardı. şimdiki ile ilk defa karşılaştım. bu sefer kendini kapattı. donanımsal olduğu kanatindeyim. sanırım servis port bağlantılarını açarak kalan enerjiyi boşaltıp, tekrar bağlantıdan sonra bu dediğimizi yapacak. benim bilebildiğim bu. zaten buda beni aşar. android donanım eğitim ve tecrübe işi. bir arkadaş tarif üzere bu dediğimi yapmak istedi. telefon pert oldu. gitti yeni tel aldı.

Musa Mutlu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa Mutlu
Konular
0
aynı sorun bendede var
Linkteki zip dosyasını indirin: http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=15541&siteCode=worldwide İndirme bitince bi klasöre açın. İçinde dload klasörü olucak ve içinde update.app dosyası olucak. klasör ve içindeki update.app dosyasını harici hafıza kartının(micro sd) ana dizinine atın. dload klasörü içinde update.app dosyası olucak klasör olmadan olmaz. telefonunuzu kapatın. Bataryayı çıkarın usb ile bilgisayara bağlayın. ses açma ve ses kısma ve power tuşuna basılı tutun. bir bar gelicek. bu bar dolduğunda orjinal romunuz yüklenmiş olacaktır. Umarım sorunu çözer
bu dediğini yaptım ama pembe ekranda kalıyor dahada ilerlemiyor öyle kalıyor napmalıyım...!

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
telefonun ses acma butonuna basarak usb bilgisayara bağla yada
telefonun ses kısma butonuna basarak usb bilgisayara bağla telefonun gizli servis portunu devreye sokacaktır 

usb olarak ta -
hs - usb - qdloader 9008 olarak gözükecektir yada quesbulk bilmem ne bu portun açıldığını gösterir 

sonrasında sp tool kullanarak fastboot rom yüklemen gerek gerekli driverları google den bulabilirsin

tabiki soft brick olduysa ...

Eğer hala yok ben görmeyecem diye diretiyorsa bataryayı çıkar ve üsttekileri tekrar dene portu açtıktan sonra bağlantıyı kesmeden bataryayı takl dostum telefonun soft brick muhtemelen vereceğim serviste bu işi yapacak ...

Musa Mutlu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa Mutlu
Konular
0
Testimo' Alıntı:
telefonun ses acma butonuna basarak usb bilgisayara bağla yada
telefonun ses kısma butonuna basarak usb bilgisayara bağla telefonun gizli servis portunu devreye sokacaktır 

usb olarak ta -
hs - usb - qdloader 9008 olarak gözükecektir yada quesbulk bilmem ne bu portun açıldığını gösterir 

sonrasında sp tool kullanarak fastboot rom yüklemen gerek gerekli driverları google den bulabilirsin

tabiki soft brick olduysa ...

Eğer hala yok ben görmeyecem diye diretiyorsa bataryayı çıkar ve üsttekileri tekrar dene portu açtıktan sonra bağlantıyı kesmeden bataryayı takl dostum telefonun soft brick muhtemelen vereceğim serviste bu işi yapacak ...

Musa Mutlu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Musa Mutlu
Konular
0
dediklerini yaptım ama sp tool programını bulamıyorum nette bana link atabilirmisin güvenilir... ve nasıl kullanıcağımıda bilmiyorum. ben romu sd karta attım ana dizinine ve sadece sp tool dediğin program kaldı sanırım oda olursa inşallah olur dediğin gibi...

Üst Alt