Soru hizli sarj

Ottomanprince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Mi 9 se
Konular
35
telefondan hizli sarj ozelligini kapatabiliyormuyuz, bilen varmi

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Arkadaşım telefonunda hızlı şarj özlliği var. Telefonun hızlı doluyor, bataryası da hızlıca biticek diye bir şey yok. Bazen Telefonun kendi şarj aleti değilde farklı telefonun şarj aletiyle şarj edince hızlıca dolup, hızlıca da biterdi batarya. Sen telefonun orjinal şarj aletiyle şarj edersen senin telefonun quick charge 3.0 destekli sorun yaşamazsın.
Hizli dolarsa hizli bitiyor.orjinal olsun olmasin.bilimsel bilgi bu

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
cihazınız root'lu ise Advanced Charging Controller isimli bir modül ve bunun uygulaması ile birlikte cihazın şarj olacağı voltaj değerine limit koyabiliyorsunuz
tabi kullandığınız rom ve kernel'in uyumlu olması gerekiyor

ayrıca bu programla cihazın hangi şarj değerinde şarjı keseceğini hangi şarj değerinden itibaren şarj olmaya başlayacağını ( cihazı gece şarjda bırakmak için gayet güzel çalışıyor ), bataryanın tamamen boşalıp sorunlar yaratmasını önlemek için hangi batarya değerine ulaşınca kapaanacağını belirleyebiliyorsunuz.

ayrıca sıcaklık değerlerinide belirleme imkanı sunuyor ve bu belirttiğim özelliklere değerler atayıp farklı profiller oluşutararak aralarında geçiş yapabiliyorsunuz.

magisk te ACC olarak aratabilirsiniz modülü ( bu en güncelden bir önceki sürüm r1 olarak , güncel r2 sürümü aşağıdaki linkte ) , üstüne aşağıdaki linkten programınıda bulup yüklemeniz gerekiyor değişiklikler ugulamak için

uygulama ve programın geliştiricisinin github adresi şu şekilde ;

3-4 aydır kullanıyorum gayet memnunum

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Hızlı şarj kapatma bildiğim kadarıyla sadece Samsung'da var.Eger çok yavaş şarj ederseniz batarya çok fazla şarjda kalacağı için yine zararlı olur.En iyisi 5V 2A.

Oyla:
Üst Alt