Yardım Hızlı sarj

Sametyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Telefonum bi anda hizli sarj destegini kesti neden olabilir normalde 55w sarj olurken suan hizli sarj olmamaya basladi

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Telefonu yeniden başlatıp dener misiniz?
Bir de farklı priz de olabilir.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Telefonum bi anda hizli sarj destegini kesti neden olabilir normalde 55w sarj olurken suan hizli sarj olmamaya basladi
Çok fazla nedeni olabilir. Kablo, şarj cihazı, şarj soketi, bunların tamamı bir etken.

Sametyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi 11
Konular
1

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Olasılıkla telefonunuzda bulunan bir yazılım telefonun ısınmaması, zarar görmemesi ve sağlıklı bir dolum için yavaş şarj ettiriyor olabilir.

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Ekleme yapayım, şu ana dek gözlemlediğim ve öğrendiğim şey; ne kadar düşük yüzde varsa ona göre hız veriyor. Misal yüzde 15te şarja taktınız, hızlı dolum yapar, yüzde 70te taktınız normal yapar gibi gibi.. yüzde 15/20 civarı düşünce tekrar deneyin bakalım nasıl olacak 🤷🏻‍♀️

Sametyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Ekleme yapayım, şu ana dek gözlemlediğim ve öğrendiğim şey; ne kadar düşük yüzde varsa ona göre hız veriyor. Misal yüzde 15te şarja taktınız, hızlı dolum yapar, yüzde 70te taktınız normal yapar gibi gibi.. yüzde 15/20 civarı düşünce tekrar deneyin bakalım nasıl olacak 🤷🏻‍♀️
Denedim onuda gene aynı :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teknik bi problem var galiba

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Telefonun pili %15' e düşünceye kadar boşaldıktan sonra şarj yapınız ve %100 doluncaya kadar şarj durumunu izleyiniz ve izlemenizin sonucunu burada belirtiniz. Durum daha iyi anlaşılabilecektir, sanırım.

Sametyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi 11
Konular
1
Telefonun pili %15' e düşünceye kadar boşaldıktan sonra şarj yapınız ve %100 doluncaya kadar şarj durumunu izleyiniz ve izlemenizin sonucunu burada belirtiniz. Durum daha iyi anlaşılabilecektir, sanırım.
Durum hâla aynı

Nejomi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Sanıyorum bu sorunu ancak bizzat siz veya bir telefon servisi çözebilir. Pili ne kadar süredir kullanıyorsunuz bilemiyorum. Eğer ömrünü tamamlamış ise, hasarlı veya hasar görmüş ise, ısınıyorsa, hemen boşalıyorsa yenilemekte fayda vardır. Ancak bildiğim bir şey var. Bir pilin ağır ağır şarj edilmesi, hızlı şarj edilmemesi pilin sağlığı açısından çok faydalıdır. Pil dolduktan sonra uzun süre gidiyorsa sorun yoktur, önemli olanda budur.

Üst Alt