Soru Hızlı şarj...

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Merhaba arkadaşlar. Xiaomi mi max kullaniyorum. Samsung Note 4 şarjı, xiaomi telefonun içinden çıkan orjinal şarjından yaklaşik 2 kat daha hızlı şarj ediyor telefonu. Bunun bataryaya bi zararı olur mu ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bu arada mi max icin bazi sitelerde hızlı sarj özelliğinin olduğunu bazı sitelerde de olmadığı yazıyor. Bu işin doğrusu nedir acaba...?

sknymz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
poco x3 NFC
Meslek
Elektronik/Adalet
Konular
3
Dediğini yaptım. Durum aynı yine hızlı şarz etmiyor. İşin aslı adaptörlerde ama konuda yazdığım gibi bataryaya zarar verir mi acaba
Zarar vericeğini sanmıyorum. diğer adaptörler üzerinde yazan amperi vermiyordur büyük ihtimal.

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Zarar vericeğini sanmıyorum. diğer adaptörler üzerinde yazan amperi vermiyordur büyük ihtimal.
Amper olarak degil voltaj olarak 9 volt(quick charge 2.0) veriyor büyük bi ihtimalle.internette de baya baktım bataryanın ömrünü kısaltır yazıyor :(

Oyla:

sknymz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
poco x3 NFC
Meslek
Elektronik/Adalet
Konular
3
Amper olarak degil voltaj olarak 9 volt(quick charge 2.0) veriyor büyük bi ihtimalle.internette de baya baktım bataryanın ömrünü kısaltır yazıyor :(
Hızlı şarj olamsını sağlayan kısım amper . Telefondaki şarj entegresi sanmıyorum bataryaya 9v versin. Ampere diye bir uygulama var onu indir adaptörleri dene . Dediğim uygulamada şarj ederken voltaj ve amperi gösteriyor. Hızlı şar ediyor dediğiniz adaptörü denediğinizde görüceksiniz amper daha yüksek gözükücek. Ben her telefonumu bu şekilde bakp en yüksek amperliyle şar ediyorum bir sorun olmadı olacağınıda sanmıyorum.

Oyla:

sknymz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
poco x3 NFC
Meslek
Elektronik/Adalet
Konular
3
Ayrıca ekliyim pil sağlığı için yavaş şarj etmek tabiki daha iyi, ama ben en fazla 1 sene kulalndığım için fark edilecek seviyede pil performansı düşmüyor

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Ayrıca ekliyim pil sağlığı için yavaş şarj etmek tabiki daha iyi, ama ben en fazla 1 sene kulalndığım için fark edilecek seviyede pil performansı düşmüyor
Yani ben de şimdiye kadar en fazla 2 sene kullandım :)

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Hızlı şarj olamsını sağlayan kısım amper . Telefondaki şarj entegresi sanmıyorum bataryaya 9v versin. Ampere diye bir uygulama var onu indir adaptörleri dene . Dediğim uygulamada şarj ederken voltaj ve amperi gösteriyor. Hızlı şar ediyor dediğiniz adaptörü denediğinizde görüceksiniz amper daha yüksek gözükücek. Ben her telefonumu bu şekilde bakp en yüksek amperliyle şar ediyorum bir sorun olmadı olacağınıda sanmıyorum.
Uygulamayla denedim. Orjinal sarj aleti 1500 lerde Samsung note 4 orjinal şarjı 2100 lerde geziyor. Kafam iyice karıştı. Zarar verir mi :(
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Nedimfurkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nedim
Cihazım
mi5
Konular
2
Her zaman kutudan çıkan orjinal şarj aletini kullanmanda yarar xiaomi mühendisleri bataryaya en az zarar veren adaptörü seçmişlerdir büyük ihtimalle

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Nedimfurkan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Nedim
Cihazım
mi5
Konular
2
Her zaman kutudan çıkan orjinal şarj aletini kullanmanda yarar var xiaomi mühendisleri bataryaya en az zarar veren adaptörü seçmişlerdir büyük ihtimalle

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Her zaman kutudan çıkan orjinal şarj aletini kullanmanda yarar xiaomi mühendisleri bataryaya en az zarar veren adaptörü seçmişlerdir büyük ihtimalle

Aynen telefonu uzun sure kullanma niyetim var zaten. Telefon konusunda da hersey bataryaya dayanıyor. Ömründen yememek daha iyi olacak

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim hepinize :) başka konularda görüşmek üzere :)

Oyla:
Üst Alt