Soru Hızlı şarj ve veri aktarımı

Karabulut.1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
3
Arkadaşlar mi9SE eu rom yüklü. Cihazı şarj ederken hızlı şarj almıyor artık. Note 8 pro da denedim adaptörde sıkıntı yok. Ayrıca bilgisayara bağladığım zaman veri aktarımı seçeneği çıkmıyor sadece cihaz şarj oluyor. ? Bu konu hakkında bilgisi olup yardım edebilecek olan var mı tşk. AYRİCA mı flash ile rom atmaya çalıştığım zaman da telefonu görmüyor.
Tüm driverlar kurulu.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Son bir haftadır belkide forumda en çok gördüğüm sorun bu. Aynı dönemde herkeste birden olması çok ilginç. Bu yüzden tavsiye vermekte zor.

Bir ara Asus marka bir cihazda, aynı dönemde kullanıcıların çok büyük çoğunluuğunda birden kamera donanımında sorunu yaşanmış ve tek çözümde ilgili donanımın değiştirilmesi olmuştu.

İlgili parçayı üreten fabrika belkide bu zamanda bozulması üzere planlayıp üretmiştir diyesim geliyor. :D

Umarım kısa süredeözülür bu sorun.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
102
Bende de kopukluk oluyor hiç görmüyor değil ama arada kesiliyor evet. Eu 12.5 kullanıyorum.

Karabulut.1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
3
Twrp den global rom 12v yükledim ama sorun hala devam ediyor. Telefonu kapalı durumda şarja takınca daha hızlı şarj oluyor, açıkken daha yavaş. Batarya gayyet iyi yanı olsa olsa donanımsal bir sorun vardır diye düşünüyorum. Yarın tamirciye götüreceğim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Karabulut.1453, Goturdunuz mu tamirciye ne dedi? Muhtemelen şarj soketi değişecek...

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
102
Benim sorunum kabloymuş. Düzeldi

Karabulut.1453

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
3
Karabulut.1453, Goturdunuz mu tamirciye ne dedi? Muhtemelen şarj soketi değişecek...
Şarj soketi komple değişti. Sorun çözüldü şu an cihaz hem hızlı şarj alıyor hem de PC cihazı görüyor.
Derkeeeennnnnn
Bir de ne göreyim....
Telefonun bataryası 100 iken bir saatte normal kullanım sonrası 15 düştü.
Açılışta sadece ekran açık halde iken 5 dk da 95 oldu .. galiba cihazın bataryasi da ölmüş artık. Ya da yazılımsal bir sorun.
Eu roma geçip bir de öyle deneyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca yeni farkettim... Google Chrome ekran dan daha fazla şarj tüketmiş ondan dolayı olabilir mi acaba ? %25 şarj tüketmiş 12 dakikada....
Ekran bir saatte %22 tüketim yapmış.

Son düzenleme:
Üst Alt