Yardım Hızlı Şarj Sorunu

anildurmus6

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anil
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
69
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 11.0.9.0(PCOMIXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba sevgili MIUI forum kullanıcıları bir konuda yardım almak istiyorum sizlerden bazı telefonlar için hızlı şarj özelliği var olsada ben etkisine bile inanasım gelmiyor şimdi hızlı şarjı telefon desteklese bile normal şarjla bir test ettim arada hiçbir fark yok sadece 5-6 dakika biraz erken dolduruyor göz önünde bulundurarak hızlı şarjın bir ayırt edici yanı varmıdır yoksa normal şarjla beraber aynı yoldamı ilerliyor

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Merhaba sevgili MIUI forum kullanıcıları bir konuda yardım almak istiyorum sizlerden bazı telefonlar için hızlı şarj özelliği var olsada ben etkisine bile inanasım gelmiyor şimdi hızlı şarjı telefon desteklese bile normal şarjla bir test ettim arada hiçbir fark yok sadece 5-6 dakika biraz erken dolduruyor göz önünde bulundurarak hızlı şarjın bir ayırt edici yanı varmıdır yoksa normal şarjla beraber aynı yoldamı ilerliyor
Hangi şarj adaptörleri ile şarj ettiniz?
Marka olarak soruyorum

Oyla:

anildurmus6

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Anil
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
69
Hangi şarj adaptörleri ile şarj ettiniz?
Marka olarak soruyorum
Sonuç olarak kendi orjinalinkiyle ama ek olarak syroxda var aynı amperle şarj ettim sizin demek istediğinizi ben anladım. Başka şarj adaptörüyle şarj etseniz hem cihaza zarar verir hemde hızlı şarjı etkilemez benim demek istediğim onun dışında hızlı şarja pek inanasim gelmiyor lakin her şarj adaptöruyle şarj etsek sonuçta hızlı şarj etmiş gibi oda aynı seviyede ilerler umarım bişey anlatabilmisimdir hocam görüşleriniz varsa bu konuda açıklayın memnuniyet verici olur duygularınızla beraber kısacası hızlı şarj gerçekten hızlı şarjın etkileyicisi varmıdır

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hızlı şarj normal şarja kıyasla en az 30dk fark atar hocam, sizin dediğiniz gibi 5 6 dakika değil. Kendi cihazımdan örnek vereyim, kutudan çıkan adaptörle 120 dakikada şarj oluyor, Samsung hızlı şarj cihazı ile 80 dakikada tam şarj oluyor.

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Sonuç olarak kendi orjinalinkiyle ama ek olarak syroxda var aynı amperle şarj ettim sizin demek istediğinizi ben anladım. Başka şarj adaptörüyle şarj etseniz hem cihaza zarar verir hemde hızlı şarjı etkilemez benim demek istediğim onun dışında hızlı şarja pek inanasim gelmiyor lakin her şarj adaptöruyle şarj etsek sonuçta hızlı şarj etmiş gibi oda aynı seviyede ilerler umarım bişey anlatabilmisimdir hocam görüşleriniz varsa bu konuda açıklayın memnuniyet verici olur duygularınızla beraber kısacası hızlı şarj gerçekten hızlı şarjın etkileyicisi varmıdır
Syrox ile şarj ederseniz 5-6 dk fark olması normaldir

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Hızlı şarja elverişli İyi bir adaptör, hızlı şarj uyumlu iyide bir type c kablo kullandığınız zaman aradaki farkı hissediyorsunuz normale göre. Mesela Huawei P40 Lite'ı deneyimlemiş birisi olarak 40W hızlı şarj desteğine sahipti o telefon ve içinden çıkan orjinal hızlı şarj uyumlu adaptörü ve kablosuyla yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede bataryayı %70 oranında dolduruyordu. Yani hızlı şarjın etkisi yok demek yanlış bir söylem olur syroxdan da bu konuda pek bir verim beklemeyin ayrıca hocam.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kendi cihazımdan örnek vereyim, umarım açıklayıcı olur...

Öncelikli olarak cihazınızın sabit akım almadığını, batarya boşken daha fazla akım alarak daha hızlı şarj olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

10W altı kablosuz şarjda 3 saat civarında
10W altında şarj ettiğimde 2 saat üzerinde
10W (QC2) şarj ettiğimde 2 saat altında
18W (QC3) şarj aleti kullandığımda 50 dakika-1 saat arasında
27W (QC4) şarj cihazı kullandığımda ise 40-50 dakika arasında tamamen boş batarya doluyor.

Hızlı şarj'ın asıl yeteneği ise bataryanız boşken daha fazla akım çekmesidir. Yani 18W veya 27W şarj cihazları arasında 0-100 arası çok ciddi bir fark yok fakat tamamen boş bataryayı 18W şarj cihazı ile şarj etmeye başladığımda 15 dakikada %30-40 civarında dolarken 27W şarj cihazında 15 dakikada %60 seviyesini geçiyor.

Yani evden çıkarken eyvah şarjım bitmiş dediğinizde 15 dakikada 27W şarj cihazı (QC4) günü kurtarır, 18W (QC3) akşama kadar idare eder, 10W QC2 gideceğiniz yere götürür, 10W ile arkadaşınızı aramanızı ve telefonun kapandığını söylemenizi sağlar.

Oyla:
Üst Alt