Soru Hizli şarj desteği hakkinda...

emrahcatak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRAH
Cihazım
LG G3
Konular
2
Merhaba,
Bundan once kisa sure kullandigim ve bir kaza sonucu artik kullanamadigim mi max2 Quick Charge 3.0 ozelligine sahip bir adaptore sahip. Fakat ben bu şarj aleti ile eşimin telefonu mi a1' i type c girisi ilede şarj etsem, kendi telefonum redmi 5 plus telefonumu Quick Charge 3.0 adaptorune telefonumun kendi şarj kablosu ile de şarj etsem hizli şarj ozelliği çalismiyor. Kendi telefonum icin acaba Quick Charge 3.0 ozellikli bir şarj kablosu mu almaliyim ?

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
redmi 5 plusda quick charge var mı :/

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Merhaba,
Bundan once kisa sure kullandigim ve bir kaza sonucu artik kullanamadigim mi max2 Quick Charge 3.0 ozelligine sahip bir adaptore sahip. Fakat ben bu şarj aleti ile eşimin telefonu mi a1' i type c girisi ilede şarj etsem, kendi telefonum redmi 5 plus telefonumu Quick Charge 3.0 adaptorune telefonumun kendi şarj kablosu ile de şarj etsem hizli şarj ozelliği çalismiyor. Kendi telefonum icin acaba Quick Charge 3.0 ozellikli bir şarj kablosu mu almaliyim ?

Almanızı gerektiren bir unsur yok açıkçası cihazların en fazla aldığı voltaj değeri belli.
Redmi 5 Plus Quick charge 3.0 desteklese de mikro usb girişi mevcut ve 5V/2A destekliyor sadece cihaz en fazla. Yani 3A veya üstü desteklemez cihazınız.
Mi A1 cihazı da aynı şekilde type-c girişli ama 5V/2A destekliyor.

Mi Max 2 ise 5V/2.5A kadar destekliyor bu yüzden Quick Charge 3.0 destekleyebiliyor.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Merhaba,

A1 de bildiğim kadarıyla zaten hızlı şarj desteği yoktu. 5 Plusta da hızlı şarj destekleyen bir kablo edinmeniz lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

redmi 5 plusda quick charge var mı :/

Hızlı şarj destekliyor. Hızlı şarj aleti gerekli sadece.

Oyla:

emrahcatak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRAH
Cihazım
LG G3
Konular
2
Almanızı gerektiren bir unsur yok açıkçası cihazların en fazla aldığı voltaj değeri belli.
Redmi 5 Plus Quick charge 3.0 desteklese de mikro usb girişi mevcut ve 5V/2A destekliyor sadece cihaz en fazla. Yani 3A veya üstü desteklemez cihazınız.
Mi A1 cihazı da aynı şekilde type-c girişli ama 5V/2A destekliyor.

Mi Max 2 ise 5V/2.5A kadar destekliyor bu yüzden Quick Charge 3.0 destekleyebiliyor.
Youtube da her iki model icin hizli şarj desteğini ornekleyen videolar var. Vermis olduğunuz cevaba gore bu iki cihaz icin hizli şarj olur fakat gerçek değerler de olmaz mi demek istediniz, yoksa hiç mi desteklemez demek istediniz ?

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Youtube da her iki model icin hizli şarj desteğini ornekleyen videolar var. Vermis olduğunuz cevaba gore bu iki cihaz icin hizli şarj olur fakat gerçek değerler de olmaz mi demek istediniz, yoksa hiç mi desteklemez demek istediniz ?

Cihazın alabildiği voltaj değerleri belli gerçek değerleri bunlar yani.
Youtube üzerinde baktıysanız tabiki en fazla 2A seviyelerine gelebiliyor. 2A üstü yani 3A yakın ise QC 3.0 tam kullanıyor demektir.
QC 3.0 teknolojine sahip şarj aletleri unutmayın ki 3A/2A ve altını destekliyor.

Oyla:

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Kendim Cihazı Alalı 1.5 Ay Oldu Pil Ortalama 2-2.5 Saat Civarı Tamamen Şarj Ediyor Kendi Aletleriyle.

Oyla:
Üst Alt