Yardım Hızlı şarj / Ampere / Note 8 Pro şarj problemi

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Selamlar

Telefon orijinal şarj aleti ile problem yaşıyorum ilk kez bugün oldu ekstra bişi yapmadım. Hızlı şarj simgesi de geliyor ama uzun zaman geçiyor yüzde 1 belki artıyor ya da artmıyor. Kablo ya da başlık problemli olsa ya şarj olmaz ya da hızlı şarj göstermez en azından nasıl olacak anlamadım. İnternete telefona gelen amper vs ölçmekle alakalı bişiler baktım ampere diye bir uygulama önerdiler bu da ne kadar doğru bilmiyorum ama şarjı böyle gösteriyor başlık 9vlik olan burda yolunda gitmeyen bişi var sanırım. Anlayamadım.

Edit: mesajı yazmaya başlamadan önce %37 ile şarja taktım şuan %36 ile mesajı ediliyorum :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Selamlar

Telefon orijinal şarj aleti ile problem yaşıyorum ilk kez bugün oldu ekstra bişi yapmadım. Hızlı şarj simgesi de geliyor ama uzun zaman geçiyor yüzde 1 belki artıyor ya da artmıyor. Kablo ya da başlık problemli olsa ya şarj olmaz ya da hızlı şarj göstermez en azından nasıl olacak anlamadım. İnternete telefona gelen amper vs ölçmekle alakalı bişiler baktım ampere diye bir uygulama önerdiler bu da ne kadar doğru bilmiyorum ama şarjı böyle gösteriyor başlık 9vlik olan burda yolunda gitmeyen bişi var sanırım. Anlayamadım.

Edit: mesajı yazmaya başlamadan önce %37 ile şarja taktım şuan %36 ile mesajı ediliyorum :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazı kapatıp acarmisiniz? Sonra tekrar deneyin ve hızlı şarjın devreye girmesi için bir iki dakika bekleyin.

Yine olmazsa, farklı bir adaptör ve kablo ile deneyin.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Cihazı kapatıp acarmisiniz? Sonra tekrar deneyin ve hızlı şarjın devreye girmesi için bir iki dakika bekleyin.

Yine olmazsa, farklı bir adaptör ve kablo ile deneyin.
Farklı kablo işimi gördü başlıkta problem çıkmadı. Yalnız kablo sıkıntılıysa hızlı şarj için gerekli gücü nasıl alıyor ve hızlı şarj simgesi çıkıyor.

Wolftr34

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BÖRÜ
Cihazım
XİAOMİ
Meslek
Egitmen
Konular
25
Farklı kablo işimi gördü başlıkta problem çıkmadı. Yalnız kablo sıkıntılıysa hızlı şarj için gerekli gücü nasıl alıyor ve hızlı şarj simgesi çıkıyor.
Kabloyu değil baslıgı goruyor o yuzden kabloda bu akımı veremıyor

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Kabloyu değil baslıgı goruyor o yuzden kabloda bu akımı veremıyor
Başlığı görüyor dediğimiz mantık zaten gelen amper gücü değil mi? Yoksa aksesuar hızlı ya da normal diye ayırdığını düşünmüyorum bu tamamen gönderdiği yüksek amperle ilgili olduğunu düşünüyordum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Başlığı görüyor dediğimiz mantık zaten gelen amper gücü değil mi? Yoksa aksesuar hızlı ya da normal diye ayırdığını düşünmüyorum bu tamamen gönderdiği yüksek amperle ilgili olduğunu düşünüyordum.

Cihaz gelen akıma göre değil başlığın bu özelliğe sahip olduğunu gördükten sonra hızlı şarja onay veriyor.

Üst Alt